چقدر رنگی میبینم؟

چقدر رنگی میبینم؟

نسخه ۱.۴.۰
+۵۰۰
نصب فعال
پزشکی
دسته
۵
مگابایت
حجم

آیا کاملا مطمئن هستید که همه رنگها را می توانید تشخیص دهید؟ آیا می دانستید ده درصد افراد دچار اختلالات تشخیص رنگها هستند وبسیاری از آنها تا مدتها متوجه مشکلشان نمی شوند؟
ممکن است شما نیز یکی از این افراد باشید

این نرم افزار با هزینه ای ناچیز برای حداقل یک بار ارزش امتحان کردن را دارد تا مطمئن شوید که همه رنگها را به خوبی تشخیص می دهید و طبیعی هستید

آیا می دانستید بسیاری از افرادی که دچار کوررنگی هستند ، برخی از رنگها را به صورت خاکستری یا رنگها دیگر می بینند و فقط روی رنگها نامگذاری می کنند ولی واقعا آن رنگ را نمی بینند؟

برای اولین بار تیم تحقیقاتی ما پس از مدتها تلاش و تحقیق زیر نظر پزشکان کاملترین و جامع ترین مجموعه آزمونهای تصویری برای تشخیص اختلالات تشخیص رنگها و کور رنگی را در یک بسته نرم افزار ی گردآوری نموده است.

توجه:
تستهای این نرم افزار غیر تکراری هستند و به صورت تصادفی در هر دوره تست مجموعه ای از آزمونهای تصویری را به شما نشان می دهند و بنابراین می توانید بارها آزمونها را برای خود ، دوستان و خانواده تان تکرار کنید

با این نرم افزار شما می توانید تمام انواع اختلالات تشخیص رنگها شامل بر موارد زیر را تشخیص دهید :
1- تک‌رنگ‌بینی Monochromacy و یا کوررنگی کامل
2- دورنگ‌بینی Dichromacy
2-1- سرخ‌کوری protanopia اختلالی در تشخیص رنگ که در آن فرد مبتلا توانایی تشخیص رنگ سرخ را از زرد و سبز ندارد. در این صورت فرد رنگ سرخ را تیره و مایل به سبز می‌بیند.
2-2- سبزکوری deuteranopia اختلالی در تشخیص رنگ که در آن فرد مبتلا توانایی تشخیص رنگ سبز را از سرخ و زرد ندارد. شایع‌ترین نوع کوررنگی است.
2-3- آبی‌کوری tritanopia: اختلال نادری در تشخیص رنگ که در آن شخص مبتلا، به نور آبی حساس نیست و آبی و سبز را با هم اشتباه می‌کند.
3- سه‌رنگ‌بینی نابهنجار
3-1- سرخ‌دشواربینی Protanomaly: یکی از این حالات است که حساسیت گیرنده‌های رنگ قرمز تغییر می‌یابد و تشخیص دو رنگ قرمز و سبز را برای فرد دشوار می‌کند.
3-2- سبزدشواربینی Deuteranomaly: نوع بسیار شایعی از کوررنگی است که در آن تشخیص دو رنگ قرمز و سبز به علت کاهش حساسیت گیرنده‌های رنگ سبز دشوار می‌شود.
3-3- آبی‌دشواربینی Tritanomaly: نوع نادری است که در آن حساسیت سلول‌های مخروطی فرد نسبت به رنگ آبی کاهش می‌یابد و فرد در تشخیص رنگ‌های زرد و آبی دچار مشکل می‌شود.

همچنین در بخش نکات آموزشی اطلاعات مفیدی در مورد اختلالات تشخیص رنگ به شرح زیر ارائه شده است:
تاریخچه کوررنگی
فیزیولوژی کوررنگی
ژنتیک کوررنگی
علت کوررنگی
انواع کوررنگی
تشخیص کوررنگی
درمان کوررنگی


منابع اصلی:

http://fa.wikipedia.org
http://www.allaboutvision.com/conditions/colordeficiency.htm
http://www.colourblindawareness.org/colour-blindness
http://www.colormatters.com/color-and-vision/what-is-color-blindness
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmedhealth/PMH0001997
http://www.toledo-bend.com/colorblind/Ishihara.asp

logo-enamad logo-samandehi