حدیث کسا ء صوتی ومتنی

حدیث کسا ء صوتی ومتنی

نسخهٔ حدیث کسا
نصب +۵۰ هزار
دسته‌بندی مذهبی
حجم ۵ مگابایت
آخرین بروزرسانی ۲۰ فروردین ۱۴۰۱
حدیث کسا ء صوتی ومتنی

حدیث کسا ء صوتی ومتنی

گروه فرهنگی فرات
نسخهٔ حدیث کسا
نصب +۵۰ هزار
دسته‌بندی مذهبی
حجم ۵ مگابایت
آخرین بروزرسانی ۲۰ فروردین ۱۴۰۱
مشاهده‌ی نتایج بررسی آنتی‌ویروس

تصاویر برنامه

معرفی برنامه

جزئیات بیشتر

فواید و فضلیت خواندن حدیث کسا

خواندن این حدیث با فضایل و برکات خاص و بی نظیری نیز همراه است که مهمترین آن هدایت صحیح شیعیان و مسلمانان از طریق نزدیکی آنها به اهل بیت (ع) می شود.

این فضایل رهگشای سعادت و خوشبختی دنیوی و اخروی مؤمنان هستند.حدیث کساء چیست ؟

روزی پیامبراکرم (ص) در خانه ام سلمه بالا پوش خود یا پارچه پشیمن (کساء) را بر سر خود، امام علی (ع)، فاطمه زهرا (س)، امام حسن (ع) و امام حسین (ع) انداخت و فرمود :

خدایا اینان اهل بیت و نزدیکان من هستند هر پلیدی را از ایشان بزدای و آنان را پاک بگردان

بعد از آن جبرئیل فرود آمد و آیه تطهیر یا آیه 33 سوره احزاب بر پیامبر نازل شد. امامان شیعه به این حدیث به عنوان حدیث کساء برای اثبات برتری خود در خلافت مسلمانان استناد کرده اند.


11 خواص و فضیلت خواندن حدیث کساءنزول رحمت و آمرزش خداوند

مطابق با فرمایش حضرت رسول اکرم (ص) نقل حدیث کساء در مجلس شیعیان و دوستان اهل بیت منجر به نازل شدن رحمت خداوند و احاطه ملائکه بر آنها می شود.

ملائکه برای شیعیان مجلس از خداوند بزرگ درخواست آمرزش و مغفرت می کنند. غم، اندوه و ناراحتی دوستان اهل بیت هم پس از شرکت در این مجلس برطرف می شود.


رستگاری و سعادت در آخرت

حضرت علی (ع) پس از شنیدن آثار و فضایل حدیث کساء به رستگاری شیعیان و ائمه اطهار و دستیابی خود و آنها به سعادت اعتراف کردند.

ین حدیث با اثبات برتری و فضیلت حضرت محمد (ص)، امام علی (ع)، همسر و فرزندان ایشان و حقانیت امامان شیعه برای خلافت مسلمانان آنها را به سوی کمال الهی و رضایت خالق هستی رهنمون می سازد.


استجابت دعا

شرط اصلی پذیرش دعا تسلیم بودن در برابر اهل بیت (ع) است.

خواندن حدیث کساء علاوه بر اعتراف به این موضوع با توسل به پیامبر اکرم (ص)، حضرت فاطمه (س) و ائمه معصومین (ع) و واسطه قرار دادن آنها در پیشگاه خداوند موجب برآورده شدن حاجات مؤمنین و شیعیان می شود.

بسیاری از مراجع و علمای دینی هم خواندن این حدیث را جهت استجابت دعا به مردم توصیه می کنند و خیلی از افراد برای بچه دار شدن نیز از آن نتیجه گرفتند


فواید حدیث کسا برای بیماران

مرحوم آیت الله العظمی بهجت در زمان حیات خود جهت شفای بیمار خواندن مکرر حدیث کساء و روشن کردن عود در مجلس خواندن دعا را به افراد توصیه می کردند.

آیت الله موحد ابطحی نیز پس از رحلت به شخصی در خواب برای شفای لکنت زبان فرزندش خواندن حدیث کساء را در 10 جلسه سفارش نمودند.

فرزند این فرد بعد از انجام این دستور شفا یافت. این موارد و بسیاری از موارد دیگر نشانگر اعجاز خواندن حدیث کساء در شفای افراد مریض است.


توجه ویژه امام زمان

آیت الله بهجت با توجه به اهمیت و عظمت حدیث کساء اعتقاد راسخ به این موضوع داشتند که حضرت ولی عصر(عج) عنایت ویژه ای به مجالس خواندن حدیث کساء دارند

این مرجع عالی قدر در طول سالیان دراز به صورت دائمی و گاهی اوقات همراه با خانواده این حدیث را قرائت می کردند.


رفع بلا و گرفتاری

مرحوم آیت الله بهاء الدینی در زمان بمباران قم با دریافت اشاره ای از حضرت فاطمه زهرا (س) به مردم دورود سفارش کردند که مجالس حدیث کساء را در کلیه مساجد برگزار کنند و اجرای این برنامه به قطع بمباران شهر منجر شد

مرحوم آیت الله گلپایگانی نیز توسل به حدیث کساء را در دوره جنگ تحمیلی به مسئولان کشور توصیه کردند.

بنابراین توسل به پنج چراغ هدایت و سایر ائمه معصومین با خواندن حدیث کساء مانند دژی مستحکم در برابر خطرات و بلایا قلمداد می شود.


تقرب و نزدیکی به خداوند

خداوند در قرآن انسان ها را به یافتن وسیله برای تقریب و نزدیکی به او امر می کند.

خواندن حدیث کساء با واسطه قرار دادن حضرت محمد (ص) و ائمه معصومین (ع) انسان ها را به خداوند و ذات پاک او نزدیک می کند.

به همین دلیل پدر آیت الله فاضل و بسیاری از علمای دینی به خواندن روزانه این حدیث اصرار می ورزیدند


نجات از گمراهی و انحرافات مذهب

حدیث کساء تبار امامت و ولایت، مسیر جستجوی این تبار و وجود یا عدم وجود انشعاب آن را مشخص می کند. این خصوصیات حدیث کساء منشأ انحرافات و اختلافات مذهبی را مسدود می کند.

جستجوی امامت و ولایت در تبار امام حسین (ع) و امام علی (ع) و رسیدن به پیامبر خدا (ص) از طریق حضرت فاطمه (س) اثبات می کند که حدیث کساء یک الگوی معرفتی کامل برای شناخت اهل بیت است

در صورت توجه به این حدیث فرقه های مختلف اسماعیلیه، واقفیه، زیدیه و کیسانیه هرگز ایجاد نمی شدند.


آشنایی با مرکز دایره ارتباط با آل عبا

حضرت فاطمه (س) دختر پیامبر، همسرحضرت علی (ع) و مادر امام حسن ( ع) و امام حسین (ع) است. حضرت زهرا (ع) تنها کسی است که با تمام آل عبا رابطه ای جدانشدنی دارد و مرکز دایره ارتباط با آل عبا در حدیث کساء است.

با توجه به اینکه در حدیثی قدسی خداوند می فرماید که خلق پیامبر خدا و امام علی (ع) به دلیل وجود حضرت فاطمه است. نقش محوری حضرت فاطمه در عالم هستی بیشتر مشخص می شود.

بنابراین با خواندن حدیث کساء افراد به مهمترین زن عالم هستی توسل می کنند.


ثواب و پاداش عظیم

مطابق با احادیث، اهل بیت (ع) در مجالسی که شیعیان به ذکر احادیث و معارف آنها می پردازند، حضور می یابند و افرادی که ولایت آنها را زنده نگه می دارند دعا می کنند.

با استناد به این موضوع شرکت در مجالس حدیث کساء و برپایی این مجالس نیز افراد را از پاداش بزرگ شرفیابی در حضور اهل بیت و دعای خاص آنها بهره مند می سازد و همین موضوع مومنان را در مسائل خطیر یاری می کند.


یاد خداوند در مکان های مختلف

توسل به اهل بیت (ع) و پنج تن آل عبا در مجالس خواندن حدیث کساء موجب ذکر خداوند در مکان های مختلف می شود.

خواندن این حدیث و اعتراف به حقانیت بندگان پاک و خاص خدا با رضایت و خشنودی الهی عجین است همین موضوع ارتباط مؤمنان با خداوند را تقویت می کند و درک قدرت او و شناخت بندگان مقرب او را آسانتر می سازد.


نظرات کاربران - ۱،۸۸۷ رأی
۴.۸ از ۵
۵
۴
۳
۲
۱
محسن
محسن
۱۴۰۱/۰۱/۲۷
عالی بود متن دعا
HAMID GOLPA
HAMID GOLPA
۱۴۰۱/۰۱/۲۹
خوب
محسن
محسن
۱۴۰۱/۰۹/۱۷
خیلی عالی بود خداوند خیر شان عطا فرماید