8 Ball Pool

8 Ball Pool

نسخهٔ ۵۵.۶.۱
نصب +۳ میلیون
دسته‌بندی ورزشی
حجم ۹۳ مگابایت
آخرین بروزرسانی ۱۵ تیر ۱۴۰۳
8 Ball Pool

8 Ball Pool

Miniclip.com
نسخهٔ ۵۵.۶.۱
نصب +۳ میلیون
دسته‌بندی ورزشی
حجم ۹۳ مگابایت
آخرین بروزرسانی ۱۵ تیر ۱۴۰۳
مشاهده‌ی نتایج بررسی آنتی‌ویروس

تصاویر برنامه

معرفی برنامه

جزئیات بیشتر

بازی 8 Ball Pool؛ چالش یک بیلیارد جانانه

بیلیارد از پرطرفدارترین بازی‌های دنیا به حساب می‌آید. این بازی را می‌توان اعتیادآورترین بازی دنیا دانست. احتمالا تو هم وقتی مهارت کافی در بازی بیلیارد به دست بیاوری، دلت می‌خواهد مهارت خودت را با افراد مختلف به چالش بکشی. بیلیارد بازی خاصی است که حتی تماشا کردن آن هم می‌تواند هیجان‌انگیز باشد. البته بازی واقعی بیلیارد بسیار دشوار است و کمتر کسی می‌تواند به‌ خوبی در آن مهارت به دست بیاورد.

برای آنکه در بیلیارد حرفه‌ای شوی، باید ماه‌ها تمرین کنی تا مهارت لازم را به دست بیاوری؛ اما گاهی زمان و هزینه زیاد این بازی، باعث می‌شود خیلی‌ها نتوانند آن را در محیط واقعی تجربه کنند.

بنابراین می‌توانی بازی 8 Ball Pool را روی موبایلت نصب کنی و با بازیکنانی در آن طرف دنیا کل‌کل راه بیندازی. بازی 8 Ball Pool جزو باحال‌ترین بازی‌های آنلاین بیلیارد است که شهرت بسیاری دارد.

آشنایی با گیم پلی بازی 8 Ball Pool

بازی 8 Ball Pool در اصل از نظر قوانین و اجرا هیچ تفاوتی با بازی بیلیارد واقعی ندارد؛ البته نباید هم داشته باشد! این بازی دقیقا بر اساس بازی بیلیارد و با همان قوانین طراحی شده است. جالب است بدانی که در این بازی قوانین فیزیک هم به خوبی رعایت کرده‌اند.

به این ترتیب به تناسب زاویه و شدت ضربه، جهت و شتاب پرتاب توپ کاملا واقعی طراحی شده‌ است و همان بازخوردی را که انتظار می‌رود، خواهی دید. همین طراحی واقعی راه را برای هر توجیهی در اجرای بد بازی بسته است. یعنی جای هیچ‌ گله و شکایت نیست که مثلا این بازی طراحی خوبی ندارد، توپ سر جایش نمی‌رود و زمین کج است! باید تمرین کنی تا مهارت کافی به دست بیاوری و بتوانی به‌خوبی در این بازی دیگران را به چالش بکشی.

شاید برایت این سوال به وجود بیاید که چطور باید حین بازی در گوشی، چوب را به عقب بکشی؟ چطور زاویه‌ی مناسب برای ضربه را مشخص کنی؟ و چطور می‌توانی کاری کنی که توپ در مسیر درست قرار بگیرد؟

روش این بازی بسیار ساده‌ است. در بازی 8 Ball Pool، این تو هستی که اول زاویه‌ی ضربه‌ را تنظیم می‌کنی. خط زاویه‌ کوتاه‌ است و تا حدی باید آن را در ذهن خودت تجسم کنی. یعنی از خودت بپرسی با این زاویه، توپ به کدام بخش توپ دیگر برخورد می‌کند؟

در اصل بخشی از چالش بازی 8 Ball Pool همین خواهد بود. بعد از آنکه زاویه‌ی مناسب را انتخاب کردی، نوبت به زاویه‌ی جایی است که نوک چوب بیلیارد به توپ سفید برخورد می‌کند.

برای مثال اگر چوب را به بخش پایینی توپ بزنی، حرکت توپ و نتیجه نهایی ضربه نسبت به آن که ضربه به بالای توپ بخورد کند، خیلی متفاوت خواهد بود. البته این جزو تنظیمات بسیار تخصصی بازی است که هر کسی هم سر از آن در نمی‌آورد!

حال نوبت به تعیین قدرت ضربه می‌رسد. قدرت ضربه تأثیر بسیاری بر موفقیت تو حین بازی دارد. یعنی اگر ضربه‌ی خوبی بزنی، توپ به اندازه‌ کافی جلو می‌رود و داخل حفره‌ میفتد؛ در صورتی که ضربه‌ات دقیق اما ضعیف باشد، توپ در جهت درست حرکت می‌کند، ولی در آخر به هدف نمی‌رسد.

پس باید به مرور زمان مهارت بیشتری به دست بیاوری تا متوجه شوی کدام جهت و چه‌ میزان از قدرت برای موفقیت لازم است. باید صبور باشی و اجازه‌ دهی مهارتت افزایش پیدا کند.

آشنایی کامل با مودهای بازی Ball Poll 8

از سبک کلی و قوانین بازی که بگذریم، باید به حالت‌های مختلف یا همان مود‌های بازی بپردازیم. در این بازی می‌توانی به روش‌های مختلف سرگرم شوی.

حالت اول؛ بازی یک‌به‌یک

روش بازی یک‌به‌یک همان روش معمول بیلیارد در بازی 8 Ball Pool است. در این سبک روی گزینه‌ی بازی 1 به 1 ضربه می‌زنی تا بر اساس سطح و توانایی خودت، یک حریف برایت پیدا شود. برای پیروزی در مسابقه باید از قواعد بازی پیروی کنی و توپ‌ها را داخل حفره بیندازی.

سپس فردی که برنده‌ی بازی شود، مقداری ژتون به دست می‌آورد و فردی که بازی را ببازد، ژتون‌هایش را از دست خواهد داد. این روش فقط به‌صورت آنلاین امکان‌پذیر است. پس در صورتی که به اینترنت دسترسی نداشته باشی، نمی‌توانی در این مود مشغول بازی شوی.

حالت دوم؛ بازی با دوستان

روش بازی با دوستان را نیز می‌توان نوعی روش بازی یک‌به‌یک دانست. با این تفاوت که در روش اول، خود بازی به‌ صورت رندوم و تصادفی یک حریف را برایت انتخاب می‌کند؛ اما در این روش می‌توانی دوستت را به بازی دعوت کنی و به‌ صورت آنلاین با او بازی کنی.

این روش برای افرادی که دوستان صمیمی اهل بازی دارند، بسیار هیجان‌انگیز خواهد بود. البته‌ همان‌طور که انتظار می‌رود، در این حالت هر دو طرف باید به اینترنت دسترسی داشته‌ باشند. همچنین باید آیدی یا همان نام کاربری داخل بازی یکدیگر را داشته‌ باشید تا یکی بتواند دیگری را به بازی دعوت کند.

حالت سوم؛ مسابقات

مسابقات یا همان Tournoment بخش جذابی از بازی 8 Ball Pool به حساب می‌آید. در این بخش باید مبلغی را به‌ عنوان ورودی پرداخت کنی و وارد مسابقات شوی. در این مسابقات هر بازیکن مبلغی ورودی پرداخت می‌کند. در نهایت فقط به برنده‌، یک جایزه‌ی چشمگیر تعلق می‌گیرد.

البته‌ در این مسابقات چندین نفر بازنده‌ و فقط یک نفر برنده‌ خواهد بود. پس احتمال باختت هم بسیار زیاد است. برای پیروزی در مسابقات، باید بتوانی چند مرحله‌ را پشت سر هم برنده‌ شوی که کار بسیار سختی هم است. در اصل فقط بازیکنان حرفه‌ای وارد مسابقات می‌شوند و شانس آماتورها در این مود بازی بیلیارد خیلی کم است.

حالت چهارم؛ بازی آفلاین

بازی آفلاین را به شکل حالت Practice یا همان تمرینی در بازی قرار دادند. در این روش می‌توانی در هر دو طرف میز بیلیارد خودت بازی کنی. به این ترتیب مهارتت افزایش پیدا می‌کند و می‌توانی قلق بازی را به‌ خوبی متوجه شوی. اگر به تازگی با این بازی آشنا شدی، روش تمرینی بهترین روش برای افزایش مهارتت است.

خرید آیتم‌های هیجان‌انگیز با ژتون مخصوص بازی

در این بازی با برد مسابقات مختلف از مسابقات آنلاین 1 به 1 گرفته‌ تا مسابقات قهرمانی، می‌توانی ژتون به دست بیاوری. ژتون در این بازی کاربرد بسیاری دارد. برای درک بهتر کاربرد این ژتون‌ها باید به بخش فروشگاهی بازی بروی.

بخش فروشگاهی بازی به چندین قسمت مختلف تقسیم می‌شود. برای مثال بخشی با عنوان چوب‌های بیلیارد وجود دارد. در این بخش می‌توانی چوب بیلیارد خودت را تغییر دهی. جالب است بدانی که تغییر و خرید چوب بیلیارد جدید فقط برای مسائل ظاهری و گرافیکی نیست؛ بلکه‌ هر چوب قابلیت‌های ویژه‌ای دارد که می‌تواند کیفیت بازی تو را افزایش یا کاهش دهد.

در بخشی دیگر می‌توانی تصویر میز بیلیارد را تغییر دهی. حتی می‌توانی جملات بیشتری را به بخش چت اضافه‌ی کنی تا با دوستان خودت کل‌کل کنی و کری بخوانی!

خرید درون برنامه‌ای؛ حیاتی یا انتخابی؟

این بازی قابلیت خرید درون برنامه‌ای هم دارد. با خرید درون برنامه‌ای می‌توانی ژتون اضافی تهیه کنی. با داشتن ژتون می‌توانی خیلی از بازی‌ها را تا حدی، بدون پرداخت پول واقعی بازی کنیو پس از آن بازی عملا آن‌قدر سخت می‌شود که نمی‌توانی آن را ادامه‌ دهی؛ اما این بازی آنلاین و مهارتی است. یعنی قرار نیست با کامپیوتر بازی کنی که بازی سخت یا آسان باشد. در اصل به طور تصادفی رقیب تو می‌تواند آماتور یا حرفه‌ای انتخاب شود. پس تا به اینجای کار شاید خرید درون برنامه‌ای آن‌چنان ضروری به نظر نرسد.

اما خرید درون برنامه‌ای در بازی 8 Ball Pool به دو عامل مختلف بستگی دارد. اول اینکه در بخش فروشگاهی، کاربران می‌توانند بعضی قابلیت‌های ویژه‌ بازی را خریداری کنند.

برای مثال یکی از قابلیت‌های ویژه، خط زاویه‌ی توپ را افزایش می‌دهد. با این خط می‌توانی ضربه‌ی خودت را بهتر تنظیم کنی. حالا تصور کن حریفت از این قابلیت استفاده‌ کند. به این ترتیب نسبت به تو برتری خواهد داشت. پس برای آنکه‌ بازی عادلانه‌ شود، بهتر است تو هم آن مهارت را به حساب کاربری خود اضافه کنی.

شاید با خودت بگویی من آن‌قدر ماهر می‌شوم که در هر شرایطی برنده‌ شوم. اگر این‌طور است دیگر نیازی به داشتن ابزارهای کمکی برای موفقیت در بازی نداری!

اما برای شرکت در هر بازی، به ژتون نیاز خواهی داشت. میزهای مختلفی با ارزش‌های قیمتی متنوع در این بازی وجود دارند. برای ورود به بعضی از آن‌ها به 25 ژتون نیاز داری در صورت مغلوب کردن رقیب، 30 ژتون دریافت می‌کنی. هرچه‌ میزها بزرگ‌تر باشند، مبلغ ورودی و البته‌ ریسک باخت در آن بیشتر می‌شود. لذت بازی در میزهای حرفه‌ای با ورودی بالا مشخص می‌شود؛ اما اگر ژتون کافی نداشته‌ باشی، عملا نمی‌توانی وارد این میزها شوی.

روند بازی هم آن‌قدر سخت است که نمی‌توانی با تکیه بر زور بازو و مهارت‌هایت به مراحل بالا دست پیدا کنی! پس در اصل طراح کاری کرده‌ که برای تجربه نهایت لذت بازی، ناچار به خرید درون برنامه‌ای شوی.  

بازی آنلاین و رقابتی در سطح جهانی

در این بازی سطح تو همیشه در رده‌بندی جهانی مشخص می‌شود. به همین خاطر طبیعی است همیشه‌ در تب‌وتاب این باشی که رتبه‌ی جهانی بالایی به دست بیاوری. این بازی در ایران و کشورهای دیگر بسیار پرطرفدار است. به همین خاطر افزایش رتبه‌ در رده‌بندی می‌تواند بسیار هیجان‌انگیز باشد و به تو حس افتخار دهد!

رشد و ارتقاء سطح در بازی

در بازی 8 Ball Pool، هر بازیکن سطح خاصی دارد که به‌ صورت عددی مشخص می‌شود. این یعنی وقتی وارد بازی می‌شوی، سطح 1 داری و به ‌تدریج با افزایش تجربه‌ات، سطح کاربریت هم بالا می‌رود. شاید از خودت بپرسی که این ارتقاء سطح چه فایده‌ای دارد؟

در حقیقت وقتی که سیستم به ‌صورت تصادفی و خودکار برای تو حریف پیدا می‌کند، به سطح تو توجه‌ خواهد کرد. هیچ‌وقت فردی با لول پایین در مقابل فردی باتجربه‌ و لول بالا قرار نمی‌گیرد تا همیشه‌ بازی عادلانه‌ی باشد. پس هرچه سطح تو بالاتر می‌رود، با رقبای قدرتمندتری روبه‌رو خواهی شد.

بازی 8 Ball Pool با وجود همه این قابلیت‌ها، فقط 70 مگابایت حجم دارد. افرادی که اندروید 4.4 به بالا داشته باشند، می‌توانند از این بازی هیجان‌انگیز لذت ببرند. خبر خوب آن که می‌توانی از طریق بازار فقط با یک کلیک این بازی چالشی و جذاب را دریافت کنی. در ضمن باید بدانی این بازی به ‌صورت دوره‌ای آپدیت می‌شود که حتی آپدیت هم از طریق بازار به ‌راحتی امکان‌پذیر است.

سوالات متداول

بازی 8 Ball Pool برای چه‌ گروه‌ سنی مناسب است؟

این بازی به دلیل نداشتن خشونت برای همه گروه‌‌های سنی مناسب است؛ اما طبیعتا کودکان توانایی اجرای آن را ندارند.

آیا بازی 8 Ball Pool آنلاین است؟

بله، اکثر بخش‌های این بازی آنلاین است.

آیا می‌توان بازی 8 Ball Pool را آفلاین بازی کرد؟

بله، در بخش تمرینی بدون رقیب واقعی می‌توانی آفلاین بازی کنی.

بازی 8 Ball Pool برای کدام نسخه‌ی از اندروید مناسب است؟

این بازی روی اندروید 4.4 به بالا اجرا می‌شود.
نظرات کاربران - ۳۱،۴۴۸ رأی
۴.۶ از ۵
۵
۴
۳
۲
۱
شیرزاد
شیرزاد
۱۴۰۳/۰۴/۱۵
عالیی
MAHDI
MAHDI
۱۴۰۳/۰۴/۱۷
عالی 👍
عباس
عباس
۱۴۰۳/۰۴/۱۵
خیلی عالیه دمتون گرم