Mini Militia - Doodle Army 2

Mini Militia - Doodle Army 2

نسخه ۵.۳.۷
+۵۰۰ هزار
نصب فعال
اکشن
دسته
۸۰ مگابایت
حجم

تصاویر برنامه

معرفی برنامه

بازی Doodle Army 2: Mini Militia، برای آن‌ها که ساده‌پسند هستند

بازی Doodle Army 2: Mini Militia یا ارتش احمق، با انیمیشن دوبعدی و گرافیکی ساده، ازجمله بازی‌های موفق در سبک پلتفرمر است. اگر اهل بازی‌های موبایلی در دسته اکشن هستی، از Doodle Army 2: Mini Militia لذت خواهی برد. کمپانی Miniclip با انتشار این نسخه در سیستم‌عامل‌های iOS و اندروید، امکان بازی را فراهم کرده ‌است. برای تجربه‌ی یک رقابت ساده و پرهیجان از نوع سرگرمی‌های شوتر، همین حالا بازی Doodle Army 2: Mini Militia را از بازار دانلود و نصب کن.

شرکت سازنده‌ی بازی Doodle Army 2: Mini Militia کدام است؟

کمپانی Appsominiacs بازی Doodle Army 2: Mini Militia را برای علاقه‌مندان به بازی‌های پلتفرمر ارائه کرد. این استودیو، بازی‌های دیگر از جمله Crash Cart، Zombia Road Rage و Flip the Bird را در کارنامه‌ی خود دارد. شرکت Miniclip این بازی را برای سیستم‌عامل‌های iOS و اندروید توسعه داد.

این شرکت بازی‌سازی مشهور، فعالیتش را از سال 2001 شروع کرد. Miniclip، بازی‌های مختلفی مثل ستارگان فوتبال، کمانداران، هشت توپ بیلیارد، بزرگ‌ترین سلول دنیا و… را به پلیرهای سراسر دنیا عرضه کرده ‌است.

خط سیر داستان در بازی Doodle Army 2: Mini Militia

آیا تا به حال نام سکوبازی را شنیده‌ای؟ پلتفرمر یا سکوبازی، به بازی‌هایی می‌گویند که در آن، مخاطب برای بقا و ادامه‌ی مراحل مختلف باید از روی سکوها بپرد و مسیرش را ادامه دهد. بازی اعتیادآور Doodle Army 2: Mini Militia هم در همین گروه قرار می‌گیرد. ارتش احمق ابتدا یک مینی‌بازی بود که برای مخاطبان بازی‌های موبایلی طراحی شد.

با گذشت زمان، پلیرها استقبال خوبی از بازی کردند و شاید بتوان گفت شهرت Doodle Army به‌عنوان یک مینی‌گیم، کمی بیشتر از حد انتظار طراحان و سازندگان آن بود. پس از این استقبال، ناشر بازی Doodle Army 2: Mini Militia تصمیم گرفت بازی را گسترش و سیر داستانی نسبتا کوتاهی را در آن جای دهد.

اگر بازی سربازهای کوچک را دیده ‌باشی، فهمیدن ماجرای داستان Doodle Army 2: Mini Militia هم برایت ساده خواهد بود؛ چراکه ارتش احمق، نسخه‌ی اقتباسی از سربازهای کوچک است. عده‌ای سرباز با لباس‌های سبز رنگ در صفحه بازی پخش شده‌اند. تو به‌عنوان یکی از این سربازها در بازی حضور داری. برای پیشرفت در بازی و رسیدن به مراحل بالاتر، باید دشمنان را یکی پس از دیگری از بین ببری.

با کشتن همه آدمک‌های روی صحنه، جعبه‌ای به‌عنوان جایزه به تو داده می‌شود. در آن جعبه هم آیتم‌های گوناگونی وجود دارد. با استفاده از محتویات داخل جعبه، می‌توانی اسلحه‌ها و حتی شخصیت خود را تغییر یا ارتقا دهی. در نظر داشته‌ باش به‌مرور زمان و با داشتن جعبه‌های بیشتر، امکان مانور و شخصی‌سازی بیشتری طی بازی برای تو وجود خواهد داشت.

بازی Doodle Army 2: Mini Militia چطور پیش می‌رود؟

برای شروع بازی باید آموزش‌های لازم را ببینی. بنابراین اولین قسمتی که باید پشت سر بگذاری، بخش آموزشی بازی است. این قسمت به‌صورت آنلاین برگزار می‌شود و برای تکمیل آن، اتصال به اینترنت ضروری است؛ ولی در ادامه بازی و برای ورود به بعضی بخش‌های دیگر، نیازی به اتصال شبکه اینترنت نداری.

در بازی Doodle Army 2: Mini Militia یک گروهبان تو را همراهی می‌کند. تو نحوه‌ی شلیک با سلاح‌های متفاوت را از گروهبان یاد می‌گیری. هم‌چنین گروهبان در آموزش‌های اولیه، طرز حرکت در بازی را به تو آموزش می‌دهد. بنابراین به کمک راهنمایی‌های او می‌توانی با کفش‌های مخصوص و راکتی خود به‌صورت عمودی پرواز کنی. در این بازی از اسلحه‌ها و مهماتی همچون کلت، هفت‌تیر، Rifle، Sniper و… استفاده خواهی کرد.

برای ورود به بازی تعداد محدودی سلاح از جمله چند عدد نارنجک همراه خود داری. نارنجک‌ها یکی از ادوات مهم برای مبارزات پیش‌رو محسوب‌ می‌شوند. در حالتی که با دشمن فاصله بسیار کمی داری، با پرتاب دقیق نارنجک می‌توانی حریف را به‌راحتی از بین ببری.

البته بازه‌ی عملکرد تو فقط به استفاده از ابزارآلات جنگی محدود نمی‌شود؛ برای مبارزات تن‌به‌تن و نزدیک، با بهره‌مندی از قدرت مشت‌زنی کاراکتر خود، به دشمنانت آسیب جدی وارد می‌کنی. برای بقا و ادامه‌ی بازی، استفاده از چاقو برای نبردهای رودررو را فراموش نکن.

محدودیت‌های مبارزه در بازی Doodle Army 2: Mini Militia

هنگام پیشروی در هر مرحله از بازی Doodle Army 2: Mini Militia یا همان ارتش احمق حواست به دو نوار بالای سرت باشد. یکی از آن‌ها خط سلامتی است؛ اگر در جنگ با سربازان دچار آسیب‌های جدی شده و ضربه‌های زیادی به تو وارد شود، موجودی این نوار تمام می‌شود. با ازدست دادن سلامتی، شخصیت تو در بازی شکست خواهد خورد؛ اما جای نگرانی نیست! چراکه پس از مدتی spawn می‌شوی؛ یعنی کاراکتر تو دوباره به صفحه‌ی بازی برمی‌گردد.

خط دیگری که در بازی وجود دارد، میزان سوخت تو را نشان می‌دهد. با اتمام سوخت در خلال بازی، توانایی پرواز را از دست خواهی داد؛ ولی هم‌چنان در بازی حضور داری و می‌توانی با ادامه‌ی روند آن، مخزن انرژی پرواز را بار دیگر پر کنی.

یادت باشد با مصرف همه‌ی مهمات در میانه‌ی راه، دیگر توانایی استفاده از اسلحه و شلیک را نخواهی داشت و برای پایان آن مرحله با مشکل روبه‌رو می‌شوی.

توجه داشته ‌باش که در بازی Doodle Army 2: Mini Militia تو روی همه‌ی نقشه، مسلط نخواهی بود. درواقع دید تو از نقشه محدود است و برای چشم‌انداز بهتر باید از قابلیت زوم در دوربین اسلحه‌ استفاده کنی. به همین دلیل اگر تهاجم و تیراندازی دشمن در محدوده‌ی دید تو نباشد، فلش قرمزرنگی، جهت مناسب را به تو نشان می‌دهد تا با هدف‌گیری درست، دشمنان را نابود کنی.

Doodle Army 2: Mini Militia، ساده با جزئیات زیاد

طراحان بازی Doodle Army 2: Mini Militia برای سادگی و راحتی این بازی و ارائه‌ی آن در سبک پلتفرمر تلاش زیادی کرده‌اند. بااین‌حال، توجه آن‌ها به جزئیات مراحل مختلف و تعبیه‌ی امکانات متعدد برای تنوع در بازی، تحسین‌برانگیز است. امکان شخصی‌سازی، اختیارات نسبتا وسیع در انتخاب‌ها و… همگی، ارتش احمق‌ها را به یک بازی جذاب و فراموش‌نشدنی تبدیل می‌کند.

بازی Doodle Army 2: Mini Militia این امکان را می‌دهد که با پیشرفت در بازی و کسب جوایز مختلف، خصوصیات مهم سلاح‌های‌ خود را ارتقا دهی. برای مثال با بالا رفتن درجه‌ی بازی، می‌توانی دقت، Max Zoom، نرخ آتش یا همان Fire Rate و دیگر ویژگی‌های تفنگ‌های خود را بهتر کنی. بهبود آپشن‌های جنگ‌افزارها تنها مزیت کسب امتیاز بیشتر نیست. در ادامه به سایر گزینه‌های پیش‌رو می‌پردازیم.

از ویژگی‌های مثبت بازی Doodle Army 2: Mini Militia، می‌توان به توانایی شخصی‌سازی کاراکتر اشاره کرد. برخی از این امکانات، ابتدای بازی قابلیت اجرا دارند و بعضی دیگر با کسب امتیاز فراهم می‌شود؛ مثلا برای انتخاب چهره‌ی خود در بازی نیازی به صعود و پیش‌روی در مراحل بالاتر نداری. می‌توانی فرم صورت، شکل چشم و ابرو و مدل دهان را با سلیقه‌ی خود کنار هم قرار دهی و رنگ دلخواه‌ خود را برای چشم‌ها و… انتخاب کنی.

شاید از بازیکنانی باشی که در شخصی‌سازی بازی به همین مقدار اکتفا نمی‌کنی؛ در این صورت برای تغییر قسمت‌های دیگر باید تا دسترسی به امتیازها و صعود به سطوح دیگر بازی صبر کنی. آیتم‌هایی که در جعبه‌ی جوایز قرار گرفته‌اند، به تو برای انتخاب‌های جدید کمک می‌کنند. با جوایز خوپ می‌توانی جزئیات بیشتری از شخصیت مانند زره، دستکش، پیراهن و شلوار، کفش، کلاه، ریش و سبیل و… را تغییر دهی. چنانچه برای بازی، به‌جای شخصیت خود، قصد استفاده از قهرمان‌های معروف نظیر چگوارا را داری، باید جعبه‌های مرتبط با این آیتم را ببری.

حالت‌های مختلف بازی Doodle Army 2: Mini Militia

Doodle Army 2: Mini Militia مودهای چندان متنوعی ندارد. البته وجود نقشه‌های زیاد، این کمبود را جبران می‌کند. نقشه‌های مختلفی برای این بازی طراحی شده ‌است که هرکدام ویژگی‌ها و جزئیات متفاوتی دارند. تعدادی از آن‌ها فعال و در دسترس هستند؛ ولی برای دسترسی به بقیه نقشه‌ها باید سطح خود را ارتقا دهی.

نقشه‌ی Cross Fire و Mini Outpost از پراستفاده‌ترین نقشه‌های بازی به‌شمار می‌روند. در ادامه به معرفی حالت‌های بازی Doodle Army 2: Mini Militia می‌پردازیم.

حالت Training

این قسمت با بخش آموزشی بازی تفاوت دارد. ولی در این مود هم، با تمرین دوباره و کار روی دکمه‌های کنترلر، سطح مهارت خود را افزایش می‌دهی. حالت Training را می‌توانی آفلاین استفاده کنی. بدون استفاده از اینترنت، با هوش مصنوعی بازی کنی و سطح آموزشی‌ خود را بالا ببری.

حالت Survival

مود Survival امکان بازی مولتی‌پلیر و آفلاین را ایجاد می‌کند. یکی از جذابیت‌های بازی Doodle Army 2: Mini Militia، بازی با دوستان‌ بدون نیاز به اینترنت است. برای این کار، نقطه‌ی اتصال تلفن همراه را روشن کن. به‌عنوان میزبان یا Host وارد بازی شو. حالا نوبت دوستان توست تا به گوشی Hot Spot شده وصل و با انتخاب گزینه‌ی Join وارد بازی شوند.

حالت Free for All: در این حالت آنلاین بازی ارتش احمق، بازیکنان واقعی در نقشه قرار می‌گیرند. بازی تک‌نفره پیش‌می‌رود و درنهایت، کسی که دشمن بیشتری کشته‌ باشد، پیروز میدان است. در حالت Free for All هم اگر کشته شوید، دوباره در صفحه ظاهر خواهید شد.

حالت Team Deathmatch

این قسمت از همان ویژگی‌ها و قوانین Free for All پیروی می‌کند؛ با این تفاوت که این ‌بار بازی جنبه‌ی گروهی دارد. شش بازیکن در دو دسته با یکدیگر رقابت می‌کنند. لازم به ذکر است که این حالت هم آنلاین برگزار می‌شود. در هر دو مود آنلاین بازی، زمان لازم برای اتمام هر راند، چهار دقیقه و 25 ثانیه در نظر گرفته ‌شده‌ است.

در همه‌ی این حالات، ربات‌هایی به سمت تو هجوم می‌آورند. تو هم باید گروهی یا تکی با آن‌ها مبارزه کنی. برای آمادگی برابر حملات ربات‌ها خوب است از انواع آن‌ها آگاه باشی.

دسته‌ی اول ربات‌هایی هستند که با سلاح‌های‌شان به تو شلیک می‌کنند. احتمالا این گروه را راحت‌تر از بقیه از سرراه‌ برمی‌داری. گروه دیگری که باید به حرکت‌شان توجه کنی، ربات‌های پرنده هستند. این ربات‌ها حین پرواز به ‌سوی تو، حملات‌شان را اجرا می‌کنند. نهایتا سرسخت‌ترین دشمن تو نوع سوم ربات‌ها خواهند بود. آن‌ها برای دوری از آسیب‌هایی که به آن‌ها وارد می‌کنی، با حفر زمین، به‌سمت‌ تو حرکت می‌کنند؛ بنابراین ناچار به جنگ نزدیک و تن‌به‌تن با آن‌ها خواهی بود.

تغییرات نسخه‌ی جدید

در بازی Doodle Army 2 با کلیک روی گزینه‌ی Custom Game و انتخاب Join، می‌توانی کد اتاق دوستان خود را وارد کنی. با پیوستن به جمع‌شان، ضمن داشتن امکان گفتگو با آن‌ها، ارتش سری خود را برای ادامه‌ی بازی تشکیل بده. اگر بخواهی فردی را به فهرست Friends خود در بازی اضافه کنی، سرچ لقب بازیکن یا ID او به تو در یافتن فرد کمک می‌کند.

البته تو و دوستانت باید آخرین ورژن بازی Doodle Army 2 را داشته ‌باشید تا همدیگر را در بازی پیدا کنید. برای مشاهده‌ی ID خود کافی است به قسمت آواتار رفته و نگاهی به صفحه اطلاعات شخصی بیندازید.

سوالات متداول

Doodle Army 2: Mini Militia روی کدام نسخه‌ی اندروید، نصب می‌شود؟

برای راه‌اندازی بازی ارتش احمق، به نسخه‌ی 4.4 به بالای اندروید نیاز داری.

کدام گروه سنی می‌توانند Doodle Army 2: Mini Militia را بازی کنند؟

این بازی در رده بازی‌های اکشن دسته‌بندی می‌شود، ولی به‌طورکلی برای گروه سنی نوجوانان یعنی افراد 12 سال به بالا مناسب است.

نصب بازی Doodle Army 2: Mini Militia به دیتا اضافه احتیاج دارد؟

برای نصب و اجرای این بازی به هیچ‌گونه دیتا مازادی نیاز ندارید. شما می‌توانید به‌راحتی بازی ارتش احمق را از بازار دانلود و نصب کنید.

نظرات کاربران

صادق
۱۴۰۰/۰۹/۱۱
بازی بدی نیست
کاربر بی‌نام
۱۴۰۰/۰۹/۱۱
الی
امیر
۱۴۰۰/۰۸/۰۸
خوبه درخواست میدم خوبه عالی نصب کنید آما نسخه قدیمی بهتره
علی یگانه
۱۴۰۰/۰۷/۲۶
عالی
امیر
۱۴۰۰/۰۴/۰۷
بهترین بازی جهان اگه از اینترنت گوشی بازی میکنی حتما بریزید چون با اینترنت وای فای یا مودم خطا میده
کاربر بی‌نام
۱۴۰۰/۰۶/۳۱
خوبه
آیسا
۱۴۰۰/۰۹/۰۸
عالی
MohamaD
۱۴۰۰/۰۹/۱۱
عالیبازی خوبیه
محسن
۱۴۰۰/۰۹/۱۱
عالی عشق من هست 😍🤩😎
عرفان
۱۴۰۰/۰۸/۱۲
عالییییی دست سازندش درد نکنه
امیرعلی
۱۴۰۰/۰۷/۲۹
عالی است
علی اصغر
۱۴۰۰/۰۹/۱۱
عاعاعاعاعاعاعا لیلیلیلییلی
MToorani
۱۴۰۰/۰۷/۰۶
بازی خوبیه