appsaz smart

appsaz smart

Version 1.1
200
Active installs
Tools
Category
3
MB
Size

یکی از انواع برنامه های موبایل که این روزها استفاده زیادی در میان کاربران دارند، اپلیکیشن های متنی هستند که با موضوعات مختلف مانند داستان، آموزش و دیگر مطالب ارائه میشوند. هرچند ساخت اینگونه برنامه ها نیاز به دانش برنامه نویسی دارد اما تولید برخی از آنها به دلیل سادگی در عملکرد، کار چندان دشواری نیست. حال به نظر شما آیا میتوان بدون آشنایی با یک زبان برنامه نویسی چنین کتاب هایی را همراه با فایل نصب آن (apk) ایجاد کرد؟


قالب گرافیکی یکپارچه، اولین نکته قابل ذکر در مورد برنامه فوق میباشد. رنگبندی شیک و کاربرپسند این اپلیکیشن اندرویدی در همه صفحات آن به خوبی استفاده شده و هرچند درنگاه اول تیره و یکنواخت به نظر میرسد اما به کارگیری رنگ های زنده در کنار آن، باعث افزایش جذابیت در ظاهر “اپ ساز  هوشمند” گردیده است. علاوه بر این، میتوانیم به نقاط قوت دیگری همچون آیکن های گویا، فونت مناسب، چیدمان مرتب اجزای صفحه و عملکرد صحیح در نمای افقی و عمودی نیز اشاره کنیم. تنها نقصی که از لحاظ ظاهری در اپلیکیشن فوق به چشم میخورد، عدم قرارگیری صحیح محتویات در بعضی از صفحات میباشد.


“اپ ساز هوشمند” از بخش های متعددی تشکیل شده که جابجایی بین آنها با سرعت خوبی انجام میپذیرد و علاوه بر این، استفاده از امکانات موجود و طی کردن مراحل لازم برای ساخت یک کتاب، راحت و بدون دردسر خواهد بود. به کارگیری ترفندهایی همچون دکمه های ناوبری و پنجره های شناور، باعث ایجاد خصوصیات مذکور و در نتیجه یک رابط کاربری روان برای برنامه فوق شده است..


کاربرد:


نام این برنامه اندرویدی، وظیفه آن را بطور کامل مشخص میکند. “اپ ساز هوشمند” به کاربران کمک میکند تا کتابی به نام خود و با محتویات دلخواه ایجاد نمایند. نکته جالب ایجاست که برای بازکردن این کتاب و مطالعه آن، نیازی به وجود اپلیکیشن فوق نبوده و شما در واقع یک برنامه موبایل را تولید میکنید که بر روی تلفن همراه دیگران نیز قابل نصب میباشد!


با لمس گزینه کتاب جدید از منوی کناری، عملیات ساخت کتاب شروع میشود که در ابتدا میبایست نام آن و همچنین نام نویسنده را وارد نمایید. پس از این کار، نوبت به محتویات کتاب و مطالب درون آن میرسد که گزینه مربوط به آن در همین منو قرار دارد. با لمس دکمه + بالای صفحه، پنجره ای برای وارد کردن عنوان مطلب باز شده و سپس با اشاره بر روی هر عنوان در لیست مطالب، میتوانید متن اصلی آن را بنویسید. تغییر جهت نوشتن (چپ و راست)، تنها قابلیتی است که در ویرایشگر متنی “اپ ساز هوشمند” به چشم میخورد.


در صفحه مربوط به مشخصات کتاب علاوه بر نام و اسم نویسنده که در ابتدا وارد کردید، میتوانید اطلاعات دیگری از قبیل تلفن تماس، ایمیل و وبسایت را نیز اضافه نمایید. در آخرین مرحله ساخت کتاب، باید برای برنامه خود آیکن دلخواه و همچنین پس زمینه متن ها و منوی شروع، تصویر نویسنده و تصویر جلد کتاب را انتخاب کنید. قابلیت جالب دیگری که در “اپ ساز هوشمند” پیش بینی شده، امکان مشاهده پیش نمایش کتاب میباشد. پس از اینکه از نتیجه کار خود اطمینان حاصل نمودید، میتوانید با لمس گزینه ساخت فایل نهایی کتاب، آن را به صورت یک خروجی apk ذخیره نمایید. لازم به ذکر است که امکان ذخیره و بازکردن کتاب ها (با پسوند zip) نیز وجود دارد و بدین ترتیب میتوان کتاب های قبلی را ویرایش کرد.


حال باید دید که نتیجه نهایی به چه صورت بوده و برنامه ای که کابر با کمک “اپ ساز هوشمند” تولید نموده، از چه امکاناتی برخوردار است. اپلیکیشن ساخت شده دارای یک منوی اصلی با گزینه های فهرست مطالب، ادامه مطالعه(پس از آخرین بار بستن برنامه)، درباره کتاب و خروج میباشد که نام کتاب و نویسنده آن نیز همین در هنگام باز شدن و هم در بالای این منو به نمایش درمی آید. در قسمت فهرست مطالب، یک ابزار جستجو برای یافتن عناوین دلخواه تعبیه شده و با اشاره بر روی هر عنوان، متن کامل آن در دسترس قرار میگیرد. درصفحه مربوط به متن ها نیز امکانات جانبی از قبیل دکمه های ناوبری برای پرش به مطالب قبل و بعد و همچنین تنظیماتی جهت تغییر نوع و رنگ فونت و سایز آن گنجانده شده است.همانطور که ملاحظه میکنید، نتیجه کار “اپ ساز هوشمند” قابل قبول بوده و میتواند رضایت کاربران را تا حد زیادی فراهم کند. در عین حال، اگر کمبودهایی از جمله واردکردن فایل متنی به برنامه و تبدیل آن به کتاب، امکان افزودن تصویر در میان متن، اعمال رنگبندی و قالب گرافیکی دلخواه برای منوی اصلی و فهرست کتاب ها و بطور کل قابلیت های ویرایشی پیشرفته تر در برنامه فوق برطرف میگردید، از هرلحاظ کامل میشد. امیدواریم در آینده طبق وعده ای که تولیدکنندگان این اپلیکیشن داده اند، شاهد توسعه هرچه بیشتر آن باشیم.

logo-enamad logo-samandehi