جاسوس اسپای (مافیا جدید)

جاسوس اسپای (مافیا جدید)

Version 1.0
Install +5 K
Category Casual
Size 28 MB
Last Update 2022 May 16
جاسوس اسپای (مافیا جدید)

جاسوس اسپای (مافیا جدید)

Zakon Games
Version 1.0
Install +5 K
Category Casual
Size 28 MB
Last Update 2022 May 16
View the antivirus scan results

Images

Introduction

More Info

اگر با بازی جاسوس و برخی بازی‌های بردگیم و کارتی مشابه دیگر آشنا نباشید، احتمالا تشبیه آن‌ها به بازی معروف و بسیار پرطرفدار مافیا آسان‌ترین کار باشد، بازی جاسوس مثل نسخه‌ای ساده‌سازی شده از مافیا می‌ماند که در آن هر راند معمولا 8 دقیقه طول می‌کشد و خبری از بحث‌های بسیار طولانی و گاهی طاقت‌فرسا نیست اما در عین حال بازی جذابیت و هیجان خودش را هم دارد. بنابراین اگر دنبال بازی راحت، سریع و سرگرم کننده می‌گردید که تازه بتوان آن را از راه دور هم با یکدیگر بازی کرد.

شروع بازی

برای شروع بازی کافی است پس از تنظیم تعداد جاسوس ها، تعداد بازیکنان و زمان هر راند بر روی کلید شروع بازی کلیک کنید، پس از شروع بازی یک کلمه میبینید که نام مکان یا محلی مشخص است (مثل رستوران) و پس از مشاهده آن بر روی کلید نفر بعدی کلیک کرده و گوشی را به نفر بعدی می دهید، او نیز همین کار را تکرار میکند تا نفر آخر، در این جابجایی ها یک یا چند بازیکن (به تعداد جاسوس های انتخاب شده) بجای دیدن کلمه رستوران کلمه جاسوس را می بینند و یعنی نمیدانند کلمه اصلی چیست! پس از اینکه تمامی بازیکنان کلمات خود را دیدند و بازی شروع شد 8 دقیقه وقت دارید تا بازی کنید.

نقش دانا

اگر کلمه را می دانید یعنی دانا هستید و باید در طول بازی با پرسیدن سوالات ساده از سایر بازیکنان بفهمید که آیا آنها هم کلمه را میدانند یا نه؟ دقت کنید که سوالات نه باید آنقدر مشخص باشد که جاسوس کلمه را تشخیص دهد و نه آنقدر ساده که نفهمید سایر بازیکنان دانا چه کسانی هستند، در این سوال و جواب ها میتوانید جاسوس را تشخیص دهید و با رای گیری نقش او را مشخص کنید، در صورتی که جاسوس را درست تشخیص بدهید تیم دانا برنده بازی خواهد بود و در غیر این صورت جاسوس برنده بازی است.

نقش جاسوس

اگر جاسوس هستید باید وانمود کنید که کلمه را میدانید و باید با پرسیدن سوالاتی کلمه را حدس بزنید یا به گوش کردن به سوال و جواب سایر بازیکنان به کلمه برسید، شما 8 دقیقه برای این کار وقت دارید، دقت کنید در صورتی که قبل از اتمام 8 دقیقه کلمه را حدس بزنید برنده بازی هستید و اگر سایر بازیکنان بفهمند شما جاسوس هستید می بازید، هر زمان که مطمئن شدید کلمه چیست میتوانید نقش خود را به همه بگویید و کلمه را اعلام کنید، دقت کنید برای تشخیص کلمه 3 شانس دارید و عملا وقتی نقش خود را اعلام کردید میتوانید 3 کلمه ای که احتمال میدهید درست باشند را اعلام کنید.

نحوه محاسبه امتیاز

اینکه چند دست بازی می‌کنید و امتیازها چطوری جمع می‌شوند نیز باز به شما بستگی دارد اما معمولا این بازی را برای ۵ راند بازی می‌کنند. حتما پیش از شروع بازی روی تمامی این قوانین از تعداد راند‌ها گرفته تا زمان و امتیازها با بازیکن‌های دیگر مشورت کنید تا قوانین برای همه مشخص و واضح باشد.

حرف پایانی

امیدواریم از این بازی لذت ببرید و لحظات خیلی خوبی را در کنار دوستان و عزیزان خود سپری کنید، در صورت رضایت از بازی امتیاز 5 ستاره فراموش نشود :)


بازی

جاسوس

مافیا

دورهمی

تفننی

آنلاین

آفلاین

امتیازی

رکورد

دوست

User Reviews - 82 Rates
4.6 from 5
5
4
3
2
1
علی شجاع
علی شجاع
2023/01/30
بازی هست که پلتفرم ساده ای داره🗿❤ پیشنهاد میکنم با خانواده بازی کنید باعث میشه همدیگر را بهتر بشناسیم🎭
amirali
amirali
2023/08/01
هنوز تو بازی نرفتم ولی فک کنم شبیه مافیا ی روسی یه
پرهام رضایی
پرهام رضایی
2022/05/16
عالی بود