صحیح بخاری فارسی

صحیح بخاری فارسی

Version ۱.۱.۲
نصب +۲۰ هزار
Category مذهبی
Size ۳ مگابایت
Last Update ۶ دی ۱۳۹۵
صحیح بخاری فارسی

صحیح بخاری فارسی

گروه برنامه نویسی مژان
Version ۱.۱.۲
نصب +۲۰ هزار
Category مذهبی
Size ۳ مگابایت
Last Update ۶ دی ۱۳۹۵
View the antivirus scan results

Images

Introduction

More Info

بسم الله الرحمن الرحیم


الحَمْدُ لِلهِ رَبِّ العَالمِينْ، وَالصَّلاَةُ وَالسَّلاَمُ عَلىَ نَبِينّا مُحَمّدٍ ­­، وَعَلى آلِهِ وَأصْحَابهِ وَمَنْ دَعَا بِدَعْوَتِهِ إلىَ يَوْمِ الدِّيْن.

برنامه صحیح مسلم فارسی را نیز میتوانید با ورود به بخش مرتبط و سپس در قسمت سایر برنامه های توسعه دهنده پیدا نموده و دانلود کنید.

مطالب درون برنامه از نسخه ورد این کتاب کپی شده است و برای کلمات عربی سلام و درود و رضای خدا از فونت بخصوصی استفاده شده بود که متاسفانه بعد از کپی کردن در برنامه، این فونت های بخصوص قابل شناسایی توسط گوشی نبوده و به صورت اتوماتیک معادل سازی شدند با کلید اون حرف بر روی کیبورد- مانند ل، ز، و .... البته تمام سعی خود را انجام دادیم که تمام این اشتباهات را برطرف کنیم. ممنون میشم اگر لیست ایرادات را برای ما ایمیل کنید

این برنامه نسخه اندروید ترجمه فارسی کتاب «التجرید للجامع الصحیح» است که خلاصة صحیح بخاری می باشد و توسط عبدالقادر ترشابی ترجمه شده است. صحیح بخاری از دید اهل سنت یکی از مهم‌ترین کتب حدیثی جهان اسلام و صحیح‌ترین کتاب بعد از قرآن کریم است. امام بخاری آن را در مدت 16 سال و گزینش از میان ششصد هزار حدیثِ محفوظش به رشته تحریر درآورده است.

به چند دلیل خواستیم که این برنامه را تولید و در بین مردم منتشر کنم:  

اول: جهت طلب دعای مردم برای خود و خانواده ام.

دوم: پرداخت زکات علمم.

سوم:‌ کمکی جهت جاری ساختن سنت های رسول الله (ص) در زندگی مردم.

چهارم: تلاش برای از بین بردن بدعت ها و گمراهی ها، که به دلیل دردسرهای دسترسی به کتب احادیث بدعت ها روز به روز در حال رواج بین مردم هستند و از نسلی به نسل دیگر منتقل می شوند.

پنجم:‌ بخاطر نیاز و ضرورت به داشتن چنین برنامه ای، با توجه به اینکه  گوشی موبایل عضو جدا نشدنی زندگی امروزی هر شخصی است و با این برنامه سریعتر و راحت تر میتوانند به احادیث رسول الله (ص) دسترسی داشته باشند.  

به حقیقت این فرموده رسول اکرم (ص) ما را تسکین و دلداری می‌دهد که: «بَدَأَ الإِسْلاَمُ غَرِيبًا وَسَيَعُودُ كَمَا بَدَأَ غَرِيبًا فَطُوبَى لِلْغُرَبَاءِ» (صحیح مسلم: 1/130، رقم الحدیث: 145). «اسلام در حال غربت ظهور کرد و به حال غربت بر می‌گردد، پس خوشا به حال غربا». (در ادامه حدیث آمده: گفته شد یا رسول الله (ص)! غرباء چه کسانی هستند؟ فرمود: کسانی که زنده می‌گردانند آنچه را مردم به مرگ سپرده‌اند از سنت‌های من).

 

مزد کار ما را با ذکر یک صلوات بر محمد (ص) و آل محمد بپردازید.

محتاج دعای شما هستیم.

جزاکم الله خیرا کثیرا

User Reviews - ۲۱۲ Rates
4.1 from 5
5
4
3
2
1
نیاز
نیاز
۱۳۹۵/۱۰/۱۴
دود اختلاف میان ما مسلمان توی چشم خودمان میره و نونشا دشمنان اسلام میخورند (اختلاف بیانداز و حکومت کن) درود بر سنی و شیعه، مرگ بر انگلیس
عبدالزهرا
عبدالزهرا
۱۳۹۷/۱۲/۲۹
صحیح بخاری ج 2 ص 200 باب مناقب علی بن ابی طالب(ع): أَنْتَ مِنِّی بِمَنْزِلَةِ هَارُونَ مِنْ مُوسَی إِلَّا أَنَّهُ لَا نَبِیَّ بَعْدِی"
شهرام
شهرام
۱۳۹۷/۰۸/۲۵
جزاک الله خیرا فقط در اسم رسول الله صل الله علیه و سلم صلوات رو کامل بنویسید از لحاظ شرعی جایز نیست یک کلمه ص به تنهای