تست شخصیت شناسی نئو - فرم كوتاه

تست شخصیت شناسی نئو - فرم كوتاه

نصب از بازار
با پرداخت درون‌برنامه‌ای
+۲۰۰
نصب فعال
سبک زندگی
دسته
۴
مگابایت
حجم

آزمون نئو

پرسش نامه ویژگی های شخصیتی NEO-FFI که برای نخستین بار در سال (1985) توسط مک کری و کاستا ساخته شده و در سال (1992) مورد بررسی مجدد قرار گرفت که در آن پنج عامل بزرگ شخصیت شامل فراخ ذهنی o، روان رنجور خویی N، برونگرایی E، خوشایندی (توافق) A و وجدانی بودن C  اندازه گیری می گردد (مک کی، کاستا، 1992).

این پرسش نامه شامل 60 گویه و در شمار پرسش نامه های بسته پاسخ است و برای هر عامل، 12 ماده وجود دارد. پاسخ دهی به این آیتم ها در قالب مقیاس 5 درجه ای (کاملا موافقم، موافق، نظری ندارم، مخالف، کاملا مخالف) امکان پذیر است.

نسخه تجدید نظر شده آزمون نئو یا NEO-PI-R نوعی آزمون خودسنجی ویژگی های شخصیتی است که مبتنی بر یک الگوی معروف شخصیتی به نام ۵ عاملی است. در آزمون نئو پنج عامل یا حیطه شخصیتی مورد ارزیابی قرار می گیرند که عبارتند از: روان آزرده گرایی، برون گرایی، گشودگی، موافق بودن و با وجدان بودن. آزمون پیش رو نسخه کوتاه شده آزمون نئو می باشد که دارای ۶۰ سوال بوده و با عنوان NEO-FFI شناخته می شود.

تست پنج عاملی شخصیت یکی از معتبر ترین تست های روان شناسی در دنیاست. محققانی که این تست را به وجود آورده اند سال ها صفات مختلف شخصیتی را انتخاب کرده اند و پرسشنامه های مفصل را روی مردم اجرا کرده اند و بعد با روش های پیچیده آماری رسیده اند به این پنج عامل بزرگ شخصیت. 5 عامل یعنی روان نژندی ، برون گرایی ، اشتیاق به تجارب تازه،  توافق پذیری و وظیفه شناسی (مسئولیت پذیری). 5 عاملی که تحقیقات بین فرهنگی ثابت کرده اند در بیشتر کشورهای دنیا هم مثل اروپا 5 عامل بزرگ شخصیت است.

مهمترین ویژگی نرم افزار فوق، حذف کامل پرسشنامه و پاسخنامه قلم و کاغذی است و شما را از ورود اطلاعات در نرم افزار بی نیاز می کند.

جهت تفسیر نتیجه‌ی آزمون باید لزوماً به روان شناس متخصص قابل اعتماد مراجعه گردد ولی با این حال تفسیر آزمون در نرم افزار در اختیار شما قرار خواهد گرفت.نظرات کاربران

سامیاری
۱۴۰۰/۰۷/۱۱
تفسیر خیلی کوتاه و نامفهوم هست
محمد کیان
۱۴۰۰/۰۵/۱۳
سلام در همون ابتدا ذکر کنید که باید مبلغی پرداخت شود . صداقت اولین اصل برای حرفه ای شدن است
yas
۱۴۰۰/۰۴/۱۱
چجوری میشه نرم افزار خرید؟ هیچ جایی نداره
zahra
۱۴۰۰/۰۲/۰۷
کار نمی کنه
مجیدی
۱۳۹۹/۱۰/۱۱
غالی
میلاد
۱۳۹۹/۰۸/۱۶
باز نمیشه. یک ستاره هم اضافه است
سلیمی
۱۳۹۹/۰۶/۲۹
خوبه حیف که پولیه
sofre
۱۳۹۸/۱۰/۰۵
پولی بپد که
مهدیه
۱۳۹۸/۰۷/۰۱
برنامه خیلی خوبیه اما دوباره میخوام تست بدم واسم باز نمیشه میزنه فعالسازی نمیشه یعنی دوباره باید پرداخت کنم؟
شقایق
۱۳۹۸/۰۶/۱۱
بدنیست
مهدی
۱۳۹۸/۰۴/۳۰
عالیه..
محمد
۱۳۹۸/۰۴/۲۲
سلام چرا فایل pdf رو نمیده ؟
کاربر بی‌نام
۱۳۹۸/۰۴/۱۳
خوب