مکان های شگفت انگیز

مکان های شگفت انگیز

Version 2.0.8
Install +10
Category Travel & Local
Size 55 MB
Last Update 2023 January 28
مکان های شگفت انگیز

مکان های شگفت انگیز

twenty century developers
Version 2.0.8
Install +10
Category Travel & Local
Size 55 MB
Last Update 2023 January 28
View the antivirus scan results

Images

Introduction

More Info

*توجه*

زبان برنامه انگلیسی است.


با ابن برنامه هم اطلاعات عمومی خود را افزایش میدهید هم با متن روان انگلیسی، مهارت های زبان انگلیسی خود را تقویت میکنید.در تقاطع تاریخ، هنر و فرهنگ حرکت کنید. با آموزش و سرگرمی اطلاعاتی در مورد برخی از معروف ترین سازه های جهان کشف می کنید.

مکان های مورد استفاده در برنامه

۱-چیچن ایتزا :  اثری باستانی از تمدن مایا است که در کشور مکزیک واقع شده‌است. کلمه چیچن ایتزا به معنی «در کنار دهانه چاه ایتزا» است که خود «ایتزا» احتمالاً در زبان مایاها به معنی جادو یا جادویی بوده‌است. این اثر جزو میراث جهانی یونسکو به‌شمار می‌رود.


۲-تندیس مسیح : مجسمه مشهوری است که در برزیل در شهر ریو دوژانیرو قرار دارد که مجسمه مسیح منجی است. این تندیس با ۳۹٫۶ متر بلندی در سال ۱۹۲۶ و در ارتفاع ۷۱۰ متری نوک کوه کورکووادو ساخته شده‌است.


۳-کولوسئوم یا کلوسیوم : یک تماشاخانه در شهر رم در ایتالیا است. کولوسئوم بزرگترین تماشاخانه در امپراتوری روم بوده‌است. کولوسئوم ظرفیتی میان ۵۰۰۰۰ تا ۸۰۰۰۰ نفر و ۸۰ در ورودی داشته‌است. ساخت کولوسئوم توسط وسپاسیان بین سالهای ۶۹ تا ۷۰ میلادی پایه‌گذاری شد.


۴- دیوار چین : ن دیوار در نقشه جغرافیایی چین 12245 کیلومتر امتداد یافته‌است و در سال ۱۹۸۷ میلادی در فهرست میراث جهانی ثبت گردیده‌است.


۵-ماچو پیچو یا ماچو پیکچو : شهری در پرو با دیوارهای سنگیِ جلا داده‌شده که مطابق با معماری کلاسیک اینکاها ساخته شده‌است.


۶-پِترا : که در اصل با اشاره به ساکنینش با عنوان Raqmu یا Raqēmō شناخته می‌شد، نام یونانی پایتخت نَبَطی‌ها بود که در جنوب اردن امروزی واقع شده‌است. خود نبطی‌ها که مردمی عرب‌تبار بودند، این شهر را رقمو (Raqēmō) می‌نامیدند.


۷-مجموعه اهرام جیزه : نام مجموعه اهرام تاریخی ساخته شده در دوران مصر باستان است که در حاشیه جنوب غربی شهر قاهره کنونی واقع شده‌است.


۸-تاج محل : ز پرآوازه‌ترین بناهای جهان و آرامگاه زیبا و باشکوهی است که در نزدیکی شهر آگرا و در ۲۰۰ کیلومتری جنوب دهلی پایتخت هندوستان واقع شده‌است و یکی از عجایب هفتگانه جدید دنیا به‌شمار می‌رود.


ویژگی ها :

• تاریخچه، ساخت و ساز و اطلاعات مکان ها

• نمایشگر عکس با تصاویر تمام صفحه زیبا

• آثار باستانی مکان خاص از مجموعه دسترسی آزاد در موزه متروپولیتن هنر، نیویورک

• کلکسیونی های پنهان برای کشف

User Reviews - 0 Rates
0 from 5
5
4
3
2
1
Paxit