دعای احتجاب صوتی و متنی

دعای احتجاب صوتی و متنی

نسخهٔ دعای احتجاب
+۵ هزار
نصب
مذهبی
دسته‌بندی
۴ مگابایت
حجم
دعای احتجاب صوتی و متنی

دعای احتجاب صوتی و متنی

گروه فرهنگی فرات
نسخهٔ دعای احتجاب
+۵ هزار
نصب
مذهبی
دسته‌بندی
۴ مگابایت
حجم
مشاهده‌ی نتایج بررسی آنتی‌ویروس

تصاویر برنامه

معرفی برنامه

جزئیات بیشتر

دعای احتجاب


  سید بن طاووس این دعا را با فضایل و فواید زیادی از رسول خدا صلی الله علیه و آله و سلم نقل می کند. آن حضرت قسم یاد کردند که اگر کسی خدا را به اسماء موجود در این دعا بخواند دعایش مستجاب است و برای هر حاجتی از جمله آمرزش گناهان، رفع غم و اندوه و ظلم و تعدّی و کفایت از ظالمان، شفای مجنون و آسانی وضع حمل، رفع گرسنگی و تشنگی، و حفظ خانه از آتش سوزی، بسیار مؤثر است.


     دعای احتجاب برای نورانیت قلب بسیار موثر است. این دعا با مختصر اختلافی در لفظ، در مهج الدعوات موجود است که آن را از محمد ابن حنیفه از رسول خدا (ص)  روایت نموده است و برای آن آثار و خواص عجیبی را نقل کرده است. جناب سلمان به نبی خدا (ص) عرضه داشت: آیا دعای احتجاب را به مردم تعلیم دهم ؟ حضرت فرمود: این دعا را به همه کس تعلیم مده … مگر به اهل بیت و همسایه های خود و اهل مسجد و شهر خود هرگاه از تو درخواست نمایند.


     دعای احتجاب از ادعیه ای است که اولیا همتی تمام در خواندن آن داشتند. مرحوم آیه الله سید عبدالکریم کشمیری می فرمود: «پدرم به من گفت اگر خواندن این دعا را ترک کنی تو را عاق می کنم و خود ایشان به آن مقید بودند و گاهی در روز، هفت بار آن را می خواندند و سزوار است که در هر مرتبه خواندن دعا صدقه مختصری بپردازند.»


نظرات کاربران - ۴۵۰ رأی
۴.۷ از ۵
۵
۴
۳
۲
۱
نتتننت
نتتننت
۱۴۰۱/۰۷/۲۹
خدا خیرتون بده
رویا
رویا
۱۴۰۱/۰۷/۲۴
عالی
خخخخخ
خخخخخ
۱۴۰۱/۰۷/۱۸
عالی خداقوت التماس دعا