Mekorama – پازل مکوراما

Mekorama – پازل مکوراما

نسخهٔ ۱.۷.۲
نصب +۵۰۰ هزار
دسته‌بندی معمایی
حجم ۱۲ مگابایت
آخرین بروزرسانی ۷ دی ۱۴۰۲
Mekorama – پازل مکوراما

Mekorama – پازل مکوراما

Martin Magni
نسخهٔ ۱.۷.۲
نصب +۵۰۰ هزار
دسته‌بندی معمایی
حجم ۱۲ مگابایت
آخرین بروزرسانی ۷ دی ۱۴۰۲
مشاهده‌ی نتایج بررسی آنتی‌ویروس

تصاویر برنامه

معرفی برنامه

جزئیات بیشتر

بازی Mekorama، نجات یک روبات بامزه از سازه‌های پازلی

این روزها کمتر کسی پیدا می‌شود که بین این همه بازی‌های چند بعدی هیجان‌انگیز و پیچیده، بخواهد بازی‌های پازلی را اجرا کند. بنابراین موفقیت چنین سبکی بین سایر بازی‌ها کمی سخت است. بازی مکوراما با یک محیط چشمگیر، توانست در مدت کوتاهی جای خود را میان بازی‌های اندرویدی پیدا کند. یکی از بهترین بازی‌های پازلی فکری که تا کنون ساخته شده، بازی Mekorama است. این بازی مراحل مختلفی دارد که برای عبور از آن‌ها باید ذهن خود را به چالش بکشی.

اگر می‌خواهی این بازی را اجرا کنی، اول با آن آشنا شو و بعد بازی را از بازار دانلود و نصب کن.

ماجرای بازی Mekorama چیست؟

این بازی در گروه بازی‌های پازلی قرار دارد که شرکت بازی‌سازی Martin Magni ساخت آن را به عهده داشته است. داستان از آن جایی شروع می‌شود که یک ربات درحال پرواز میان زمین و آسمان است، اما مشکلی برای پاهایش پیش می‌آید و در استخر یک خانه سقوط می‌کند. حالا تو باید به او کمک کنی خودش را به ستاره مشخص برساند تا بتواند نجات پیدا کند.

تو باید با جابه‌جا کردن تکه‌های خانه، ربات را به محل مشخص شده برسانی. البته یادت نرود که ستاره‌ها را هم بخوری، چون این ستاره‌ها هستند که قفل هرمرحله را برایت باز می‌کنند. تو باید ربات را از 150 محیط مختلف عبور دهی که به خانه‌اش برسد. مراحل بازی پر هستند از موانعی که هرکدام، می‌توانند ذهنت را ساعت‌ها به چالش بکشند. چرخش کم بعضی از تکه‌ها، یکی‌ از محدودیت‌هایی است که در بازی وجود دارد؛ اما به هرحال باید از روش‌های مختلف برای نجات ربات استفاده کنی.

نسبت به کل جزییاتی که در هر مرحله وجود دارد، فقط چند تکه‌‌ی محدود است که می‌توانید با چرخاندن آن‌ها ربات را به آخرین ستاره برسانید. همین محدودیت‌هاست که بازی را سخت و چالشی می‌کند. البته بازی هیچ محدودیت زمانی ندارد تا سر فرصت فکرهایت را بکنی و از بهترین راه، Mekorama را به محل مشخص شده برسانی.

احتمالا علاقه به بازی پازلی باعث شده که این گیم را انتخاب کنی. اگر درست حدس زده‌ایم، باید بگوییم بازی Mekorama تمام انتظارات تو را از یک بازی پازلی برطرف می‌کند.

در این بازی بخش‌های مختلف جالب و جذابی وجود دارد که باعث شده خیلی از کاربران ساعت‌های زیادی را به اجرای آن اختصاص دهند. تو رباتی بامزه را کنترل می‌کنی که عاشق حرکاتش خواهی شد. باید او را از پله‌ها، موانع، آسانسورها و... عبور دهی تا به همه‌ی ستاره‌های بازی برسد.

گرافیک بازی مکوراما چگونه است؟

بازی Mekorama محیطی 3 بعدی و گرافیک خاصی دارد، یعنی نه می‌توان گفت جلوه‌های گرافیکی واقعی در آن مشاهده می‌شود و نه می‌شود گفت گرافیک جالبی ندارد. بازی طوری ساخته شده که به‌خوبی حس محیطی خیالی را به شما القا خواهد کرد. البته این‌طور هم نیست که هیچ جلوه‌ی گرافیکی در آن وجود نداشته باشد، فقط فضای بازی کمی رویایی و خیال‌انگیز طراحی شده که همین رنگ‌وآب آن را جالب کرده است.

حرکات ربات در هر بخش از بازی تفاوت‌هایی پیدا می‌کند. مثلا زمانی که ربات درحال حرکت روی پله‌هاست، پاهایش به بهترین شکل کشیده می‌شوند. وقتی که ربات خود را روی یک آسانسور می‌بری و آن را تکان می‌دهی، ربات هم تکان خواهد خورد!

همه‌ی خانه‌هایی که در مراحل مختلف بازی وجود دارند، 3 بعدی هستند که شکل واقعی‌تری پیدا می‌کنند.

همچنین تو می‌توانی با کشیدن انگشت روی صفحه‌ی نمایش، زاویه‌ی دید خود را تغییر دهی. اگر روی یک دیوار ضربه بزنی که ربات بتواند به آن‌جا بیاید، جای انگشتت سفید خواهد شد، ولی اگر مسیر رسیدن به آن راه مسدود باشد، با یک رنگ قرمز مواجه خواهی شد. همین نشانه‌های کوچک به تدریج تو را با مراحل مختلف بازی آشنا خواهد کرد.

صداگذاری‌های بازی هم به شکل خوبی انجام شده است. وقتی روی هرکدام از اشیا ضربه می‌زنی تا ربات روی آن بیاید، صدایی خاص را می‌شنوی. مثل پیانو که وقتی انگشتانت به هرکلیدش می‌خورد، یک صدای خاص پخش می‌شود. اگر نتوانستی یک مرحله را انجام دهی، می‌توانی روی آیکون لامپ گوشه‌ی صفحه، ضربه بزنی تا بعداز مشاهده‌ی تبلیغ، بازی با یک راهنمایی کوچک مسیر حرکت را به تو نشان دهد.

مراحل بازی مکوراما، متنوع و دیدنی

شاید فکر کرده باشی که بازی Mekorama بسیار ساده و حتی مناسب رده سنی کودکان است، اما این‌طور نیست. شاید مرحله‌های اول به چشمت آسان بیاید، اما عجله نکن. وقتی که به مرحله‌های 20 به بعد رسیدی، می‌فهمی که اصل این بازی چیست! این‌جاست که باید چالش‌های سخت را انجام دهی. ممکن است چشمت را باز کنی و ببینی که 1 ساعت وقت خود را صرف یک بازی ساده کرده‌ای.

همان‌طور که گفته شد، در هر محله چند ستاره وجود دارد که با خوردن آن‌ها می‌توانید قفل مرحله‌ها را باز کنید. باید به تعداد مراحل ستاره داشته باشید، مثلا برای باز کردن قفل مرحله 20، باید 20 ستاره داشته باشید.

بخش‌های مختلف بازی را بشناس!

وقتی بازی Mekorama را اجرا می‌کنی، 5 بخش را می‌بینی که هرکدام ویژگی خاص خودشان را دارند.

Story

مهم‌ترین بخش بازی، همین قسمت است. در این قسمت همه‌ی مراحل وجود دارد و می‌توانی آن‌ها را اجرا کنی. در بخش داستانی، 150 مرحله وجود دارد که هرچه تعداد ستاره‌هایت بیشتر شود، قفل این مراحل هم برایت باز خواهد شد.

Master

در این بخش 40 مرحله‌ی مختلف وجود دارد که سطحشان از مراحل معمولی بسیار بالاتر هستند. در هرکدام از این مراحل 1 ستاره وجود دارد. تو می‌توانی آن مرحله را انجام داده و بعد ستاره را به جیب بزنی.

Build

و اما وقت آن رسیده که با جذاب‌ترین بخش بازی Mekorama آشنا شوی. در این بخش می‌توانی هرچیز را که بخواهی، بسازی. 31 وسیله‌ی مختلف وجود دارد که می‌توانی با آن‌ها یک مسیر سخت برای ربات خود بسازی. حتی می‌توانی لباس‌های ربات خود را هم شخصی‌سازی کنی. این مراحل در بخش Build ثبت می‌شوند تا هرزمان که خواستی آن‌ها را اجرا کنی.

You

در این بخش تنظیمات مختلفی وجود دارد که به تو کمک می‌کند محیط بازی را مدیریت کنی. می‌توانی صداهای بازی را غیرفعال یا فعال کنی. همچنین توضیحاتی درباره‌ی نسخه‌ی بازی، سازندگان و... در این بخش نوشته شده که اطلاعات تو را درباره‌ی بازی Mekorama را کامل می‌کند.

Cards

زمانی‌که مرحله‌ای را برای خود می‌سازی، یک بارکد روی کارت آن هک می‌شود. ممکن است یکی از دوستانت مرحله‌ای ساخته باشد که تو هم بخواهی آن را بازی کنی. برای چنین تجربه‌ای باید به بخش Cards رفته و بارکد آن را با دوربین اسکن کنی.

به این ترتیب می‌توانی مرحله‌‌ی خلاقانه‌ی خودت را با دیگران به اشتراک بگذاری یا مراحل خلاقانه‌ی ساخته شده توسط آن‌ها را تجربه کنی.

ویژگی‌های بازی Mekorama

ویژگی‌های بازی به چیزهایی که گفتیم ختم نمی‌شود و بقیه‌ی نقاط قوت بازی Mekorama را در ادامه نام می‌بریم:

·       جلوه‌های صوتی منحصربه‌فرد

·       اجرای رایگان

·       حجم کم و دانلود آسان

·       قابلت شخصی‌سازی مراحل

·       قابلیت تغییر لباس‌های ربات

·       مراحلی چالشی و سخت

·       ربات بامزه

·   صداهای آرامبخش و جذاب

تنها ویژگی منفی بازی

بازی Mekorama فقط یک نقطه ضعف دارد و آن هم تبلیغ‌های حین اجرای آن است. سازندگان برای جبران هزینه‌های صرف شده ساخت بازی، تبلیغ‌هایی را روی بازی اعمال کرده‌اند که به‌طور خودکار پخش می‌شود. البته این فیلم‌ها زمانی که درحال انجام بازی هستی، پخش نخواهند شد.

فقط وقتی که مرحله را تا آخر اجرا کردی، پیش از شروع مرحله‌ی دیگر، تبلیغات پخش خواهد شد. اگر تبلیغات بازی آزارت می‌دهد، می‌توانی اینترنت خود را خاموش کنی.

بازی Mekorama یک بازی مهیج و فکری

گفتنی‌ها را گفتیم. بازی مکوراما خیلی زیباتر از چیزی است که بتوان آن را در یک مطلب توصیف کرد و حتما خودت باید آن را بازی کنی. خوشحال می‌شویم که نظرات مثبت و منفی خود را درباره‌ی این بازی با ما به اشتراک بگذاری

سوالات متداول

بازی Mekorama برای چه گروه سنی طراحی شده است؟

همه‌ی افراد می‌توانند این بازی مهیج را انجام دهند، اما احتمال آن که کودکان از پس اجرای آن بربیایند، کم است.

برای انجام این بازی باید به اینترنت وصل باشیم؟

خیر، این بازی آفلاین بوده و بدون اینترنت هم اجرا خواهد شد.

بازی Mekorama در چه دسته‌بندی قرار می‌گیرد؟

این بازی از دسته بازی‌های فکری بوده و مراحل آن چالش‌های ذهنی مختلفی خواهد داشت.

نظرات کاربران - ۴،۰۰۷ رأی
۴.۷ از ۵
۵
۴
۳
۲
۱
سلنا
سلنا
۱۴۰۲/۱۰/۰۹
بازی بسیار جذاب است ولی یکم سخته 🙂
عبدالباسط
عبدالباسط
۱۴۰۲/۱۰/۰۹
تموم مراحلش رو رفتم . و مرحله عالی هم ساختم.
صدیق
صدیق
۱۴۰۲/۱۰/۱۴
عالیه این بازی پیشنهادمیدم نصبش کنید

در رسانه‌ها