محاسبه ضخامت ورق برای هیدروتست

محاسبه ضخامت ورق برای هیدروتست

نسخهٔ ۱.۲
پرداخت درون‌برنامه‌ای
+۱ هزار
نصب
ابزارها
دسته‌بندی
۳ مگابایت
حجم
محاسبه ضخامت ورق برای هیدروتست

محاسبه ضخامت ورق برای هیدروتست

گروه نرم افزاری نصیر
نسخهٔ ۱.۲
پرداخت درون‌برنامه‌ای
+۱ هزار
نصب
ابزارها
دسته‌بندی
۳ مگابایت
حجم

تصاویر برنامه

معرفی برنامه

جزئیات بیشتر

یک برنامه کاربردی دیگر در صنعت پایپینگ با رضایت 100% کاربران:


فرض کنید یک مخزن ساخته اید یا در یک کارخانه فولاد یا یک پالایشگاه خطوط پایپینگ را اجرا نموده اید. آیا حاضرید بعد از اتمام جوشکاری و انجام NDT گاز ترش را وارد خطوط سکو نمایید؟ برای اطمینان از صحت عملکرد و عدم وجود نشتی از چه آزمونی استفاده مینمایید؟


بله درست است! هیدروتست یا نیوماتیک تست.


هیدرو تست روشی مطمئن برای راه اندازی واحدهای یک مجتمع، کارخانه یا مخزنی که ساخته اید، می باشد. اما برای هیدروتست نیاز به بلایند کردن تمام فلنجهای موجود دارید. برای اینکار معمولاً فلنج با سایز و کلاسهای مختلفی نیاز است که هزینه و زمان لازم برای تامین آنها سنگین بوده و بعد از اتمام هیدروتست بلا استفاده میباشد.


راه حل مناسب برای این مشکل استفاده از بلایند فلنجهای موقت (که از ورق معمولی st37 ساخته میشود) می باشد. اما مهمترین فاکتور در این زمینه، انتخاب ضخامت مناسب برای ورق است که در این برنامه بر اساس کد ASME B16.5 و ASME B16.47 ضخامت مورد نظر بر اساس میلیمتر محاسبه میگردد. شایان ذکر است با توجه به اینکه در زمان هیدروتست، خطوط پایپینگ یا دیواره مخازن معمولا بین 1 تا 24 ساعت تحت فشار سیال میباشد، لذا تحت هیچ شرایطی از ورقی با ضخامت کمتر از میزان محاسبه شده استفاده ننمایید. همچنین ورق را بررسی نمایید تا از عدم خوردگی و زنگ زدگی ورق اطمینان کامل حاصل فرمایید. 


کاربر گرامی: در صورتی که این برنامه برای شما مفید بود،لطفا علاوه بر معرفی برنامه به دوستانتان، با دادن 5 ستاره نیز از ما حمایت نمایید.

نظرات کاربران - ۲۰ رأی
۴.۴ از ۵
۵
۴
۳
۲
۱
رسول
رسول
۱۳۹۴/۰۵/۱۱
کاربردی در #پایپینگ. مرسی بازار جون!
amir
amir
۱۳۹۴/۰۷/۱۳
برنامه مفیدیه. توی پایپینگ ازش زیاد استفاده میشه.
siamak
siamak
۱۳۹۴/۰۷/۰۳
باتشکر از برنامه خوب وکاربردی لطفا در خصوص محاسبه و تحمل انواع لوله ها دربرابر فشار برنامه ای ارایه دهید باسپاس سیامک خواجوی