گاهشمار ايرانی

گاهشمار ايرانی

نسخهٔ ۱.۳.۳
نصب +۵ هزار
دسته‌بندی ابزارها
حجم ۱۰ مگابایت
آخرین بروزرسانی ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۸
گاهشمار ايرانی

گاهشمار ايرانی

ستیغ
نسخهٔ ۱.۳.۳
نصب +۵ هزار
دسته‌بندی ابزارها
حجم ۱۰ مگابایت
آخرین بروزرسانی ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۸
مشاهده‌ی نتایج بررسی آنتی‌ویروس

تصاویر برنامه

معرفی برنامه

جزئیات بیشتر

اپليکيشن گاهشمار ايرانی، برنامه ای کاربردی است با قابليت‌های مورد نياز برای هر ايرانی. مهمترين قابليت‌های اين اپليکيشن بدين شرح است:

   نمايش روزانه، ماهانه و هفتگیِ سالنما

   سالنمای رسمیِ جلالی، اوستایی ميلادی و قمری

   امکان بکارگيری تعطيلات رسمیِ کشور

   نمايش تاريخ در نوار وضعيت و  به صورت ابزارک (widget)

    ارائه اطلاعات مورد نياز در خصوص گاهشماری باستانی و آيين های باستانی ايران

     قابليت يکپارچه سازی با سالنمای گوشیِ همراه يا تبلت به منظور خواندن و ثبت رويدادها

 گاهشمارِ ایرانی، نرم افزاری کاربردی است که با داشتن آن بر روی گوشی خود، همواره می توانید از سالنَمایی با بسیاری کاربردهای گوناگون بهره مند شوید.

یکی از دشواری های ما ایرانی ها در کار با گوشی های هوشمند، همین است که بیشترِ سالنامه‌های آن، روزها و ماه‌های ایرانی را نشان نمی‌دهد. هرچند که گوشی های هوشمند جایگزین بسیاری چیزها شده اند، این کاستی نمی گذارد که گوشی هوشمندمان دفترچه سررسید و سالنامه‌ی هم باشد. همین است که ما کمتر روی گوشی یادداشت می‌کنیم و کارهای روزانه‌مان را روی آن می‌نویسیم.

نخستین ویژگیِ گاهشمارِ ایرانی این است که روزها و ماه‌های ایرانی را بسیار ساده و زیبا و کاربردی در سالنامة گوشی افزوده است. روزهای ویژه و نامگذاری های کشوری برای روزها و آنچه در سالنامه‌های کشور هست در این نرم افزار گنجانده شده است تا کاربر را از سالنامه‌ی کاغذی بی نیاز کند.

کاربر می تواند یادداشت های خود و برنامه ریزی زمانی کاری خود را نیز درست مانند یک دفترچه سررسید بر روی آن بنویسد و برای آن زنگ هشدار بگذارد. می توان رویدادهایی مثل جشن ها، گرد همایی ها و ... را در آن یادداشت کرد تا به گاهِ خود نرم افزار آن را به شما یاد آوری کند.

گاهشماری باستانی این نرم افزار بر پایه گاهشماری اوستایی نگاشته شده است و در باره روش کار این گاهشمار، در نرم افزار نوشته‌ایم.

رویدادهای آئینیِ باستانی و نامگذاری‌های باستانی نیز در این سالنما نوشته شده است که از ویژگی‌های دیگر این نرم‌افزار، دانستنی‌های گوناگون و دیریاب از آئین‌ها و جشن‌های ایرانی است که در گاهشمار در جای خود نوشته شده است.

این گاهشمار، سالنامه‌های جلالی (خورشیدی)، اوستایی، میلادی و هجری قمری را در خود دارد و کاربر می تواند با یک نگاه ببیند که این روز در سالنمای اوستایی به چه نامی بوده و در سالنمای میلادی یا قمری چه روزی است.

روش به دست آوردن روزها در سالنامه های گوناگون برای همین نرم افزار برنامه نویسی شده است و از برنامه های باز استفاده نشده است؛ بجز سالنامه‌ی قمری که برای استخراجِ تاريخ در خارج از دوره‌ی تطبيق، از  Joda time بهره گرفته ایم.

به باورِ ما هر ایرانی خوب است که این گاهشمار را بر روی گوشی هوشمند خود داشته باشد. هم برای آگاهی از تاریخ باستانی خود و هم به جای انگیزه ای برای بهره مند شدن از برنامه های گوشی‌های هوشمند برای زندگی.

نظرات کاربران - ۶۹ رأی
۴.۸ از ۵
۵
۴
۳
۲
۱
جواد
جواد
۱۴۰۱/۱۲/۲۴
تقویم ایرانی و آریایی 👌👌
سپنتا
سپنتا
۱۳۹۸/۰۸/۲۶
بسیار عالی و نیک. سپاس از تلاشتون
Mehdi
Mehdi
۱۴۰۱/۱۰/۲۷
عالی . بیشتر ازاین دست برنامه ها بسازید از تاریخ تمدن و فرهنگ اصیل ایرانی که کی بودیم .سپاس