تخته نرد

تخته نرد

نسخهٔ ۱.۶۱
نصب +۱ میلیون
دسته‌بندی تفننی
حجم ۱۰ مگابایت
آخرین بروزرسانی ۳۰ مرداد ۱۴۰۲
تخته نرد

تخته نرد

هادی ویر
نسخهٔ ۱.۶۱
نصب +۱ میلیون
دسته‌بندی تفننی
حجم ۱۰ مگابایت
آخرین بروزرسانی ۳۰ مرداد ۱۴۰۲
مشاهده‌ی نتایج بررسی آنتی‌ویروس

تصاویر برنامه

معرفی برنامه

جزئیات بیشتر

در این تخته نرد امکان بازی دونفره یا آنلاین به هیچ عنوان وجود ندارد و حریف در بازی هوش مصنوعی است. همینطور هرگونه امکان شرط‌بندی و قمار نیز منتفی است.

 

بازی تخته نرد؛ هوش، مهارت و استراتژی

تخته نرد یک بازی شگفت‌انگیز و سرگرم‌کننده است. شک نکنید که در صورت شروع این بازی، دست‌کشیدن از آن اصلا کار آسانی نخواهد بود! هیجان یک مسابقه لذت‌بخش را با ربات هوش مصنوعی این بازی تجربه کنید. در کنار این سرگرمی بی‌نظیر، قدرت هوش، مهارت و استراتژی خود را هم بسنجید.

فراموش نکنید که شانس و مهارت در این بازی کهن و جهانی، با هم در تعادل‌اند؛ طوری که وجود هر دو برای پیروزی ضروری است. پس اگر عاشق شانس و به‌نمایش‌گذاشتن مهارت‌های خود هستید، تخت‌ نرد بهترین گزینه برای شماست.

 

ترکیب برنده یعنی ترکیب هوش و تاکتیک

این بازی محبوب شامل 15 مهره سفید و 15 مهره سیاه و دو تاس است. کل بازی بر اساس اعدادی که توسط پرتاب دو تاس نمایش داده می‌شوند، جلو می‌رود. پس تا این‌جا، بازی کاملا به شانس شما هنگام پرتاب تاس‌ها بستگی دارد. این کاملا درست است که تخته نرد به احتمالات و عددهایی که جفت‌تاس‌ها می‎آورند، وابسته است؛ اما اصلا قدرت استراتژی و تاکتیک خوب را دست کم نگیرید. بعد از پرتاب تاس‌ها، این هوش و تاکتیک شماست که تعیین‌کننده برنده یا بازنده‌ بازی است.

 با هر بار انداختن تاس و از بین گزینه‌های موجود برای حرکت‌ مهره‌ها، شما باید بهترین گزینه را انتخاب و حرکات احتمالی حریف را پیش‌بینی کنید. در این صورت با به‌کاربردن یک استراتژی خوب و هوشمندانه و پیش‌بینی‌های تا حدودی درست، می‌توانید برنده این بازی هیجان‌انگیز شوید.

 

روش بازی تخته نرد را یاد بگیرید و برنده شوید

در این بازی شما می‌توانید به‌صورت تک‌نفره، یعنی شما و حریفتان که هوش مصنوعی است بازی کنید. همچنین می‌توانید با دوستتان روی یک دستگاه بازی کنید. شروع‌کننده بازی شما هستید؛ پس تاس‌ها را می‌اندازید. مهره‌های شما در جهت عقربه‌های ساعت حرکت می‌کنند.

بر اساس عدد تاس‌ها، مهره‌های خود را به‌سمت خانه آخر حرکت می‌دهید. باید تمام مهره‌های خود را به خانه آخر برسانید و سپس بیرون ببرید. هرکسی که زودتر همه مهره‌هایش را بیرون ببرد، برنده بازی است. زمانی که تاس‌ها را می‌اندازید، دو انتخاب دارید:

  • می‌توانید برابر با مجموع عدد جفت‌تاس‌ها، یک مهره‌ را حرکت دهید.
  • می‌توانید به‌ازای هر تاس، یک مهره جداگانه را حرکت دهید.

این کاملا به شرایط بازی و استراتژی مورد نظر شما بستگی دارد. شاید ساده به نظر برسد؛ اما این‌که چه زمانی، چه مهره‌ای را حرکت دهید، سرنوشت بازی را مشخص می‌کند. به نظرتان شما مهارت کافی برای برنده‌شدن را دارید؟

 

برای شکست حریف، خانه‌ها را ببندید

بستن خانه‌ها در بازی تخته نرد یعنی این‌که در هر خانه‌ای، دو مهره یا بیشتر داشته باشید. مهره تک برابر است با از دست دادن آن مهره. زمانی که خانه‌ها را می‌بندید، حریف نمی‌تواند وارد آن خانه شود؛ اما اگر در خانه‌ای مهره تک داشته باشید، به‌راحتی می‌تواند مهره شما را بزند و از بازی خارج کند.

در این صورت تا زمانی که مهره خارج‌شده از بازی، دوباره وارد نشود، شما نمی‌توانید بازی را ادامه دهید و این یعنی بالارفتن احتمال شکست. پس تلاش کنید که مهره تک نداشته باشید؛ مگر این‌که مجبور شوید.

 

با دانستن قوانین این بازی جذاب، حرفه‌ای شوید

مثل هر بازی دیگری، بازی تخته نرد هم قوانین خاص خود را دارد. لازم است از اول با این قوانین آشنایی داشته باشید تا بتوانید به‌صورت حرفه‌ای بازی کنید. البته فراموش نکنید که یکی دیگر از شروط حرفه‌ای‌شدن، تمرین و تکرار است. پس با دانلود تخته نرد و بازی مداوم، به یک حریف قدر تبدیل شوید. برای این منظور بهتر است همین ابتدا با قوانین مهم این بازی آشنا شوید.

  • اگر عدد تاس‌های شما برابر شوند، یعنی جفت آورده‌اید و می‌توانید آن عدد را چهار بار بازی کنید. مثلا اگر جفت پنج بیاورید، می‌توانید چهار بار عدد پنج را بازی کنید و مهره‌های خود را حرکت دهید. دقت کنید که انتخاب مهره‌های درست برای حرکت بسیار مهم است؛ پس هوشمندانه عمل کنید.
  • زمانی که شما تاس‌ها را می‌اندازید باید بر اساس اعداد روی تاس‌ها مهره‌های خود را حرکت دهید؛ اما گاهی امکان‌پذیر نیست. ممکن است حریفتان خانه‌های مورد نظر شما را بسته باشد و نتوانید مهره‌های خود را حرکت دهید. در این صورت بدون این‌که شما بازی کنید، نوبت حریفتان می‌شود. گاهی هم شما امکان بازی‌کردن هر دو تاس را ندارید و فقط می‌توانید یکی از آن‌ها را بازی کنید.
  • فراموش نکنید که شما مجاز هستید هر تعداد مهره را که می‌خواهید در یک خانه قرار دهید و هیچ محدودیتی ندارید.

 

هوشمندانه بازی کنید تا «مارس» نشوید

اتمام تخته نرد به این صورت است که باید تمام مهره‌های خود را در خانه سمت راست تخته جمع کنید و سپس آن‌ها را یکی‌یکی بیرون بفرستید. دقت کنید که در این مرحله هم اگر جفت بیاورید، می‌توانید چهار مهره را خارج کنید. عالی نیست؟

در نهایت، کسی برنده می‌شود که زودتر تمام مهره‌هایش را خارج کند. اتفاق بدی که ممکن است در پایان بازی بیفتد، مارس‌شدن است. زمانی مارس می‌شوید که حریف، تمام مهره‌هایش را خارج کند؛ اما شما هنوز یک مهره هم خارج نکرده‌اید. پس نهایت دقت و مهارت خود را به‌کار ببرید و جلوی مارس‌شدنتان را بگیرید.

 

نقد و بررسی بازی

یکی از نقدهایی که به این برنامه وارد شده، مربوط به حریفتان است. حریف شما یا یک هوش مصنوعی است، یا یک شخص حقیقی که ناچارا باید روی دستگاه شما بازی کند. به همین منظور شما نمی‌توانید با یک حریف واقعی روی دو دستگاه مجزا بازی کند. البته این را هم در نظر داشته باشید که بازی‌کردن با هوش مصنوعی چالش‌های جذاب خود را دارد.

از طریق تمرین با یک هوش مصنوعی و کسب تجربه، برای رقابت با حریفان واقعی آماده شوید و مهارت خود را به رخ آن‌ها بکشید. در ضمن در این بازی، تم‌های مختلفی برای تخته وجود دارد. شما می‌توانید از بین آن‌ها، مطابق با سلیقه خود، تم دلخواهتان را انتخاب کنید و از بازی در محیطی جذاب لذت ببرید.

 

تخته نرد را دانلود کنید و مهارت خود را به چالش بکشید

تخته نرد یک بازی جهانی و جذاب است که همه‌جا طرفدار دارد. اگر شما هم جزو طرفداران این سرگرمی دوست‌داشتنی هستید، این برنامه مخصوص شماست. آن را نصب و لذت برنده‌شدن را تجربه کنید. با نصب تخته نرد هادی ویر از بازار، از این بازی جذاب لذت ببرید.

 

سوالات متداول

آیا می‌توانیم به کمک دو گوشی با یکدیگر بازی کنیم؟

خیر؛ در این بازی حریف شما هوش مصنوعی است و امکان بازی با دو گوشی وجود ندارد.

برای این بازی باید حرفه‌ای باشیم؟

خیر؛ در صورتی که تازه‌کار هستید، راحت می‌توانید از طریق این بازی پیشرفت کنید و حرفه‌ای شوید.

آیا این بازی آنلاین است؟

خیر؛ این بازی به‌صورت آفلاین ارائه می‌شود.
 
نظرات کاربران - ۲۶،۴۰۴ رأی
۴.۷ از ۵
۵
۴
۳
۲
۱
مهرداد
مهرداد
۱۴۰۲/۰۶/۰۹
واقعا تاسها تصادفی و رندوم میان؟ در بازی یک‌نفره تاسها بیشتر به نفع اپلیکیشن میان، اگر مهره‌ای تکی داشته باشی جوری تاس میاد تا مهره‌ی تکی زده بشه ولی برعکسش نه یعنی اگر حریف(اپلیکیشن) تکی داشته باشه خیلی کم تاس جوری میاد تا بشه بزنیش
ستاره
ستاره
۱۴۰۲/۰۶/۲۶
افتضاح، تا قبل اینکه ستاره بدم به بازی، بازی عادلانه بود، از وقتی ستاره دادم، همش به نفع کامپیوتر میاد،منم اومدم و نظر و ستاره رو ویرایش زدم تا سازنده فکر نکنه خیلی زرنگه😁 ازلحاظ تکنیکی من بهتر بازی کردم، زودتر مهره هامو بردم تو خونه، به من همش غیر جفت میده، بعد به کامپیوتر همش جفت جفت میده ومیبازم
امیرعلی
امیرعلی
۱۴۰۲/۰۶/۰۷
اصلا حریف یکسره میاد به مهره من میزنه