قرآن صوتی حبل المتین

قرآن صوتی حبل المتین

نسخهٔ ۱۰.۵
پرداخت درون‌برنامه‌ای
نصب +۵ میلیون
دسته‌بندی مذهبی
حجم ۲۱ مگابایت
آخرین بروزرسانی ۳۱ فروردین ۱۴۰۲
قرآن صوتی حبل المتین

قرآن صوتی حبل المتین

موج همراه
نسخهٔ ۱۰.۵
پرداخت درون‌برنامه‌ای
نصب +۵ میلیون
دسته‌بندی مذهبی
حجم ۲۱ مگابایت
آخرین بروزرسانی ۳۱ فروردین ۱۴۰۲
مشاهده‌ی نتایج بررسی آنتی‌ویروس

تصاویر برنامه

معرفی برنامه

جزئیات بیشتر

نسخه‌ای متفاوت از قرآن صوتی حبل المتین

قرآن حبل المتین محصولی است 7 ساله که در سال 87 طرح اولیه و در سال 88 نسخه اولیه عرضه گردید و به واسطه استقبالی که از این محصول شد، تا اکنون روند توسعه و پشتیبانی آن تداوم پیدا نموده است. 

 

افتخارات کسب شده:

 • حائز رتبه دوم در بخش فرهنگی جشنواره سالیانه پردیس آزمایشگاه خدمات ارزش افزوده دانشگاه صنعتی شریف - شهر تهران آذرماه 92
 • حائز رتبه اول در بخش تلفن همراه جشنواره بين المللي نرم افزارهاي قرآني - شهر قم اسفندماه 89
 • نرم افزار برگزيده در اختتاميه جشنواره هاي 22 گانه منظومه آيات - تهران اسفندماه 89
 • حائز رتبه دوم در بخش بهترين اثر مبلغ و مروج اسلام و معارف اسلامي در سومين جشنواره بين المللي رسانه هاي ديجيتال - تهران مهرماه 88

 

محتویات:

 • 27 صوت از قاريان برجسته ( ترتیل ، تحقیق و تحدیر)
 • تفسير گوياي استاد محسن قرائتی
 • 3 ترجمه گويای فارسی و 1 ترجمه گویای انگلیسی 
 • 25 ترجمه فارسی 
 • 8 ترجمه خارجی به 6 زبان زنده دنیا 
 • 7 تفسیر 


ويژگي‌های بارز و امکانات اپلیکیشن

 • مشاهده متن قرآن همراه با ترجمه بصورت زير نويس
 • امکان استفاده از متن قرآن به صورت قلم هوشمند قرآني
 • پخش تفسیر گویای بصورت آیه به آیه
 • امکان ساخت فهرست شخصی از سوره ها و پخش صوت آن
 • نمایش ويدئوهاي قرآني 
 • امکان مديريت پخش صوت قرآن از طريق نوار اعلانات
 • امکان دانلود مستقيم صوت هاي قرآن، ترجمه ، تفسير، ترجمه گويا و تفسیر 
 • مشاهده لغت نامه قرآنی به تفکیک سوره و آیه 
 • امکان شرکت در ختم گروهی قرآن
 • امکان پیشنهاد ختم گروهی توسط کاربر
 • امکان تعریف ختم شخصی و مشاهده برنامه زمانبندی آن
 • مشاهده آرشيو شخصي شرکت در ختم گروهی و شخصی قرآن
 • آموزش قواعد تجويد
 • ویجت قرآنی
 • دريافت اطلاعيه هاي قرآني بصورت Notification
 • امکان ارسال نظرات و پيشنهادات آنلاين

 

---

نقد و بررسی بازار از قرآن حبل المتین

قرآن، کتاب آسمانی است که از سمت خدا، برای هدایت انسان به‌سوی حق، بر پیامبر اکرم نازل شد. به همین خاطر حضرت محمد (ص) و سپس ائمه اطهار همیشه خواندن این کتاب آسمانی را به ما مسلمان توصیه کرده‌اند.

این فریضه آن‌چنان اهمیت دارد که خداوند متعال هم درباره آن می‌فرماید: «فَاقرَؤا ما تَیَسَّرَ مِنَ القُرآن؛ آنچه برای شما میسر است قرآن بخوانید». به همین خاطر شما می‌توانید با نصب قرآن حبل المتین روی گوشی خود، همیشه و هر لحظه به این کتاب مقدس دسترسی داشته باشید.

 

قسمت‌های مختلف اپلیکیشن

زمانی که شما روی آیکون برنامه کلیک کنید، در قسمت پایین آن با فهرست سوره‌ها روبه‌رو می‌شوید. شما می‌توانید با انگشت، منوی چرخشی را تغییر دهید تا امکانات دیگر این اپلیکیشن برای شما نشان داده شود؛ گزینه‌هایی مانند تفسیر گویا، ختم قرآن، استخاره و اطلاعیه. علاوه‌بر این موارد، در وسط صفحه، قسمتی وجود دارد که تقویم روز، آخرین مشاهدات و محبوب‌ترین ختم را به شما نمایش می‌دهد.

در قسمت بالای نوار اپلیکیشن چندین گزینه وجود دارد. شما با استفاده از این امکانات می‌توانید برای راحتی خود، میان‌برهایی بسازید و برنامه را شخصی‌سازی کنید. میان‌برهایی مانند جستجو، تفسیر، ختم گروهی و غیره این گزینه‌ها به‌منظور دسترسی سریع شما قرار داده شده است تا به راحت‌ترین شکل به قسمت مورد نظر خود برسید.

 

فهرست سوره‌ها

مهم‌ترین قسمت نرم افزار حبل المتین، فهرست سوره‌هاست. شما زمانی که وارد اپلیکیشن شوید و روی آیکون قران کلیک کنید، لیستی از تمام سوره‌ها برای شما نمایش داده می‌شود. سپس با انتخاب سوره مورد نظرتان، تمام آیات آن را می‌بینید. در این قسمت برای پخش صوتی می‌توانید روی گزینه پخش در نوار پایین کلیک کنید. به این ترتیب علاوه‌بر شنیدن صوت، امکان گذراندن خودکار آیه‌ها هم وجود دارد.

 

ختم گروهی

حضرت امیرالمؤمنین (ع) می‌فرماید: «خانه‌ای که در آن قرآن خوانده می‌شود و از خدای عزوجل فراوان یاد می‌گردد، برکتش افزایش می‌یابد و فرشتگان در آن حضور پیدا می‌کنند و شیاطین از آن می‌گریزند». همین حدیث اهمیت خواندن مداوم این کتاب آسمانی را بر ما مسلمانان نشان می‌دهد. بخش ختم قرآن در قسمت نوار پایین اپلیکیشن وجود دارد. شما با ورود به این بخش، با گزینه‌هایی مانند ختم گروهی، محبوب‌ترین ختم‌های گروهی، آرشیو ختم گروهی و سایر مواد روبه‌رو می‌شوید.

زمانی که روی گزینه ختم گروهی کلیک کنید، باید شماره ‌تلفن و باقی مشخصات خود را بنویسید. سپس با یک لیستی از ختم‌های گروهی که با نیت‌های مختلفی ایجاد شده‌اند روبه‌رو می‌شوید. در این‌جا اپلیکیشن به شما تعداد آیات باقی‌مانده را نشان می‌دهد و از شما می‌خواهد سهم خود را اعلام کنید. شما با توجه به نیت و حاجتی که دارید می‌توانید به انتخاب خودتان در یکی از این ختم‌های گروهی شرکت کنید و از ثواب آن بهره‌مند شوید.

 

گرفتن استخاره

معنی لغوی کلمه «استخاره» به معناى «طلب‌کردن خیر از خداوند» است. زمانی پیش می‌آید که شما برای انجام کاری تأمل و تمام جوانب قضیه را بررسی می‌کنید؛ اما در برخی شرایط ممکن است بر سر دوراهی قرار بگیرید و نتوانید خوب و بد این کار را تشخیص دهید. در این شرایط، استخاره‌گرفتن یکی از راه‌هایی است که می‌توان بر آن استناد کرد. این کار همیشه با مراجعه به یک عالم دینی انجام می‌گرفت؛ ولی بسیاری از مردم امکان دسترسی به علما را ندارند.

 

تفسیر گویا

با وجود این‌که حبل المتین با ترجمه فارسی در دسترس است، اما برخی آیات از فهم و درک ما خارج است. به همین خاطر برای درک بهتر منظور این آیات، نیاز است که تفسیر آن‌ها را هم مطالعه کنیم. در این شرایط باید به‌صورت مداوم در اینترنت به‌دنبال تفسیر آیات باشیم؛ اما شما با دانلود حبل المتین جدید، امکان مشاهده تفسیر کلیه آیات و سوره‌ها را به‌صورت صوتی دارید؛ برای این کار کافی‌ست روی آیه مورد نظر کلیک کنید.

 

دانلود صوت

خیلی وقت‌ها شرایطی پیش می‌آید که ما امکان خواندن این کتاب آسمانی ارزشمند را نداریم. مانند زمانی که در حال رانندگی هستیم یا چشمانمان خسته است. در این اپلیکیشن امکان دانلود صوت، تفسیر و ترجمه وجود دارد. کافی‌ست روی آیکون سه‌خط در بالا سمت راست در صفحه اصلی کلیک کنید؛ سپس به بخش دانلودها بروید و نسبت به دانلود صوت، تفسیر یا ترجمه هرکدام از آیات اقدام کنید.

 

انتخاب رنگ و نوع فونت

برای انتخاب نوع فونت، شما باید به قسمت تنظیمات پیشرفته نمایش بروید. سپس روی گزینه قلم عربی کلیک کنید تا وارد صفحه مدیریت قلم عربی شوید. حال می‌توانید نوع قلم، رنگ قلم، رنگ اِعراب و اندازه قلم را تعیین کنید. همچنین در همان قسمت تنظیمات پیشرفته، تنظیمات مربوط به عدم نمایش ترجمه وجود دارد تا دیگر برای شما نمایش ندهد.

 

انتخاب قاری و مترجم دلخواه

برای انتخاب قاری مورد نظرتان کافی‌ست به قسمت تنظیمات بروید. سپس روی گزینه تنظیمات پیشرفته صوت کلیک کنید. اکنون به قسمت محتوا و سپس گزینه انتخاب قاری بروید. در این‌جا لیستی از قاری‌های موجود در این اپلیکیشن را برای شما نمایش می‌دهد. شما می‌توانید با توجه به سلیقه‌تان، یک قاری را انتخاب کنید. در این شرایط هر زمانی که قرآن صوتی را پخش کنید، همان قاری برای شما تلاوت می‌کند.

برای انتخاب مترجم مورد نظر باید روی گزینه تنظیمات کلیک کنید. سپس به بخش تنظیمات پیشرفته نمایش بروید. سپس در قسمت انتخاب مترجم، مترجم دلخواهتان را انتخاب کنید. اگر بعد از انتخاب و نمایش ترجمه، از آن رضایت نداشتید نگران نباشید. تنظیمات مربوط به انتخاب قاری و مترجم هر دفعه قابل تغییر است. می‌توانید هرکدام را امتحان کنید تا به مترجم یا قاری دلخواهتان برسید.

 

جستجوی پیشرفته در کلمات و آیات

یک زمانی پیش می‌آید که ما به دنبال یک آیه یا کلمه‌ای خاص هستیم. به‌عنوان مثال می‌خواهیم در مقاله یا سخنرانی به آن استناد کنیم؛ ولی دقیقاً یادمان نمی‌آید که مربوط به کدام سوره یا آیه است. سازندگان این اپلیکیشن با علم به این موضوع، امکان جستجوی کامل و پیشرفته را برای شما فراهم کرده‌اند.

برای استفاده از این ویژگی جذاب، شما باید روی گزینه سه‌خط کلیک کنید و به قسمت جستجو وارد شوید. سپس سه گزینه جستجو در متن آیات، در متن ترجمه و در متن تفسیر را به شما نمایش می‌دهد. به‌عنوان مثال شما به دنبال موضوعاتی هستید که درباره احسان به پدر و مادر صحبت کرده است. حال با توجه به نیاز خود می‌توانید یکی از این سه گزینه را انتخاب کنید و به هدف خود برسید.

 

تماشای ویدئوها

از این کتاب آسمانی می‌توان میلیون‌ها نکات مفید استخراج کرد. چه خوب است در کنار آن، از سخنرانی‌های علمای دینی هم استفاده کنیم. به همین خاطر در این اپلیکیشن یک بخش به ویدیو‌ها اختصاص داده شده است. برای دسترسی به این قسمت کافی‌ست روی گزینه سه‌خط ضربه بزنید و گزینه ویدیو را انتخاب کنید. سپس به انواع سخنران‌های معروف نظیر حجت‌الاسلام محسن قرائتی و آیت‌الله جوادی آملی دسترسی خواهید داشت.

 

گرافیک و رابط کاربری خوب

یکی از ویژگی‌هایی که این اپلیکیشن را نسبت به دیگر اپلیکیشن‌های مشابه متمایز می‌کند، رابط کاربری آسان و جذاب آن است؛ به‌طوری که استفاده از امکانات بی‌شمار آن برای تمام هم‌وطنان عزیز بسیار آسان است. شما با استفاده از میان‌برهایی که در اختیارتان قرار دارد می‌توانید بدون نیاز به واردشدن به منوهای مختلف، به همان بخش مورد نظر بروید. به‌غیر از رابط کاربری، گرافیک این اپلیکیشن هم بسیار جذاب بوده و حالت سنتی خود را حفظ کرده است.

 

دانلود قرآن حبل المتین

امروزه به لطف پیشرفت تکنولوژی‌های گوشی‌های هوشمند، دسترسی به بخش عمده‌ای از امکانات مختلف آسان‌تر شده است. به همین خاطر با توجه به نیازی که در قسمت دینی وجود داشت، توسعه‌دهندگان تصمیم گرفتند برنامه‌ای را طراحی کنند که نیازهای دینی مسلمانان را برطرف کند.

شما با دانلود حبل المتین می‌توانید در هر زمان و مکانی به تمام محتوای این کتاب آسمانی به همراه ترجمه، تفسیر و کلی امکانات دیگر مانند استخاره، سخنرانی‌های مهم و غیره دسترسی داشته باشید. پس همین الان این برنامه را نصب کنید.

 

سوالات متداول

آیا در این اپلیکیشن امکان تغییر فونت عربی و فارسی وجود دارد؟

بله؛ کافی‌ست وارد تنظیمات شده و فونت مورد نظرتان را انتخاب کنید.

آیا می‌توان سرعت صوت این برنامه قرآن را تغییر داد؟

بله؛ به قسمت تنظیمات پیشرفته نمایش بروید.

چرا نمی‌توانم به قسمت تفسیر آیات دسترسی داشته باشم؟

برای دریافت تفسیر آیات باید پرداخت درون‌برنامه‌ای انجام دهید.

با خرید اشتراک برنامه حبل المتین چه امکاناتی فعال می‌شود؟

با خرید اشتراک برنامه می‌توانید به امکاناتی مانند دریافت تفسیر گویا دسترسی داشته باشید.
 
نظرات کاربران - ۴۹۵،۲۶۶ رأی
۴.۷ از ۵
۵
۴
۳
۲
۱
شکرانه
شکرانه
۱۴۰۲/۰۳/۲۴
حیف چرا برنامه به این قشنگی و اینقدر پولی کردید
علی امیدی
علی امیدی
۱۴۰۲/۰۲/۰۴
ای کاش ترجمه آقای ملکی رو اضافه کنید ، در نسخه جدید ترجمه آقای ملکی حذف شده است ،ایشان لحن صدایش را با توجه به ترجمه به زیبایی تغییر می داد
کاربر بی‌نام
کاربر بی‌نام
۱۴۰۲/۰۲/۰۵
سلام و خداقوت چقدر حیف شد که ترجمه استاد « علی ملکی» در نسخه جدید حذف شده... با ترجمه روان و عالی 😍😍😍که داشتند به دانش آموزانم درس می دادم.

در رسانه‌ها