ضربان ورزش

ضربان ورزش

Version 1.2
10
Active installs
Health & Fitness
Category
1
MB
Size

می خواهید بدانید هنگام ورزش باید به چه ضربانی برسید؟ آیا ورزشی که می کنید مفید است؟ این برنامه را دریافت کنید


شدت ورزش يعني چه؟
شدت ورزشي که انجام مي‌دهيد، ميزان اکسيژن مصرفي‌اي که براي ورزش کردن مصرف مي‌شود و نيز ميزان کالري‌اي که هنگام ورزش مي‌سوزانيد را تعيين مي‌کند. در مورد ورزشهاي ايروبيک مانند پياده‌روي، شنا يا دوچرخه سواري هرچه ورزش براي شما سخت‌تر باشد شدت بيشتري دارد. به عنوان يک قانون عمومي ورزش با شدت متوسط بهترين است. اگر ورزش شما بسيار ملايم باشد به اهدافي مانند تناسب اندام يا کاهش وزن دست پيدا نمي‌کنيد و اگر بسيار شديد ورزش کنيد ممکن است خسته و فرسوده شويد، احتمال رها کردن ورزش زياد مي‌شود و خطر آسيب ديدگي نيز افزايش مي‌يابد. ورزش متوسط خطر آسيب‌ديدگي را کاهش مي‌دهد و شانس ادامه برنامه ورزشي و پيشرفت در آن نيز بسيار بيشتر مي‌شود.
اگر روش دقيقتري مي‌خواهيد و ترجيح مي‌دهيد از محاسبات کمک بگيريد مي‌توانيد از تعداد ضربان قلب استفاده کنيد. براي اين کار بايد ضربان قلب هدف را براي خود تعيين کنيد. وقتي که با آخرين توان ورزش مي‌کنيد ضربان قلب شما در حداکثر ميزان خود قرار دارد. اين ميزان را بشماريد. اگر شما يک فرد بالغ و سالم هستيد، شدت ورزش شما بايد تا حدي باشد که ضربان قلبتان بين 60 تا 85 درصد حداکثر ضربان قلب شما باشد.
شما در این برنامه ساده و رایگان می توانید به حداکثر ضربان خود با توجه به سختی تمرین و ورزش خود دسترسی پیدا کنید و ببینید برای یک تمرین مفید باید به چه ضربانی دست پیدا کنید

امکانات برنامه :
* محاسبه ضربان ورزش در شرایط سختی تمرین مختلف
* ظاهر زیبا
* سبک
* کاملا رایگان

logo-enamad logo-samandehi