من دکترم

من دکترم

نسخه ۱.۰
۵۰
نصب فعال
دارو و درمان
دسته
۱۱
مگابایت
حجم

به جرات میتوان گفت نرم افزار (من دکترم) متفاوت ترین نرم افزار پزشکی کافه بازار است.اگر تا آخر این متن با ما باشید دلیل این ادعا را متوجه خواهید شد.


نرم افزار من دکترم تلفیقی از سه موضوع مرجع تخصصی بیماریها،معرفی کامل و جامع اعضای مختلف بدن و همچنین معاینه فیزیکی برخی از این اعضاست.


البته ویژگی های این نرم افزار به همین جا ختم نمیشود.برای تمامی بخش های مهم نرم افزار از تصاویر با کیفیت بالا و تقسیم بندی متفاوت استفاده شده است.برای تمامی بافت ها و بیماریها معادل انگلیسی آنها قرار داده شده است و کلا از لحاظ گرافیکی روی این نرم افزار وسواس خاصی انجام شده است.


از مرحله جمع آوری اطلاعات از منابع معتبر فارسی و انگلیسی و کتابهای آناتومی ، فیزیولوژی ومعاینات بالینی تا طراحی و برنامه نویسی و گزینش تصاویر نزدیک به سه ماه زمان برده است.بخش گزینش ما تمام سعی خودرا انجام داد تا تمامی اصطلاحات پزشکی که ممکن است برای افراد غیر قابل فهم باشد را به ساده ترین شکل ممکن ترجمه کند.
ما ادعا نمیکنیم که نرم افزار ما از بیش از هزار مطلب و بیماری تشکیل شده است اما این ادعا را داریم که برروی تمامی این بخش ها چندین بار مطالعه شده و تقسیم بندی شده است.اساس ارائه این نرم افزار بر پیشگیری از بیماریهاست و به همین دلیل قیمت پایینی برای آن درنظر گرفته شد تا امکان خرید آن برای همه وجودداشته باشد.


نرم افزار من دکترم از شش قسمت اصلی تشکیل شده است که به معرفی آنها میپردازیم:
1.علائم حیاتی 2.سرطان 3.استخوان و مفاصل 4.قلب و عروق 5.ریه 6.شکم


بخش علائم حیاتی که پایه علم پزشکی و شامل بررسی عملکردهای مهم بدن یعنی فشار خون ، نبض ، تنفس و درجه حرارت بدن است.ما برای هرکدام از این 4 عملکرد تعریف کلی از آنها ، محدوده طبیعی و عوامل موثر بر تغییرات آن را ذکر کرده ایم.


بخش سرطان به دلیل نوع بیماری آن از نظر ما مهمترین بخش این نرم افزار است.سرطان بیماری ناشناخته ای است که متاسفانه روزبروز در حال افزایش تعداد مبتلایان است پس آشنایی با آن برای همه یک ضرورت محسوب میشود.مادراین بخش ابتدا به معرفی خود بیماری سرطان ، تفاوت آن با تومور ، عوامل خطرزا ، راههای کلی پیشگیری ، راه های تشخیص ، باورهای غلط و سرطانهای شایع بدن پرداختیم و سپس به بررسی کامل شش سرطان ریه – سینه – پروستات – روده بزرگ – خون و پانکراس از نظر علائم ، راههای تشخیص ، عوامل خطرزا و راههای درمان برای هرکدام پرداخته ایم.


در بخش استخوان و مفاصل به بیماریهای آرتروز گردن ، آرتروز زانو ، آرتریت روماتوئید(روماتیسم مفصلی)،آب آوردن زانو و پوکی استخوان از نظر معرفی ، علائم ، علل ابتلا، تشخیص وراه های درمان آنها پرداخته ایم.بخش ویژه این قسمت بیماری شایع جامعه ما یعنی دیسک کمر است که به توضیح کامل آن پرداخته شده است.


بخش قلب و عروق با توضیحی کامل درباره عضله قلب و بیماریهای آن شروع میشود.بخش ویژه این قسمت از درد تا سکته نام دارد که در آن به معرفی عروق کرونر که تغذیه کننده قلب هستند و همچنین بیماریهایی که منجر به سکته قلبی میشوند یعنی بیماریهای تصلب شرایین ، آنژین و ایست قلبی پرداخته شده است.در بخش قلب همچنین به معرفی صداهای قلب و معاینه PMI قلب پرداخته شده است.


بخش ریه نیز با معرفی ریه ها و بیماریهای آن آغاز میشود.در این بخش به طور کامل به بیماری آسم پرداخته شده است.معاینه کامل ریه ها از نظر تجمع چرک و مایع از قسمت های دیگر این بخش است.


بخش شکم با توضیحی درباره تقسیم بندی معروف شکم آغاز میشود.در این بخش به معرفی بافت های کبد ، کلیه ، معده ، آپاندیس ، طحال و بیماری آب آوردن شکم(آسیت) پرداخته شده است.برای کبد بیماریهای کبد چرب و سیروز کبدی به همراه معاینه آن ، برای کلیه به سنگ کلیه و دیالیز و عمل پیوند کلیه ، برای معده به بیماری زخم معده و برای آپاندیس و طحال و آسیت علاوه بر معرفی کامل به معاینه آنها نیز پرداخته شده است.


بخش پشتیبانی ما در حال کار برروی بروزرسانی های بعدی است تا من دکترم را به نرم افزاری جامعتر تبدیل کند.


قطعا نظرات ، پیشنهادات و انتقادات شما میتواند ما را در این امر یاری کند.
با تشکر.دلنا نرم افزار
 

برنامه‌های دیگر توسعه‌دهنده

بیشتر
logo-enamad logo-samandehi