دعای اعتقاد امام موسی کاظم (ع)

دعای اعتقاد امام موسی کاظم (ع)

نسخهٔ دعای اعتقاد
+۵ هزار
نصب
مذهبی
دسته‌بندی
۶ مگابایت
حجم
دعای اعتقاد امام موسی کاظم (ع)

دعای اعتقاد امام موسی کاظم (ع)

گروه فرهنگی فرات
نسخهٔ دعای اعتقاد
+۵ هزار
نصب
مذهبی
دسته‌بندی
۶ مگابایت
حجم
مشاهده‌ی نتایج بررسی آنتی‌ویروس

تصاویر برنامه

معرفی برنامه

جزئیات بیشتر

دعای اعتقاد امام موسی کاظم (ع) به همراه ترجمه و فضیلت ها

دعای اعتقاد یکی از مجرَب ترین دعاها در رفع حاجت و گرفتاری است. این دعا، از زبان امام موسی کاظم آورده شده است. در ادامه با متن کامل و ترجمه ی دعای اعتقاد آشنا می شوید.

فضیلت و خواص دعای اعتقاد :

دعای اعتقاد، از امام موسی کاظم (ع) که برای تقویت اراده و رهایی از سختی ها و مشکلات و گرفتاری ها و طلب حاجت از ایشان روایت شده است و دارای خواص و برکات بسیار عظیمی است و اگر آن را بخوانید از هر گونه شر و پلیدی و بدی حفظ شده و مشکلات زندگی تان هم آسان می شود.
از این رو  دعای اعتقاد امام موسی کاظم علیه السلام را سعی کنید همواره خوانده و از خداوند متعال طلب بخشش برای تمام گناهان و مسلمانان دنیا نمائید.
اگر دعای اعتقاد را با تقوا و ایمان قلبی بخوانید و از ته دل از خداوند بخواهید، قطعا به نتیجه می رسید.
این دعای عظیم الشان از حنجره مبارک و مطهر باب الحوائج امام کاظم علیه السلام صادر شده و دارای الفاظ کاملی است و در ذکر معارف است و بسیار دعای  نافذی است.
این دعا از جمله مناجات های امام کاظم (ع) است، که در کتب روایی متعددی ذکر شده است.
همچنین یونس بن بُکَیر می گوید از امام رضا (ع) درخواست کردم که به من دعایی یاد دهند تا در سختی ها و گرفتاری ها آن را بخوانم. سپس حضرت فرمودند: ای یونس، آنچه را برایت می نویسم حفظ کن و در گرفتاری ها آن را بخوان که مشکلت برطرف شده و آنچه که می خواهی، به تو عطا می شود. ایشان دعای اعتقاد را نوشتند.
دعای اعتقاد در کتاب های زیر ذکر شده است :

۱. بحار الأنوار (چاپ بيروت)، جلد ‏۹۱، صفحه ۳۴۶


۲. مهج الدعوات و منهج العبادات، صفحه ۲۳۲


۳. المصباح كفعمي، صفحه ۲۷۸


۴. البلد الأمين و الدرع الحصين، صفحه ۳۸۶

نظرات کاربران - ۲۰۸ رأی
۴.۸ از ۵
۵
۴
۳
۲
۱
مینایی
مینایی
۱۴۰۱/۱۲/۲۹
از برنامه خوبتون کمال تشکر را دارم مدتی ه دنبال دعاهای خاصی بودم تالین دعاها نظرم را جلب کرد و از همه مهمتر ترجمه آنست که بسیار برام مفید می‌باشد خداوند اجرتان دهد التماس دعا دارم برای بیماران جاهلی چون خودم که از درگاه ایزد منان بسیار شرمسارم واینکه توانستم این دعاهای عالیقدر را نصب کنم از زحماتتو
yas123
yas123
۱۴۰۲/۰۱/۰۷
خوبه
محمد جواد
محمد جواد
۱۴۰۲/۰۱/۰۲
سلام وقت بخیر آرزوی توفیق وسلامتی عرض تبریک سال ۱۴۰۲ انشاالله .قاری دعا بعضی ازکلمات را کم وزیاد میخواند.که بامتن دعافرقداردخواهشمندم بازدی واصلاحبفرمایید متشکرم.
Paxit