قَلت(!) نخوانيم - آموزش قرائت نماز

قَلت(!) نخوانيم - آموزش قرائت نماز

Version 7
Install +50 K
Category Education
Size 23 MB
Last Update 2022 October 1
قَلت(!) نخوانيم - آموزش قرائت نماز

قَلت(!) نخوانيم - آموزش قرائت نماز

Sabapp
Version 7
Install +50 K
Category Education
Size 23 MB
Last Update 2022 October 1
View the antivirus scan results

Images

Introduction

More Info

آیا مطمئن هستید توی نماز کلمه ها را با حروف اشتباه تلفظ نمی کنید و به اصطلاح غلط را با قلت جابجا نمیگید؟

تلفظ صحيح حروف و كلمات در همه زبانها از جمله انگليسي و عربي امري متداول است. در عربي اين مورد بيشتر اهميت پيدا مي‌كند چرا كه در صورت اشتباه تلفظ كردن برخي از كلمات معني آنها به كل عوض مي شود و حتي در برخي موارد معني كاملا متضاد با معني اصلي است به عنوان مثال كلمه «صلّ» در عربي به معني درود بفرست است اما «سلّ» به معني بكش است يا كلمه «محمد» به معني ستوده شده است اما «مهمد» به معني هلاك شده مي‌باشد.

از طرف ديگر در رساله های مراجع تقلید آمده است؛ بركسانی كه توانایی دارند واجب است قرائت صحیح نماز را یاد بگیرند. اين واجب را معمولا افراد وقتي ميخواهند مكه بروند، يادشان مي افتد و تازه به فکر اصلاح قرائت حمد و سوره اش براي نماز مي‌افتد! در حالیکه با کمی دقت و صرف تنها چند دقیقه وقت این مشکل تلفظ حروف را به راحتی میشه برای همیشه حل کرد!

در اين برنامه دکتر حمیدرضا مستفید به صورت تئوری و عملی به بيان نكات مهمي در مورد قرائت صحيح نماز مي‌پردازد تا بتوانيد در مدت كوتاهی با قرائت صحیح نماز آشنا شويد.
دريافت و گوش كردن به اين برنامه حتي براي شما كه مطمئن هستيد قرائت نمازتان صحيح است توصيه ميكنيم (حداقل قسمت نكات و ظرايف را با دقت گوش كنيد) چون حتي يك درصد هم ممكن است انسان چيزي را كه يك عمر فكر ميكرده درست انجام ميداده اشتباه باشد و شايد وقتي متوجه آن شويم كه جبران آن سخت يا غيرممكن باشد. جلو ضرر را از هرجايي كه بگيريد منفعت است.

در اين برنامه از آموزشهاي موجود در سايت شهر مجازي قرآن و تبيان استفاده شده است.
http://quranct.ir/index.aspx?siteid=41&siteid;=41&pageid;=23182&L3;=7&L2;=1
http://sound.tebyan.net/newindex.aspx?pid=73064&categoryID;=12737

برنامه قلت نخوانيم به صورت رایگان نیز در بازار موجود است واین برنامه نسخه حمایتی برنامه قلت نخوانيم است كه البته پيشنهادات شما هم در آن اضافه شده است که تفاوت چنداني با نسخه رایگان ندارد. البته در نسخه رايگان كليه فايلها به همراه برنامه هست و حجم دانلود اوليه زياد مي باشد. اما به پيشنهاد بازديدكنندگان امكان دريافت فايلهاي صوتي مربوطه و ذخيره آن برروي كارت حاقظه شما را مي‌دهد. همچنين تصاوير مربوط به هر تلفظ نيز به آن اضافه شده است.

User Reviews - 532 Rates
4.8 from 5
5
4
3
2
1
Nike name
Nike name
2022/11/02
ممنون بابت برنامه خوبتون
تیارا
تیارا
2022/10/25
برنامه خیلی خوبیه خدا خیرتان بده
محمد مهدی
محمد مهدی
2022/12/06
سلام برنامه بسیار عالی و کاربردی هست ما را با تلفظ صحیح نماز به خوبی آشنا می کنه. خیلی ممنون🌷🌷