۲۰۰
نصب فعال
خرید
دسته
۹
مگابایت
حجم

اپلیکیشن بهک  (اپلیکیشن جامع گیاهان دارویی)  براساس پلتفرم اپلیکیشن سازی اپسل به آدرس appcell.me  متعلق به شرکت سامانه ناب فرتاک می باشد که با مشارکت و همکاری طرح ملی گیاهان دارویی وابسته به وزارت جهاد کشاورزی طراحی و آماده بهره برداری گردیده است و هدف آن، راه اندازی زنجیره ارزش گیاهان دارویی از مرحله کشت، داشت و برداشت تا مرحله فراوری آنها، از قبیل عصاره، اسانس، دمنوش ها و تا مرحله تامین مواد اولیه مورد نیاز شرکتهای دارویی می باشد.

در زنجیره ارزش گیاهان دارویی، همه فعالان اقتصادی اعم از فعالان اصل زنجیره ارزش شامل کشاورزان، تولیدکنندگان فراورده های مستقیم مثل تولیدکنندگان دمنوش، و تولید کنندگان عصاره و اسانس، بذر و سیستم های بسته بندی، تا تامین کنندگان ماشین آلات و تجهیزات و ملزومات مصرفی، فروشگاههای فعال در زنجیره از جمله شرکتهای تعاونی روستایی، صندوقهای حمایتی، سیستم های حمل و نقل می توانند فعالیت نمایند.

بستر بازرگانی تجاری بهک، بازار مناسبی برای برگزاری مناقصه ها و مزایده ها، برقراری ارتباط مستقیم تولید کنندگان و مصرف کنندگان نهایی، و دسترسی طیف گسترده خریداران به تامین کنندگان و در نتیجه آن افزایش خریداران و کاهش انحصارگرایی می باشد.

از نتایج اصلی بهک حداکثر سازی قیمت فروش توسط کشاورزان از طریق برگزاری مزایده ها و حداقل سازی قیمت خرید توسط مصرف کنندگان نهایی از طریق مناقصه می باشد که بدین ترتیب، کشاورزان، بعنوان قشر پایه و کف جامعه، بعنوان تامین کنندگان اصلی، مهم ترین فعالان اقتصادی خواهد بود.

شبکه سازی تجاری گیاهان دارویی، تا مرحله داروهای گیاهی، نه تنها گستره زنجیره را در داخل کشور ایران، بلکه در شبکه جهانی تجاری سازی گیاهان دارویی، فعالیت خود را ساماندهی می شود .

logo-enamad logo-samandehi