Apex Legends Mobile - اپکس لجندز

Apex Legends Mobile - اپکس لجندز

error این برنامه به دستور کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه، از حالت انتشار خارج شده است

نصب +۲۰ هزار
دسته‌بندی اکشن
Apex Legends Mobile - اپکس لجندز

Apex Legends Mobile - اپکس لجندز

ELECTRONIC ARTS

error این برنامه به دستور کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه، از حالت انتشار خارج شده است

نصب +۲۰ هزار
دسته‌بندی اکشن

معرفی برنامه

اپکس لجندز، بازی بتل رویال افسانه‌ای

بازی Apex Legends Mobile (اپکس لجندز موبایل) در تاریخ هفتم مارس سال ۲۰۲۲ عرضه شد و با سرعت سرسام‌آوری مورد توجه گیمر‌ها قرار گرفت. این بازی توسط شرکت معروف Electronic arts، یکی از غول‌های بازی‌سازی جهان، عرضه شده است. اگر از طرفداران سبک بتل رویال هستید، با این بازی نفستان بند می‌آید.

بتل رویال یکی از محبوب‌ترین سبک‌های بازی موبایل است که نمونه‌های شاهکاری از آن مانند کالاف دیوتی و پابجی نیو استیت به سرعت در دل طرفداران جا باز کرده‌اند. اما بازی ایپکس لجندز چیز دیگری است. ایده‌های خلاقانه این بازی را تا به حال هیچ‌جای دیگری ندیده‌اید. به‌سرعت به‌سراغ جزییات بازی برویم.

*** این بازی با IP ایران در دسترس نیست ***

 

گیم‌پلی و سبک بازی اپکس

بازی apex legends یک بازی تیراندازی استراتژیک در سبک بتل رویال است. گیم‌پلی این بازی مبتنی بر شخصیت‌ها و قهرمانان افسانه‌ای است که باعث شده در میان بازی‌ جایگاه ویژه‌ای پیدا کند؛ جایگاهی که هیچ بازی دیگری به آن دست پیدا نکرده است.

بازیکنان در بازی اپکس می‌توانند به همراه دو نفر دیگر، یک تیم قوی تشکیل دهند و به به صورت آنلاین با بازیکنان دیگر از سراسر جهان مبارزه‌ کنند. اما نه یک مبارزه معمولی، بلکه جنگی تمام عیار بین قهرمانانی که هر کدام ویژگی‌های منحصر‌به‌فردی دارد و آماده‌اند تا شما را به پیروزی برسانند. برنده بازی کسی است که در تمام مبارزات مرگبار، حریفان دیگر را شکست دهد و زنده بماند.

 

گرافیک 

گرافیک بالای این بازی تصور شما از واقعیت را عوض می‌کند. هرچند که شخصیت‌های این بازی هیرو‌ها و قهرمان‌هایی افسانه‌ای هستند، اما چنان طبیعی ساخته شده‌اند که انگار واقعا وجود دارند. تک‌تک اسلحه‌های بازی، حرکت‌ شخصیت‌ها و تمام اشیائی که در بازی با آن‌ها روبه‌رو می‌شوید دارای کیفیت بسیار بالایی هستند. 

پس از دانلود بازی apex legends انگار وارد یک فیلم با کیفیت شده‌اید و گرافیک خیره‌ کننده این بازی شما را میخکوب می‌کند. تنوع بالای اسکین‌ها، انیمشین‌های جذاب ریلود کردن خشاب اسلحه و انفجار نارنجک به شما تجربه‌ای شبیه به حضور در یک جنگ واقعی را می‌دهد. 

 

تنوع اسلحه‌های بازی

یکی از مهم‌ترین دلایل محبوبیت این بازی، تنوع بالای اسلحه‌های آن است. در این بازی ۲۴ اسلحه وجود دارد که در ۶ دسته مختلف قابل انتخاب هستند. این دسته‌ها شامل اسلحه‌های Assault Rifle، SMG، LMG، Shotgun، Sniper و Pistol هستند. همه این اسلحه‌ها تنظیمات مختلفی برای بالا بردن دقت یا جلوگیری از لگد اسلحه دارند و باعث تقویت اسلحه می‌شوند.

 

حالت‌ها و مودهای مختلف بازی

پس از دانلود ایپکس لجندز موبایل می‌توانید در حالت‌های مختلفی با گیمرهای جهان مبارزه کنید. این حالت‌ها ویژگی‌های خاصی دارند و برنده شدن در آن‌ها متفاوت است. شما در این بازی ۴ حالت‌ یا mode مختلف را تجربه می‌کنید که در ادامه آن‌ها را معرفی می‌کنیم:

 

Battle Royale (بتل رویال)

ستاره‌ درخشان بازی apex legends، مسابقه بتل رویال است. در این حالت شما به همراه تیم‌تان و یا به تنهایی، در منطقه‌ای بزرگ با افراد دیگر روبه‌رو می‌شوید. نبرد مرگبار شما از یک منطقه بزرگ شروع می‌شود و رفته‌رفته با کشته شدن بازیکنان کوچکتر می‌شود تا در نهایت فقط یک نفر یا یک تیم زنده بماند. در ابتدای این مود باید تجهیزات جنگی و پزشکی مورد نیاز برای درگیری‌های خشن را پیدا کنید و سپس به حریفان خود حمله کنید.

بزرگترین تفاوت Battle Royale در بازی اپکس و دیگر بازی‌ها، وجود شخصیت‌های افسانه‌ای این بازی است که توانایی‌های منحصربه‌فردی دارند. اما شگفتی‌های بتل رویال این بازی فقط به همین جا ختم نمی‌شود، بلکه وجود نقشه‌های جذاب در این حالت نیز شما را شگفت‌زده می‌کند. دو نقشه این بازی به نام‌های World’s Edge و King's Canyon هستند که جلوه‌های بصری فوق‌العاده‌ای را به نمایش می‌گذارند و دارای منطقه‌های استراتژیک جذابی هستند.

 

Team deathmatch (مسابقات مرگبار تیمی) 

مسابقات مرگبار تیمی یکی از محبوب‌ترین حالت‌های بازی ایپکس هستند. این مدل یک حالت چند نفره آنلاین است که در آن دو تیم ۶ نفره روبه‌رو یکدیگر قرار می‌گیرند و  این ویژگی‌ها را دارد:

 • بازیکنان می‌توانند اسلحه‌های دلخواه خود را انتخاب کنند و از توانایی ویژه‌ شخصیت‌های خود استفاده کنند. 
 • تیمی که زودتر به امتیاز ۳۰ برسد، برنده بازی است
 • بازیکنان بلافاصله پس از کشته شدن، دوباره در نقطه شروع زنده می‌شوند.
 • سپرها به صورت خودکار تجهیز می‌شوند.

 

Arena (آرنا)

در آرنا با یک حالت آنلاین چند نفره روبه‌رو هستیم که در آن، دو تیم ۳ نفره با تمام توان باهم می‌جنگند. اولین تیمی که چهار دور برنده شود، پیروز بازی است. در این مود شاهد موارد زیر هستیم:

 • بر خلاف «مسابقه مرگبار تیمی» بازیکنان نمی‌توانند هر اسلحه‌ای را که دوست داشتند، انتخاب کنند. برای خرید اسلحه، توانایی‌ها و هر تجهیزات دیگری باید آن‌ها را بخرند.
 • گیمرها برای خریداری تجهیزات باید اقلام خاصی را جمع‌آوری کنند. در ابتدای بازی، کمی از این اقلام به شما داده می‌شود که در طی بازی، همزمان با پیشرفت افراد، بیشتر می‌شود. این اقلام همچنین با کشتن بازیکنان دیگر بیشتر می‌شود.
 • درست مانند حالت بتل رویال، مسابقه در یک منطقه در حال کوچک شدن انجام می‌شود.

 

Ranked match (مسابقات رده‌بندی)

مسابقات رنک در واقع همان بتل رویال است که به صورت هدفمندتر دنبال می‌شود. در این مود، افراد بر اساس امتیازی که در بازه‌های مشخص کسب‌ کرده‌اند، رتبه‌بندی می‌شوند. برای آشنایی بهتر با این حالت بازی بهتر از ویژگی‌های آن را بررسی کنیم:

 • هر فصل در رنک به مدت دو ماه ادامه دارد. در پایان فصل، جوایزی بر اساس رتبه‌ای که افراد بدست آورده‌اند به آن‌ها داده می‌شود.
 • ۶ سطح رده‌بندی در رنک وجود دارد که شامل: برنزی، نقره‌‌ای، طلایی، پلاتینیوم، الماس و مستر یا استادی است.. هر کدام از این سطح‌ها دارای ۳ تا ۵ سطح فرعی است. 
 • بازیکنان می‌توانند امتیازات رنک را از سه طریق بدست بیاورند. تعداد kill (کشتن)، assist (کمک در کشتن) و match placement (جایگاه‌ و رتبه در بازی). 

 

شخصیت‌های بازی اپکس لجندز

در بازی اپکس لجندز ۹ شخصیت افسانه‌ای وجود دارد که می‌توانید آن‌ها را انتخاب کنید. این ۹ شخصیت هر کدام وظایف مختلفی را در بازی انجام می‌دهند و تخصص مخصوص به خود را دارند. شخصیت‌های بازی apex legends بر اساس نقش خود در بازی، چهار گروه اصلی دارند:

 

شخصیت‌های offensive (تهاجمی)

هیروهای این دسته، قابلیت‌هایی مخصوصی برای کمک در هنگام حمله دارند؛ مثلا شلیک‌های سنگین که هر دشمنی را از پا در می‌آورد. یا مثلا شخصیت Bangalore می‌تواند در هنگام حمله از توانایی دود اندازی (smoke) خود استفاده کند و دید دشمنان را تار کند. همچنین می‌تواند به کمک قابلیتی به نام rolling thunder، هر درگیری سختی را پایان دهد.

 

شخصیت‌های Defensive (دفاعی)

شخصیت‌های این دسته‌ در بازی به‌خوبی می‌توانند از خود و تیمشان دفاع کنند. آن‌ها می‌توانند سپر‌هایی عظیم و غیر‌قابل‌‌نفوذ بسازند و دشمنان را نا‌امید کنند. مثلا یکی از آن‌ها به نام Gibraltar می‌تواند گنبدی دفاعی بسازد و برای چند ثانیه کل تیم را از آتش مرگبار دشمن محافظ کند. 

 

شخصیت‌های RECON (ردگیری اطلاعات) 

این شخصیت‌ها در بازی اپکس لجندز موبایل، می‌توانند اطلاعات ارزشمندی را از دشمن بدزدند و آن‌ها را ردیابی کنند. در حال حاضر دو شخصیت به نام Bloodhound و Pathfinder جزء افسانه‌های recon این بازی هستند. 

 

شخصیت‌های Supportive (حمایتی)

در اوج مبارزات مرگبار بازی ایپکس، به شدت به یک نیروی حمایت‌کننده نیاز داریم. این شخصیت‌ها با قابلیت‌های ویژه خود می‌توانند درجه سلامتی (hp یا خون) بازیکنان دیگر را تقویت کنند. مثلا شخصیت Lifeline می‌تواند با یک پهپاد ویژه به بازیکنان دیگر خون‌رسانی کند. 

 

توانایی تاکتیکی و نهایی شخصیت‌ها

در بازی apex legends موبایل به طور کلی تمام شخصیت‌ها دو قابلیت اصلی «تاکتیکی» و «نهایی» دارند:

 • توانایی‌های تاکتیکی در مقایسه با نهایی، دارای cooldown (زمانی که طول می‌کشد یک قابلیت دوباره قابل استفاده شود) کمتری هستند و به همین دلیل قدرت کمتری هم دارند.
 • توانایی نهایی نیز همانطور که از نامش پیداست، یک توانایی قدرتمند است که در هر شخصیتی متفاوت است و در طول بازی قوی‌تر می‌شود.

 

دانلود بازی apex legends برای اندروید از بازار

حالا زمان آن رسیده که بازی apex legends اندروید را از بازار با اینترنت نیم‌بها دانلود کنید. یعنی با دانلود از بازار بجای ۱ گیگابایت حجم این بازی، فقط ۵۰۰ مگابایت از حجم بسته اینترنت شما کم می‌شود. قهرمان افسانه‌ای مخصوص به خودتان را کشف کنید و به همه افراد دنیا نشان دهید که شکست‌ناپذیر هستید. دقت کنید که برای لود درست بازی، باید توصیه‌های ما را جدی بگیرید وگرنه بازی برایتان اجرا نمی‌شود.

 

سیستم مورد نیاز برای نصب بازی

قبل از دانلود گیم بهتر است حداقل مشخصات سیستم مورد نیاز برای اجرا آن را بررسی کنید:

 • اندروید ۸.۱ به بالا 
 • OpenGL 3.0 یا بالاتر
 • حداقل ۳ گیگ فضای خالی 
 • ۳ گیگابایت رم
 • اندازه صفحه نمایش: N/L/XL

 

سوالات متداول

اپکس لجندز موبایل کی میاد؟

بازار در سه‌شنبه ۲۷ اردیبهشت نسخه اصلی بازی را موجود کرد و اولین استور اندرویدی فارسی بود که دوست داشت تجربه این بازی هیجان‌انگیز را با شما شریک شود.

چگونه در بازی اپکس لجندز Syndicate Gold بگیریم؟ 

این ارز رسمی بازی است که فقط از طریق پرداخت پول واقعی بدست می‌آید و برای خرید از فروشگاه بازی کاربرد دارد.

چگونه در بازی اپکس لجندز pack بگیریم؟

برای خرید پک‌ باید آن را با پول flux خریداری کنید. این ارز در طی بازی با افزایش لول بدست می‌آید و نیازی به خرید آن با پول واقعی نیست.

 

نظرات کاربران - ۸۸۵ رأی
۴.۱ از ۵
۵
۴
۳
۲
۱
kingz
kingz
۱۴۰۱/۰۲/۲۷
نسل جدید بازی های بتل رویال به زودی قراره بهترین و پر طرفدار ترین بازی بتل رویال جهان شود بنظرم هرچه زود تر برید تو کارش
Mahan
Mahan
۱۴۰۱/۰۲/۲۹
خیلی خوبه ولی کاش فیلتر نبود😭
شایان
شایان
۱۴۰۱/۰۲/۲۸
حیف ایران تحریمه