تست شخصیت شناسی نئو - فرم كوتاه

تست شخصیت شناسی نئو - فرم كوتاه

نسخهٔ ۲.۱.۰
پرداخت درون‌برنامه‌ای
نصب +۲ هزار
دسته‌بندی سبک زندگی
حجم ۴ مگابایت
آخرین بروزرسانی ۲۵ خرداد ۱۴۰۰
تست شخصیت شناسی نئو - فرم كوتاه

تست شخصیت شناسی نئو - فرم كوتاه

همراز روان پویان
نسخهٔ ۲.۱.۰
پرداخت درون‌برنامه‌ای
نصب +۲ هزار
دسته‌بندی سبک زندگی
حجم ۴ مگابایت
آخرین بروزرسانی ۲۵ خرداد ۱۴۰۰
مشاهده‌ی نتایج بررسی آنتی‌ویروس

تصاویر برنامه

معرفی برنامه

جزئیات بیشتر

آزمون نئو

پرسش نامه ویژگی های شخصیتی NEO-FFI که برای نخستین بار در سال (1985) توسط مک کری و کاستا ساخته شده و در سال (1992) مورد بررسی مجدد قرار گرفت که در آن پنج عامل بزرگ شخصیت شامل فراخ ذهنی o، روان رنجور خویی N، برونگرایی E، خوشایندی (توافق) A و وجدانی بودن C  اندازه گیری می گردد (مک کی، کاستا، 1992).

این پرسش نامه شامل 60 گویه و در شمار پرسش نامه های بسته پاسخ است و برای هر عامل، 12 ماده وجود دارد. پاسخ دهی به این آیتم ها در قالب مقیاس 5 درجه ای (کاملا موافقم، موافق، نظری ندارم، مخالف، کاملا مخالف) امکان پذیر است.

نسخه تجدید نظر شده آزمون نئو یا NEO-PI-R نوعی آزمون خودسنجی ویژگی های شخصیتی است که مبتنی بر یک الگوی معروف شخصیتی به نام ۵ عاملی است. در آزمون نئو پنج عامل یا حیطه شخصیتی مورد ارزیابی قرار می گیرند که عبارتند از: روان آزرده گرایی، برون گرایی، گشودگی، موافق بودن و با وجدان بودن. آزمون پیش رو نسخه کوتاه شده آزمون نئو می باشد که دارای ۶۰ سوال بوده و با عنوان NEO-FFI شناخته می شود.

تست پنج عاملی شخصیت یکی از معتبر ترین تست های روان شناسی در دنیاست. محققانی که این تست را به وجود آورده اند سال ها صفات مختلف شخصیتی را انتخاب کرده اند و پرسشنامه های مفصل را روی مردم اجرا کرده اند و بعد با روش های پیچیده آماری رسیده اند به این پنج عامل بزرگ شخصیت. 5 عامل یعنی روان نژندی ، برون گرایی ، اشتیاق به تجارب تازه،  توافق پذیری و وظیفه شناسی (مسئولیت پذیری). 5 عاملی که تحقیقات بین فرهنگی ثابت کرده اند در بیشتر کشورهای دنیا هم مثل اروپا 5 عامل بزرگ شخصیت است.

مهمترین ویژگی نرم افزار فوق، حذف کامل پرسشنامه و پاسخنامه قلم و کاغذی است و شما را از ورود اطلاعات در نرم افزار بی نیاز می کند.

جهت تفسیر نتیجه‌ی آزمون باید لزوماً به روان شناس متخصص قابل اعتماد مراجعه گردد ولی با این حال تفسیر آزمون در نرم افزار در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

نظرات کاربران - ۱۰۵ رأی
۳.۸ از ۵
۵
۴
۳
۲
۱
کاربر بی‌نام
کاربر بی‌نام
۱۴۰۲/۰۲/۰۷
ممنون از برنامه شما
مهدی
مهدی
۱۴۰۱/۱۱/۱۱
من کیف پول رو شارژ کردم .ولی هر چی میزنم که پاسخ رو ببینم متاسفانه جواب نمیده
leila12345
leila12345
۱۴۰۱/۱۰/۱۰
عالی
Paxit