تناسب سنج

تناسب سنج

نسخه ۲.۲
۵۰۰
نصب فعال
تناسب اندام
دسته
۶
مگابایت
حجم

تناسب سنج ، محاسبه تناسب اندام


(سلامت سنج)


مایلید بدانید بدنی سالم ، متناسب و ایده آل دارید یا نه؟


با این اپلیکیشن از راه های مختف میزان سلامتی تان را محاسبه کنید:


BMI : شاخص توده‌ی بدنی


IW : وزن ایده ال


BFP : درصدچربی بدن


BAI : شاخص چربی دور کمر


HR : ضربان طبیعی قلب


BMR : کالری مصرفی روزانه


...


BMI :


شاخص توده‌ی بدنی : متداول‌ترین روش اندازه‌گیری چربی در بدن، اندازه‌گیری نسبت وزن به قد است که با شاخص یا نمایه‌ی توده‌ی بدنی BMI بیان می‌شود  (BMI  or  Body Mass Index). با این اپلیکیشن به راحتی BMI تان را محاسبه می کنید!


IW :


وزن ایده ال : شاید شما به چند متخصص تغذیه مراجعه و تعجب کنید که چرا نظراتشان در مورد وزن مطلوب شما کمی با هم اختلاف دارد. دلیل این امر آن است که در کتب مرجع دانشمندان، فرمولهای متفاوتی ارایه گشته  و اهل فن نیز بر حسب علاقه و تجربه خود یکی از روشها را در محاسبه وزن مطلوب دنبال می نمایند. با این اپلیکیشن به راحتی IW تان را محاسبه می کنید!


BFP :


درصدچربی بدن : درصد چربی بدن، سهم چربی در وزن کلی فرد می باشد. درصد چربی بدن با استفاده از اندکس توده بدنی با استفاده از فرمول های خاصی بدست می آید. با این اپلیکیشن به راحتی BFP تان را محاسبه می کنید!


BAI :


شاخص چربی دور کمر : با این شاخص، دیگر وزن کل بدن مطرح نیست،‌ بلکه چربی فعال از لحاظ سوخت و ساز و چربی زیانباری که در اطراف اندام ‌های درون شکم جمع می‌ شود‌، ارزیابی می‌ شود. با این اپلیکیشن به راحتی BAI تان را محاسبه می کنید!


HR :


ضربان طبیعی قلب : ضربان قلب در حالت استراحت، در واقع ضربان قلبی است که در هنگام دراز کشیدن و یا نشستن وجود دارد و بهترین زمان برای بررسی این کار صبح، قبل از خروج از رختخواب می باشد. ساده ترین مکان برای اندازه گیری ضربان قلب، روی مچ دست و کنار گردن می باشد. با این اپلیکیشن به راحتی HR تان را محاسبه می کنید!


BMR :


کالری مصرفی روزانه : مقدار کالری مورد نیاز روزانه هر فرد به عوامل متعددی بستگی دارد. این عوامل عبارت‌اند از سن، جنسیت، اندازه بدن، وضعیت سلامت، سبک زندگی و میزان تحرک روزانه. تحقیقات نشان می‌دهند که حتی عواملی همچون شیوه غذا خوردن نیز میزان انرژی مورد نیاز شما را تحت تأثیر قرار خواهند داد.  با این اپلیکیشن به راحتی BMR تان را محاسبه می کنید!


شاد و تندرست باشید


فیت اپس


به کانال تلگرام فیت اپس به آیدی fitapps@ بپیوندید و از مطالب آموزشی بی نظیر ما استفاده نمایید.


______________________________


کلید واژه ها : سلامت سنج ، سلامتی ، تناسب اندام ، وزن ایده آل ، کاهش وزن ، افزایش وزن ، چاقی ، لاغری ، ضرباق قلب ، کالری مصرفی روزانه ، درصد چربی بدن ، ضربان طبیعی قلب ، شاخص توده بدنی ، شاخص چربی دور کمر ، BMI ، BAI ، BMR ، HR ، BFP ، IW ، بدنسازی ، سلامت ، سلامت سنج

logo-enamad logo-samandehi