تفسیر نور (استاد محسن قرائتی)

تفسیر نور (استاد محسن قرائتی)

نسخهٔ ۱.۳
+۵۰ هزار
نصب
مذهبی
دسته‌بندی
۱۷ مگابایت
حجم
تفسیر نور (استاد محسن قرائتی)

تفسیر نور (استاد محسن قرائتی)

مرکز فرهنگی درسهایی از قرآن
نسخهٔ ۱.۳
+۵۰ هزار
نصب
مذهبی
دسته‌بندی
۱۷ مگابایت
حجم

تصاویر برنامه

معرفی برنامه

جزئیات بیشتر

 تفسیر نور حجت‌الاسلام والمسلمین محسن قرائتی سال‌هاست که مورد استقبال علاقه‌مندان به علوم قرآن و تفسیر قرار گرفته است و این اثر گرانقدر بارها و بارها تجدید چاپ شده است. آنچه که جایش خالی بود و بسیار تقاضا می‌شد، خلاصه تفسیر 10 جلدی در یک جلد همراه با متن قرآن و ترجمه بود.


در سال 95 قرآن کریم با ترجمه و تفسیری از حجت‌الاسلام محسن قرائتی در قالب یک جلد منتشر شد.


ترجمه و تفسیر این قرآن به مدت سه سال به طول انجامید، چرا که نکات آن باید گزینش می‌شد؛ بنابراین مجدد بازنویسی و روان‌تر شد.


این کتاب، نیمی از آن، قرآن و ترجمه و نیم دیگرش حدود 25000 نکات و پیام‌هایی است که از تفسیر نور انتخاب شده است و می‌توان گفت که این کار چکیده تفسیر نور است.


از آنجا که همه مردم نه حوصله و فرصت خواندن یک دور تفسیر دارند و بسیاری از مردم توان تهیه یک دور تفسیر دارند، (با آنکه سعی شد قیمت دوره تفسیر ارزان باشد) و از آنجایی که نباید افراد کم حوصله از معارف قرآن محروم باشند، این ترجمه و خلاصه تفسیر به انجام رسید.


به دلیل روان بودن و شیوایی قلم حجت‌الاسلام قرائتی، این اثر در مدت کوتاهی به چاپ هشتم رسید.


از دیگر ویژگی‌های منحصر به فرد آن نوع کاغذ و شکل رونمایی آن است. نوع کاغذ نازک و سبک در نظر گرفته شده است به شکلی که بتوان به سادگی از آن استفاده کرد.


با توجه به تقاضای بسیار زیاد مخاطبان و علاقه‌مندان در فضای مجازی، مؤسسه فرهنگی درس‌هایی از قرآن با تعامل و همکاری مؤسسه موج همراه نور، اقدام به تولید و عرضه این کتاب به صورت نرم افزار اندروید نموده است.


از ویژگی‌های این نرم افزار می‌توان به، ترجمه قرآن استاد محسن قرائتی، ارائه متن تفسیر کامل و مختصر نور، تفسیر گویای استاد محسن قرائتی، قابلیت جست‌وجوی پیشرفته، دسترسی مستقیم به صوت تفسیر، ارتباط با کانال تصویری آپارات و... اشاره کرد.

نظرات کاربران - ۲۷۹ رأی
۴.۷ از ۵
۵
۴
۳
۲
۱
علے توکلے
علے توکلے
۱۳۹۷/۰۶/۲۱
بسم الله الرحمن الرحیم.بسیار عالی است دانلود کنید،گوش کنید، تا به خدا نزدیک تر شوید
میرزائی
میرزائی
۱۳۹۸/۰۲/۰۸
آثار استاد هدایتگراست.من و خانواده ام از فرقه یارستان بودیم.با راهنمایی این عزیز اول من وبعدخانواده هدایت شدیم.شکروالحمدلله.
ریحانه
ریحانه
۱۳۹۷/۰۲/۲۳
خیلی عالی تفسیر روان و ساده