صحیح مسلم فارسی

صحیح مسلم فارسی

Version ۲.۵.۲
نصب +۲۰ هزار
Category مذهبی
Size ۴ مگابایت
Last Update ۱۷ آذر ۱۳۹۵
صحیح مسلم فارسی

صحیح مسلم فارسی

گروه برنامه نویسی مژان
Version ۲.۵.۲
نصب +۲۰ هزار
Category مذهبی
Size ۴ مگابایت
Last Update ۱۷ آذر ۱۳۹۵
View the antivirus scan results

Images

Introduction

More Info

بسم الله الرحمن الرحیم

الحَمْدُ لِلهِ رَبِّ العَالمِينْ، وَالصَّلاَةُ وَالسَّلاَمُ عَلىَ نَبِينّا مُحَمّدٍ ­­، وَعَلى آلِهِ وَأصْحَابهِ وَمَنْ دَعَا بِدَعْوَتِهِ إلىَ يَوْمِ الدِّيْن.


برنامه صحیح بخاری فارسی را نیز میتوانید با ورود به بخش مرتبط و سپس در قسمت سایر برنامه های توسعه دهنده پیدا نموده و دانلود کنید.

مطالب درون برنامه از نسخه ورد این کتاب کپی شده است و برای کلمات عربی سلام و درود و رضای خدا از فونت بخصوصی استفاده شده بود که متاسفانه بعد از کپی کردن در برنامه، این فونت های بخصوص قابل شناسایی توسط گوشی نبوده و به صورت اتوماتیک معادل سازی شدند با کلید اون حرف بر روی کیبورد- مانند ل، ز، و .... البته تمام سعی خود را انجام دادیم که تمام این اشتباهات را برطرف کنیم. ممنون میشم اگر لیست ایرادات را برای ما ایمیل کنید.

شرح حال امام مسلم بن حجاج قُشیری نيشابوری

ابو الحسین مسلم بن حجاج بن ورد بن کوشاذ قُشیری نیشابوری سال 204 و به قول بعضی 206 هجری قمری در نیشابور یکی از شهرهای خراسان، دیده به جهان گشود. وی برای اولین بار در سال 218 در خراسان از یحیی بن یحیی تمیمی‌و اسحاق بن راهویه فراگیری احادیث نبی اکرم ص را آغاز نمود. در سن بیست سالگی برای ادای حج به مکه رفت. در مکه‌ی مکرمه از قعنبی، و در کوفه از احمد بن یونس و اساتید دیگر آن دیار، کسب فیض نمود و به سرعت، به وطنش برگشت. اما عطش علمی‌وی باعث گردید تا قبل از سی سالگی بار دیگر به سرزمین حجاز، مصر و عراق سفر نماید و در برابر بسیاری از ستارگان علم حدیث، زانوی شاگردی خم کند و از آن بزرگوارن، کسب فیض نمایدکه برخی از مهم‌ترین آنان عبارتند از:

امام احمد بن حنبل، محمد بن اسماعیل بخاری، اسحاق بن راهویه، عثمان بن ابی شیبه، زهیر بن حرب، سعید بن منصور، عبد بن حمید، عبیدالله قواریری، بندار، ابوبکر بن ابی شیبه، محمد بن عبدالله بن نمیر، هناد بن سری، یحیی بن معین، یحیی بن یحیی نیشابوری و یونس بن عبدالاعلی.

کتاب صحیح مسلم

بزرگ‌ترین شاهکار علمی‌امام مسلم بن حجاج قشیری نیشابوری کتاب صحیح مسلم می‌باشد. او پانزده سال از زندگی‌اش را صرف جمع آوری این کتاب کم نظیر نمود و احادیث آنرا از میان سیصد هزار حدیثی که شنیده بود، انتخاب کرد.

علامه نووی / در مقدمه‌ی شرح صحیح مسلم می‌گوید: دانشمندان اتفاق نظر دارند که صحیح‌ترین کتاب‌ها بعد از قرآن کریم صحیح بخاری و صحیح مسلم هستند. همچنین امت اسلامی ‌آنها را پذیرفته‌اند؛ البته کتاب امام بخاری از کتاب مسلم صحیح‌تر می‌باشد و فواید و معارف آشکار و پنهان بیشتری دارد. چنانچه به صحت رسیده است که امام مسلم از امام بخاری کسب فیض می‌نمود و اعتراف می‌کرد که امام بخاری در علم حدیث، بی نظیر است.

 

به چند دلیل خواستیم که این برنامه را تولید و در بین مردم منتشر کنم:  

اول: جهت طلب دعای مردم برای خود و خانواده ام.

دوم: پرداخت زکات علمم.

سوم:‌ کمکی جهت جاری ساختن سنت های رسول الله (ص) در زندگی مردم.

چهارم: تلاش برای از بین بردن بدعت ها و گمراهی ها، که به دلیل دردسرهای دسترسی به کتب احادیث بدعت ها روز به روز در حال رواج بین مردم هستند و از نسلی به نسل دیگر منتقل می شوند.

پنجم:‌ بخاطر نیاز و ضرورت به داشتن چنین برنامه ای، با توجه به اینکه  گوشی موبایل عضو جدا نشدنی زندگی امروزی هر شخصی است و با این برنامه سریعتر و راحت تر میتوانند به احادیث رسول الله (ص) دسترسی داشته باشند.  

به حقیقت این فرموده رسول اکرم (ص) ما را تسکین و دلداری می‌دهد که: «بَدَأَ الإِسْلاَمُ غَرِيبًا وَسَيَعُودُ كَمَا بَدَأَ غَرِيبًا فَطُوبَى لِلْغُرَبَاءِ» (صحیح مسلم: 1/130، رقم الحدیث: 145). «اسلام در حال غربت ظهور کرد و به حال غربت بر می‌گردد، پس خوشا به حال غربا». (در ادامه حدیث آمده: گفته شد یا رسول الله (ص)! غرباء چه کسانی هستند؟ فرمود: کسانی که زنده می‌گردانند آنچه را مردم به مرگ سپرده‌اند از سنت‌های من).

 

مزد کار ما را با ذکر یک صلوات بر محمد (ص) و آل محمد بپردازید.

محتاج دعای شما هستیم.

جزاکم الله خیرا کثیرا

5780554

User Reviews - ۳۲۱ Rates
4.2 from 5
5
4
3
2
1
نیاز
نیاز
۱۳۹۵/۱۰/۱۴
اتحاد مسلمانان، مشت محکمی میشود بر دشمنانی که بدنبال تفرقه و درگیری مسلمانانند تا راحتتر آنان را به استثمار خود درآورند. درود بر شیعه و سنی
فقط بگویاالله مدد
فقط بگویاالله مدد
۱۳۹۶/۰۲/۰۱
جزاکم الله خیرا خیییییییییلیییییی از شماممنونم
مهرداد
مهرداد
۱۳۹۶/۰۵/۰۲
باتشکر ما بااهل سنت برادر هستیم ولی این به این معنا نیست که حتی ذره ای از اعتقادمون کم کنیم .وحدت یعنی ادب .