Shad

Shad

Version 3.0.0
Install +10 M
Category Education
Size 42 MB
Last Update 2022 December 24
Shad

Shad

MCI
Version 3.0.0
Install +10 M
Category Education
Size 42 MB
Last Update 2022 December 24
View the antivirus scan results

Images

Introduction

More Info

شاد، مدرسه‌ای به وسعت ایران

اسفند 98 کرونا همه را غافلگیر کرد، مخاطرات ادامه آموزش در مدارس به شیوه حضوری، دانش‌آموزان را خانه‌نشین کرد، اما اگر دانش در ثریا هم باشد، ایرانیان برای فراگیری آن از چیزی فروگذار نخواهند کرد.

و اینجا قصه «شاد» شروع شد؛ «شاد» با ابتکار عمل «همراه اول» توسعه یافت و با همراهی ویژه «وزارت آموزش و پرورش» اجازه نداد حتی یک روز وقفه در نظام تعلیم و تربیت مدرسه‌ها ایجاد شود. این اپلیکیشن در ابتدای کار، به عنوان یک پیام‌رسان واسطه دانش‌آموزان و نظام آموزشی کشور شد، تا نیاز به اطلاع‌رسانی و ارتباط در سیستم آموزشی کشور را به صورت رایگان و امن برطرف نماید.

 

پلتفرمی که بزرگترین زیست‌بوم آموزشی کشور شد

هرچند در روزهای نخستین شروع به کار شاد، کندی سرعت، عدم امکان ارسال فایل و مدیا، و مشکلاتی از این دست، گاهی آموزش مجازی را دچار وقفه می‌کرد ولی با همراهی معلمان و دانش‌آموزان و تلاش شبانه‌روزی توسعه‌دهندگان شاد، این مشکلات در مدت‌زمان کوتاهی برطرف شد. و پیش شروع سال تحصیلی 99-1400، توسعه‌دهندگان شاد، مجموعه‌ای از امکانات مورد نیاز نظام آموزشی را برای اضافه کردن به اپلیکیشن هدف قرار دادند.

شاد بزرگترین اپلیکیشن تعاملی کشور و یکی از دستاوردهای ملی است که در مدت زمان کوتاهی از شیوع کرونا طراحی و توسعه یافت تا بتواند راهکاری هوشمندانه برای راهبری امر آموزش و پرورش در دوران قرنطینه‌ و خانه‌نشینی‌ باشد.

با توجه به امکان ارائه خدمات آموزشی ارزش افزوده‌ای که توسط مصوبه شورای عالی فضای مجازی برای شاد درنظرگرفته شده، این پلتفرم عملا از یک پلتفرم دیجیتال، تبدیل به زیست‌بوم آموزش مجازی شده است.

با اعتماد نظام آموزشی کشور و همراهی دانش‌آموزان، معلمان و مدیران، امروز شاد به بیش از 26 میلیون نصب رسیده است. براساس تحلیل کاربران احراز هویت شده در شاد، بیش از 13.8 میلیون دانش‌آموز، 776هزار معلم و 127هزار نفر از مدیران مدارس، این اپلیکیشن را نصب کرده‌اند.

این زیست‌بوم ملی آموزش مجازی، 10 میلیون کاربر فعال روزانه دارد و تاکنون در آن بیش از 18 میلیارد فایل و 48 میلیارد پیام جابجا شده است.

 

شاد برای همه

خدمات رایگان

خدمات شاد در راستای عدالت آموزشی و ایجاد فضای تحصیلی برای تمام فرزندان ایران، و با همکاری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و همچنین اپراتورهای اینترنت کشور، بصورت رایگان عرضه می‌شود.

 

امکانات شاد

پیام‌رسانی رایگان

شاد با فراهم کردن خدمات پیام‌رسانی بزرگترین نیاز معلم و دانش‌آموزان در آموزش غیرحضوری را برطرف کرده است، نیاز به ارتباط؛ در شاد به صورت رایگان پیام‌های متنی،صوتی و تصویری ارسال و دریافت کنید.

پخش زنده تصویری و صوتی رایگان

پخش زنده صوتی و تصویری، به معلم‌ها این امکان را می‌دهد تا به صورت برخط و رایگان با دانش آموزان خود ارتباط برقرار کرده و دانش آموزان نیز بتوانند همزمان سوالات خود را از معلم بپرسند و جواب او را بشنوند.

 

تماس صوتی و تصویری

یکی از قابلیت‌های دیگر شاد امکان برقراری تماس صوتی و تصویری برای همه کابرانی است که از این اپلیکیشن استفاده می‌کنند.

 

نمونه تدریس‌ها

مجموعه‌ای ارزشمند از محتوای آموزشی دروس کلیه مقاطع تحصیلی از پیش دبستان تا پیش‌دانشگاهی و حتی محتواهای مورد نیاز دانش آموزان استثنایی و هنرستان است که توسط برترین معلمان کشور، زیر نظر وزارت آموزش و پرورش جمع آوری شده است.

 

شادبین

شاد براساس دغدغه خانواده‌ها، با راه‌اندازی موتور جستجوی شادبین سعی در خلق تجربه‌ای متفاوت در جستجو و وبگردی ویژه دانش‌آموزان، با نمایش نتایج موضوعی فیلتر شده کرده است؛‌ موتور جستجوی شادبین به صورت میانگین روزانه بیش از 1.000.000 بار توسط دانش‌اموزان استفاده می‌شود.

ترافیک این سرویس رایگان نیست و مطابق تعرفه عادی وب‌گردی محاسبه می‌شود.

 

رمزینه خوان

دانش‌آموزان از طریق این سرویس می‌توانند با اسکن QRCodeهای موجود در کتاب‌های درسی به دنیای محتواهای کمک‌آموزشی مورد تایید وزارت آموزش و پرورش در سامانه رشد دست پیدا کنند.

ترافیک این سرویس رایگان نیست و مطابق تعرفه عادی وب‌گردی محاسبه می‌شود.

 

فضای ابری شخصی

شاد یک قسمت مخصوص برای پیام‌های ذخیره شده دارد. فایل‌هایی را که می‌خواهید دوباره مشاهده یا مطالعه و یا حتی ذخیره کنید را در این قسمت به اشتراک بگذارید تا به‌ راحتی به آن‌ها دسترسی داشته باشید.

 

داشبورد اختصاصی برای مدیران، معلمان و دانش‌آموزان

کاربران بعد از ورود به شاد و لمس گزینه «مدرسه من» می‌توانند ضمن احراز هویت به عنوان معلم، مدیر و یا دانش‌آموز از داشبورد اختصاصی خود در این اپلیکیشن استفاده کنند.

 

قابلیت استفاده برای نابینایان

کاربران نابینا و کم بینا می‌توانند با استفاده از ابزار eSpeakNG  منوها و پیام‌های موجود در شاد را بشنوند و به صورت شنیداری از محتوای کانال‌ها و گروه‌ها استفاده نمایند. 

کاربران برای استفاده از این امکان باید پس از نصب ابزار eSpeakNG  ، زبان گوشی خود را روی فارسی تنظیم کرده و سپس در تنظیمات گوشی گزینه talk back یا دستیار صوتی را از منوی دسترسی  فعال کنند. 

شاد همچنین به منظور آشنایی بیشتر کاربران با این قابلیت، توضیحات و نحوه اجرای پلتفرم برای دانش‌اموزان نابینا و کم‌بینا را در بخش شاد را بیشتر بشناسیم قرار داده است. 

 

احراز هویت

احراز هویت در شاد با تطبیق کد ملی و تاریخ تولد در سامانه یکپارچه دانش‌آموزی (سیدا) انجام می‌شود؛ لذا در صورتی که اطلاعات شما در سیدا به صورت کامل ثبت شده ولی امکان ورود و احراز هویت را ندارید کافیست با پشتیبانی شاد (با شماره تماس 02143081)  تماس بگیرید تا همکاران ما مشکل را رفع کنند.

 

امنیت

شبکه دانش آموزی شاد با توجه به فرآیندهای احراز هویت و همچنین براساس تدابیر فنی اتخاذ شده توسط تیم فنی، به هیچ وجه هک نمی‌شود و آنچه تحت عنوان «هک شاد در رسانه‌ها» مطرح شده، کلاهبرداری با استفاده از اکانت‌های جعلی است.

تیم فنی شاد، با بکارگیری لایه‌های امنیتی و اتخاذ تدابیر امنیتی تاکنون توانسته است جلوی حملات هکرها را گرفته و مانع از انتشار اطلاعات و یا هرگونه دسترسی غیر مجاز به دیتای کاربران شود.

با این حال، از کاربران خواهش می‌کنیم به هیچ‌عنوان کد ورود به اپلیکیشن را در اختیار افراد دیگر قرار ندهند و در صورتی که مورد سوءاستفاده قرار گرفتند سریعا موضوع را با همکاران ما در واحد پشتیبانی شاد (با شماره تماس 02143081) در میان گذاشته تا امنیت حساب کاربریشان مجددا برقرار شود.

 

پشتیبانی

تنها حساب کاربری رسمی پشتیبانی شاد shadsupport@ و shadsupport2@ تنها ربات پشتیبانی شاد shadAppSupportBot@ در این پلتفرم است. پس مراقب باشید تا کلاهبردارانی که از طرق دیگر به شما پیام می‌دهند و اقدام به اخاذی و اعمال مجرمانه می‌کنند شما را فریب ندهند.

درصورتی که هر مشکلی در استفاده از شاد داشتید و یا امنیت حساب شما با مشکل روبرو شد کافیست با تنها شماره پشتیبانی شاد «02143081» تماس گرفته و مشکل را با همکاران ما در میان بگذارید.


User Reviews - 169,305 Rates
3.5 from 5
5
4
3
2
1
Unnamed User
Unnamed User
2023/07/17
چرا شاد دیلیت اکانت نداره
AliReza
AliReza
2023/08/17
کاش عکس های و فیلم های قدیم رو دوباره بتونیم دانلود کنیم
Lisa
Lisa
2023/02/05
يه ستاره كم كردم چون نميشه گروه زد ولى خوبه 🙄