اتاق تاریک

اتاق تاریک

نسخه ۱.۷
نصب از بازار
با پرداخت درون‌برنامه‌ای
هزار
نصب فعال
معمایی
دسته
۹۹
مگابایت
حجم

در رسانه‌ها

نقد و بررسی بازی اتاق تاریک؛ حل معما در دل تاریکی

استودیو لکسیپ گیمز که پیش از این هم با بازی دو قسمتی بال‌های تاریک تجربه موفقی را در ساخت چنین بازی‌هایی تجربه کرده بود این بار با تجربه‌ای بیشتر به سراغ ساخت بازی جدید خود یعنی اتاق تاریک رفته است. بازی خط داستانی به شدت جذاب و عمیقی دارد. بازی از همان ابتدا با صدا گذاری فوق العاده خود شما را مجذوب خود می‌کند. روند داستانی هم به خوبی و با دقت جلو می‌رود و از دیالوگ‌های ارزشمند و مفهمومی‌ای در بازی استفاده شده است.

بررسی اتاق تاریک؛ جستجوی راز در دل تاریکی

بازی اتاق تاریک در سبک اشاره و کلیک، معمایی و با تم تاریک سعی در به چالش کشیدن فکر شما برای پیشبرد در داستان بازی دارد تا در آخر بتوانید راز بزرگی را که در دل تاریکی پنهان شده است را کشف کنید. بازی اتاق تاریک در 3 اپیزود طراحی شده که هر اپیزود به راحتی می‌تواند ساعت‌ها شما را مشغول خود کند. محیطی که بازی در آن جریان دارد، یک خانه با دکوراسیون قدیمی، اروپایی است که با تم تاریک و ترسناک پذیرای حضور گرم شماست. عنوان اتاق تاریک با عناصری که خلق کرده و در بطن خود قرار داده توانسته به بازی محبوب و موفقی تبدیل شود. بازی در تمام بخش‌ها حرفی برای گفتن دارد و این پتانسیل را دارد که به عنوان ماندگاری تبدیل شود ولی وجود پرداخت درون برنامه‌ای کار را کمی خراب کرده است.

بررسی بازی اتاق تاریک | اشاره و کلیک واقعی

قصه‌ی اتاق تاریک با ترکیب دست نوشته، صحبت‌ها و نتیجه‌گیری‌های شخصیت و سرنخ‌های موجود در محیط روایت می‌شود. به همین علت، ابتدا یا انتهای مشخصی برای آن وجود ندارد اما قصه، جزئیات زیادی را در برگرفته و هیجان‌انگیز است. سازنده با کاربرد چند مولفه‌ی جانبی مثل نقاشی و ادبیات، سعی کرده به اتمسفر محصول عمق اضافه کند و لایه‌ی تاریخی قصه‌اش را واقعی‌تر جلوه دهد.

logo-enamad logo-samandehi