حرز امام جواد

حرز امام جواد

Version حرز امام جواد
Install +100 K
Category Religious
Size 5 MB
Last Update 2022 April 9
حرز امام جواد

حرز امام جواد

forat
Version حرز امام جواد
Install +100 K
Category Religious
Size 5 MB
Last Update 2022 April 9
View the antivirus scan results

Images

Introduction

More Info

خواص حرز امام جواد به نقل از آیت الله بهجت

همانطور که پیش‌تر بیان شد حرز صغیر دارای دو خاصیت دفع بلایای و عاقبت بخیری است اما دعای حرز کبیر دارای فواید بسیار زیادی است که در ادامه می‌آید. با دقت در معنی حرز امام جواد (ع) می‌توان دریافت که مهم‌ترین خاصیت حرز امام جواد جهت دوری از بلایای زمینی و آسمانی می‌باشد که در کتابی از سید بن طاووس به آن اشاره شده‌است و مرحوم مجلسی خواص دعای حرز جواد (ع) را در کتاب بحارالانوار ج 91 ص 354 بیان کرده‌اند.


آیت الله بهجت درمورد خواص حرز امام جواد و فواید آن میفرمایند: به جهت دوری از خطرات و بیماری ها، محافظت از آزار شیطان و اجنه، درمان دیدن کابوس در خواب، باطل کردن جادو و سحر و… به همراه داشتن این دعا توصیه می‌شود. همچنین برای دفع چشم زخم ( چشم نظر ) تاثیرگذار می‌باشد.


ایشان همیشه در جواب به سوالاتی که در مورد حسادت، آزار شیطان و اجنه، خواب‌های پریشان و … می‌شد تاکید زیادی به خواندن چهار قل، معوذتین و به همراه داشتن این دعا می‌کردند و از فواید حرز امام جواد (ع) اگاه بودند.


همچنین نظر آیت الله بهجت در مورد خواص حرز امام جواد (ع) از زبان استادشان را باهم میخوانیم: بنده در مورد اذکار از «آیت الله قاضی» (استادم) سوالی نمی‌کردم، ولی بعضی اوقات خودشان بیان می‌کردند. مثلا اینکه دعای حرز امام جواد (ع) که با بسته شدن به بازو سبب ایجاد خاصیت مصونیت می‌شود و دیگر خاصیت دعای حرز جواد (ع)  “استفاده برای خنثی کردن جادو و طلسم” است و البته نکته حائز اهمیت این است که فقط باید به بازو بسته شود.


ایشان در کنار به همراه داشتن این دعا چند سفارش دیگر هم فرموده‌اند از جمله:


آیه الکرسی را بخوانید و در منزل نصب نمایید

خواندن چهار قل و تکرار به ویژه هنگام خواب

قرآن کوچکی، همیشه همراه داشته باشید

خواندن معوذتین(سوره‌های فلق و ناس)

در هنگام اذان با صدای نسبتا بلند اذان بگویید

خواندن ۵٠ آیه از قرآن کریم در روز باصدای نسبتاً بلند و …

12210-gem-stone-icon دعای حرز امام جواد ع چیست❤️۸۰ خواص حرز امام جواد علیه السلام  لیست 80 خواص دعای حرز امام جواد (علیه السلام)

خواص حرز امام جواد چیست؟ در دین اسلام دعاها و راه های زیادی وجود دارد که به واسطه استفاده از آنها بلاها و سحر و جادو از انسان دور می‌شود که در بین آن‌ها این دعای شریف از حضرت جواد (ع) شناخته شده‌ترین است. در ادامه لیست کامل فواید و خواص آن آورده‌شده‌است. همانطور که پیش‌تر بیان شد این خواص مربوط به دعای حرز کبیر است:


۱- دفع بلایا:

دعای حرز امام جواد ع بین همه دعاها و تعویذات مانند حرز شرف الشمس برای دفع بلا معروف‌تر است. اگر به معنی حرز امام جواد (ع) دقت کنیم ممکن است بتوانیم از مصداق‌های دفع بلا مواردی را همچون حفظ از بیماری نام ببریم که در ادامه مقاله به بیان آن مصادیق هم خواهیم‌پرداخت که از خواص دعای حرز امام جواد می‌باشد.


۲- دفع چشم زخم:

حضرت امام صادق (علیه السلام) : «چنانچه می‌توانستید قبرها را بشکافید (علت مرگ را متوجه می‌شدید) می‌فهمیدید که اکثر مرگ‌ومیرها به سبب چشم زخم می‌باشد.» همین طور پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله و سلم) فرموده‌اند که :« چشم زخم می‌تواند مرد را در قبر قرار دهد وشتر را در دیگ.» میتوانیم دفع چشم زخم را از اثرات اصلی این دعا بدانیم.


۳- مصونیت سحر و جادو:

علامه مجلسی در ارتباط با اثرات جادو بیان می‌کند که چیزی که از قرآن و احادیث مشخص گردید یک نوع تاثیر سحر در بعضی افراد و در بعضی بدن‌ها می‌باشد مانند تغییر در دوستی و دشمنی‌ها، شادی و غصه‌ها. همینطور به این نکته نیز اشاره می‌کند که جادو به وسیله تعویذات «ادعیه منقول از ائمه همچون دعای حرز امام جواد (ع)» و آیات قرآن و با توکل و امید به حضرت پروردگار دفع خواهندشد.


همچنین با اندکی توجه در دعای حرز امام الجواد علیه السلام و دقت در معنی حرز امام جواد (ع) می‌شود به این نتیجه دست یافت که به‌صورت ضمنی خواص و فواید ذیل را دارا می‌باشد:


دفع نگاه و زبان بد دشمنان از مهم‌ترین موارد خاصیت دعای حرز امام جواد (ع) است

جلوگیری از ضرر و زیان از مردم، پادشاهان، شیاطین، اجنه و دیوها

تاثیر فروان در دفع چشم زخم مانند سنگ چشم زخم

موثر بودن دعای حرز امام جواد ع در حفظ از وسوسه مردم و شیاطین

باطل کردن انواع سحر و جادو

محفوظ ماندن از مکر، فریب و عداوت

مصونیت از زخم‌ها، مغروق گشتن و مغلوب شدن

حفظ عزت و آبرو یکی دیگر از موارد خاصیت حرز امام جواد (ع) است

محفوظ ماندن از کشته شدن و انتقام گرفتن

جلوگیری از مریضی و اذیت و آزار

مصون ماندن از تنگدستی، گرسنگی و تشنگی

همچنین محفوظ شدن از کاستی در دین و معیشت از خواص دعای حرز امام جواد (ع) می‌باشد.

در مجموع 80 خواص حرز امام جواد (علیه السلام) از متن دعا، از داستان حدیث در مهج الدعوات، دیگر احادیث معصومین و تجربه استفاده کنندگان استخراج شده‌است که برخی دیگر از مهمترین آن‌ها در ادامه آمده است:


دور کردن اجنه کافر از دارنده حرز

افزایش برکت در رزق و روزی

گشایش در امور و کار

کسب نمودن مقام، احترام و عزت

پیروزی در برابر دشمنان

دفع وحشت از تنهایی

براورده شدن حاجت‌های مشروع فرد

ازبین بردن خطر خیانت به دارنده حرز

عدم تهدید بزرگی و اقتدار شخص (حفظ قدرت)

دفع مسخ و تغییر خلقت

دوری از خطر تشنگی به شخص

عدم احتیاج به غیر از خداوند

تسهیل شدن مصائب و مشکلات

تقویت روابط درون خانوادگی

جذب اشخاص صالح به سمت صاحب حرز

دفع نمودن اشخاص بدکار و شرور از زندگی

انداختن ترس صاحب حرز در دل ستمکاران

آشکار شدن دست افرادی که پشت سر صاحب حرز غیبت نموده‌اند

مورد شفقت و دلسوزی و عشق واقع گردیدن

تهیه دعای حرز کبیر جواد (ع)  راه بهره‌مندی از این خواص است. با توجه به خصوصیات و ویژگی‌های احراز امامان و مطالعه احادیث و روایات می‌توان به این نتیجه رسید که به همراه داشتن حرز کوتاه یا کامل امام جواد (ع) میتواند کمک زیادی به ما بکند تا از بلاهای زیادی در امان نگاه‌مان دارد. که دعای حرز کبیر به صورت بازوبند همراه با قاب نقره توصیه شده است اما دعای حرز صغیر ( دعای یا نور یا برهان …) به صورت بازوبند یا انگشتر و گردنبند حرز امام جواد (ع) مورد استفاده قرار می‌گیرد.


User Reviews - 7,296 Rates
4.8 from 5
5
4
3
2
1
اوا
اوا
2023/03/07
خدا همه کسانی که قلب پاک دارند را از گرفتاری نجات دهد
gholam hemati
gholam hemati
2023/03/14
استغفرالله یا ارحم الراحمین ممنونم از لطف پروردگارم شکرالله میکنم ومن این دعای با ارزش رو استفاده میکنم انشالله که پروردگارم ورقه زندگیمو برگرداندوعاقبت بخیربشم🤲الهی آمین یارب العالمین
رضاپور
رضاپور
2022/04/11
چی میشه گفت کی از صوت قرآن بدش میاد بسیار عالی صد هزار ستاره