آزمون تشخیص اضطراب بک

آزمون تشخیص اضطراب بک

نسخهٔ ۲.۰.۱
پرداخت درون‌برنامه‌ای
نصب +۱۰۰
دسته‌بندی سبک زندگی
حجم ۴ مگابایت
آخرین بروزرسانی ۳۰ آبان ۹۷
آزمون تشخیص اضطراب بک

آزمون تشخیص اضطراب بک

همراز روان پویان
نسخهٔ ۲.۰.۱
پرداخت درون‌برنامه‌ای
نصب +۱۰۰
دسته‌بندی سبک زندگی
حجم ۴ مگابایت
آخرین بروزرسانی ۳۰ آبان ۹۷
مشاهده‌ی نتایج بررسی آنتی‌ویروس

تصاویر برنامه

معرفی برنامه

جزئیات بیشتر

تست روانشناسی استرس بک BAI

تست روانشناسی اضطراب ،  استرس  برای ارزیابی شدت نشانه های اصلی  بیماری اضطراب و استرس  بوده که با توجه به شرایط کاری امروز برای همه اقشار جامعه مورد استفاده و مفید می باشد.

تجربه اضطراب و استرس به خودی خود نه مثبت است و نه منفی و در حقیقت پاسخ طبیعی بدن در بحث‌ها، جدل‌ها، تهدیدها و تحریک‌ها است اما این پاسخ بدن زمانی موجب ناراحتی می‌شود که: مدت تجربه اضطراب و استرس طولانی باشد؛ به دفعات زیاد تکرار شود؛ و همراه با فشار و تحریک باشد. از جمله ابزارهایی که برای سنجش اضطراب طراحی شده است  پرسشنامه اضطراب بک (BAI)  است.

تست اضطراب بک (BAI)  که نام انگلیسی آن  Beck Anxiety Inventory  است توسط آرون تی بک و همکارانش در سال 1988 ساخته شد. این پرسشنامه دارای 21 ماده است که علایم  اضطراب  را فهرست کرده است و بیشتر به چک لیست شباهت دارد.  تست استرس بک (BAI)  برای اندازه گیری اضطراب در نوجوانان و بزرگسالان ساخته شده است و هر یک از ماده‌های آن یکی از علایم شایع اضطراب یعنی علایم ذهنی، علایم بدنی و هراس را می‌سنجد.

تست روانشناسی استرس بک  برای سنجش  میزان اضطراب  طراحی شده است. هر عبارت بازتاب یکی از  علائم اضطراب (استرس)  است که معمولا افرادی که از نظر بالینی  مضطرب  هستند، یا کسانی که در وضعیت اضطراب انگیز قرار می‎گیرند، تجربه می‎کنند.

اعتبار و پایایی:  این مقیاس ثبات درونی بالایی بدست آورده و همبستگی ماده‎های آن با هم شامل رنجی از 0/30 تا 0/71 (میانگین برابر 0/60) می‎باشد. این آزمون بر روی 83 بیمار با فاصله یک هفته برای بازآزمایی اجرا شد. که همبستگی بالایی (0/75) بدست آمد.

آزمون اضطراب بک ، یکی از معتبرترین آزمون های تشخیصی برای ارزیابی شدت و علائم اضطراب در نوجوانان و بزرگسالان(گروه سنی 17 تا 80 سال) می باشد.

پرسشنامه اضطراب بک (BAI) یک مقیاس ۲۱ ماده ای است که آزمودنی در هر ماده یکی از چهار گزینه ای را که نشان دهنده شدت اضطراب او است را انتخاب می کند.

مهمترین ویژگی نرم افزار فوق، حذف کامل پرسشنامه و پاسخنامه قلم و کاغذی است و شما را از ورود اطلاعات در نرم افزار بی نیاز می کند.

در شبکه اجتماعی تلگرام ، گروهی مجازی با آدرس زیر، تحت عنوان باشگاه مشتریان جهت ارتباط بهتر با موسسه و پشتیبانی سریعتر کاربران محترم و به اشتراک گذاری تجربیات کاربری ایشان در نرم افزار، ایجاد شده است.

https://t.me/joinchat/BSTCAUhtvlqIBewNCoeJ3g

از همین جهت از شما خواهشمندیم، جهت ارتباط سریعتر و بهتر و همچنین اطلاعات بیشتر راجع به نرم افزار در این گروه عضو شوید.

نظرات کاربران - ۷ رأی
۴ از ۵
۵
۴
۳
۲
۱
اااااا
اااااا
۱۴۰۰/۰۲/۱۱
بده پولیه
پرنیان
پرنیان
۱۳۹۹/۱۰/۱۴
خوب
پری
پری
۱۳۹۷/۰۹/۰۸
پولیه
Paxit