ابجدباز(بازی آموزشی حروف ابجد)

ابجدباز(بازی آموزشی حروف ابجد)

نسخه ۱.۰
۲۰۰
نصب فعال
کودک
دسته
۴
مگابایت
حجم

حتی اگر تاکنون با حروف جالب ابجد و رموز وکاربرد آن آشنا نشده اید می توانید با این بازی سرگرم کننده وجالب آنرا یاد بگیرید. 


بازی به این صورت انجام می شود که باتوجه به انتخاب سطح بازی توسط شما (آسان ،متوسط یا سخت) به شما زمان داده می شود ودر این زمان کلماتی نمایش داده می شود که باید به کمک جدول راهنمای نمایش داده شده معادل عددی هر حرف از کلمه را پیدا کرده ،جمع زده وآنرا قبل از پایان زمان وارد کنید ودر صورت درست بودن پاسخ به زمان شما افزوده می شود و کلمـه دیگری به نـمایش در می آید ،البته بازی در ابتدا با کلـمات ۳ حرفی شروع می شود ولی به تدریج وبا بالا رفتن امتیازتان ۴حرفی، ۵ حرفی و... می شود ، پس از چند روز بازی حروف ابجد را به طور کامل حفظ خواهید شد ودیگر حتی نیاز به نگاه کردن به جدول راهنمای بازی نیز نخواهید داشت.


امکانات بازی:


۱-انتخاب سطح بازی (آسان ،متوسط ، سخت)


۲-انتخاب رنگ دکمه ها وزمینه


۳-ثبت بهترین رکوردپاسخهای درست  شما در بازی


۴-توضیح برخی رموز وشگفتیهای ابجد


گوشه ای از شگفتیهای ابجد:


ـ امام علی علیه السلام می فرمایند: از رسول خدا در مورد حروف ابجد سؤال شد، آن حضرت فرمودند:
 تفسیر حروف ابجد را یاد بگیرید؛ چرا که همه آن شگفتی است، وای بر عالمی که از تفسیر آن جاهل باشد.


ـ بسیاری از رموز وشگفتیهای قرآن با استفاده از حروف ابجد کشف شده است.


ـ در کتاب آغاز و انجام حضرت علامه حسن زاده آملی آمده است:


رَفِیعُ الدَّرَجاتِ ذُو الْعَرْشِ‏  کلمه مبارک رفیع به حساب جمل ابجدى‏ ۳۶۰ است، محیط دائره به ۳۶۰ قسم متساوى قسمت مى‏ شود و هر قسم را درجه مى ‏نامند و جمع آن درجات است که رفیع الدرجات ۳۶۰ درجه است‏.


کاربردهای دیگر حروف ابجد:


علاوه برمواردی که در بالا گفته شد ابجد دراشعار ومتون ادبی ،حل جدول و حتی پیش بینی آینده کارایی دارد به گونه ای که حتی یک دانشمند مصری با استناد به آیات قرآن ومحاسبات ابجدی سال سقوط اسراییل را پیش بینی کرده است.  درپایان باید بدانید که دانستن اینکه چه کلماتی معادل ابجدی با نام شما دارند نه تنها خالی از لطف نیست بلکه شاید رموزی از این عالم برای شما بگشاید.


 

logo-enamad logo-samandehi