پاسور حکم

پاسور حکم

نسخهٔ ۱.۷.۰
نصب +۶ میلیون
دسته‌بندی تفننی
حجم ۹ مگابایت
آخرین بروزرسانی ۱۲ تیر ۱۴۰۲
پاسور حکم

پاسور حکم

میلاد دورباش
نسخهٔ ۱.۷.۰
نصب +۶ میلیون
دسته‌بندی تفننی
حجم ۹ مگابایت
آخرین بروزرسانی ۱۲ تیر ۱۴۰۲
مشاهده‌ی نتایج بررسی آنتی‌ویروس

تصاویر برنامه

معرفی برنامه

جزئیات بیشتر

با بازی پاسور حکم، شانس و هوش خود را به چالش بکشید

  • امکان بازی دونفره یا آنلاین وجود ندارد و حریف در بازی، هوش مصنوعی پیشرفته است.
  • امکان ادامه از جایی که قبلا خارج شده اید، وجود دارد.
  • برای مشاهده آخرین دست، کارت های جمع شده از دست‌های قبلی را لمس کنید.
  • برنامه فاقد هرگونه پرداخت مالی و امکان شرط‌بندی است.

 

بازی حکم از آن دسته بازی‌هایی است که زیاد نیاز به توضیح و تعریف ندارد. بیشتر ما در طول عمر خود برای یک‌بار هم که شده، با این بازی خود را سرگرم کرده‌ایم. احتمالا همین حس نوستالژی‌ باعث شده که پیاده‌سازی آن در اندروید توسط برنامه‌نویس خوش‌ذوق ایرانی، میلاد دورباش، اجرا شود.

شما می‌توانید همین الان با دانلود و نصب بازی پاسور حکم اندروید، ساعت‌ها سرگرم باشید؛ اما قبل از آن بهتر است قوانین بازی را با هم مرور کنیم. پس همراهمان باشید.

 

دانلود بازی پاسور حلال با هوش مصنوعی قدرتمند

اول از همه خیال شما را بابت حرام‌نبودن این بازی راحت کنیم. بازی حکم روی گوشی‌های اندروید به‌صورت تک‌نفره اجرا می‌شود. در واقع حریفان و یار شما در این بازی، هوش مصنوعی کامپیوتر است و هیچ فرد دیگری در هیچ‌کجای دنیا با شما رقابت نمی‌کند.

به‌علاوه، امکان هیچ‌گونه شرط‌بندی در آن وجود ندارد. پس تا این‌جای کار خیالتان راحت باشد که بازی کاملا حلال است؛ اما این موضوع جای نگرانی هم دارد! حریفان شما انسان نیستند. آن‌ها قدرت خود را از هوش مصنوعی می‌گیرند و بسیار ماهرانه بازی می‌کنند. پس چندان هم آسوده‌خاطر نباشید.

 

یک بازی واقعی را تجربه کنید

در میان تنوع بالای بازی پاسور، حکم یکی از پرطرفدارترین آن‌هاست. این بازی ذهن شما را به چالش می‌کشد و می‌توانید خود را ساعت‌ها با آن سرگرم کنید. برای این‌که بازی حکم حسی کاملا واقعی به شما منتقل کند، در پس‌زمینه آن، تصویری از یک قالی قدیمی گل قرمز می‌بینید؛ درست مثل این است که با دوستان خود روی زمین نشسته‌اید و دور هم حکم بازی می‌کنید.

روی این قالی، شما روبه‌روی یار مصنوعی خود قرار دارید و دو حریف فرضی شما هم، روبه‌روی یکدیگر نشسته‌اند. پس این بازی به‌صورت چهارنفره برگزار می‌شود. قوانین بازی هم درست مثل قدیم است و هیچ تغییری در آن نمی‌بینید. مشخص‌کردن حاکم، تعیین حکم و تیم برنده، همه‌وهمه درست مانند بازی اصلی است. در مورد قوانین این بازی نوستالژی در ادامه کامل توضیح می‌دهیم.

 

قانون اول: تعیین حاکم و حکم

قانونی که این بازی برای انتخاب حاکم تعیین کرده، بسیار ساده است. در ابتدای بازی، ورق‌ها بین بازیکن‌ها یکی‌یکی پخش می‌شود. هر بازیکنی که زودتر یک ورق تک (آس) بگیرد، حاکم خواهد شد و بلافاصله یک علامت تاج در کنار اسم او قرار می‌گیرد.

حالا نوبت به تعیین حکم توسط حاکم می‌رسد. پنج ورق اول بازی به حاکم داده خواهد شد تا براساس آن‌ها یک حکم مشخص کند. پس از این‌که حکم تعیین شد، در قسمت بالای قالی، علامت (خال) آن نمایش داده می‌شود و تا آخر آن مرحله هم حذف نخواهد شد. اگر شما حاکم باشید، پس از این‌که پنج ورق اول به شما نمایش داده شد، یک منو روبه‌رویتان ظاهر می‌شود که با آن می‌توانید نوع حکم را تعیین کنید.

قانون حکم هم درست مثل قبل است. هر خالی که به عنوان حکم انتخاب شود، ارزش ورق‌های آن بیشتر از دیگر ورق‌ها خواهد بود. برای مثال اگر حاکم، دل را به عنوان حکم تعیین کند، حتی کم‌ارزش‌ترین ورق دل، از آس و شاه دیگر خال‌ها (به‌طور مثال پیک یا خشت) ارزش بیشتری دارد.

 

قانون دوم: روش بازی حکم

در اولین دست، حاکم یک ورق روی قالی می‌گذارد و پس از آن به ترتیب سایر بازیکنان باید یک ورق هم‌علامت (هم‌خال) در کنار آن قرار دهند. در آخر، زمانی که هر چهار بازیکن ورق‌های خود را روی قالی انداخته‌اند، برنده مشخص خواهد شد. برنده دست، تیمی است که یکی از آن‌ها باارزش‌ترین ورق‌ را ارائه داده باشد.

در دست دوم، شخصی باید بازی را شروع کند که با ارزش‌ترین ورق مرحله قبل را به زمین انداخته بود. زمانی که او یک ورق می‌اندازد، درست مثل دست قبل، دیگر بازیکن‌ها هم ورقی می‌اندازند و برنده دست، تیمی خواهد بود که ورق باارزش‌تری انداخته باشد.

 

قانون سوم: بریدن در بازی پاسور

یک قانون استثنایی در بازی پاسور داریم که به آن اصطلاحا «بریدن ‌ورق» گفته می‌شود. اگر شروع‌کننده‌ بازی، ورقی را به زمین بیندازد، دیگر بازیکن‌ها باید ورقی با همان خال در کنارش قرار دهند؛ اما اگر شما در میان دست خود، ورقی با این علامت نداشته باشید، باید یکی از دو روش زیر را انتخاب کنید:

  • یکی از ورق‌های حکم را به زمین بیندازید و اصطلاحا دست را «ببُرید». در این صورت شما برنده این دست می‌شوید.
  • ورقی متفاوت از حکم به زمین بیندازید و اصطلاحا «رد بدهید». در این صورت شانس برنده‌شدن تیم شما به ورقی بستگی دارد که یارتان می‌اندازد.

تفاوتی ندارد که با کدام ورق‌ها دست را می‌برید. برای مثال، اگر حکم دل باشد و حریف شما ورق تک پیک را به زمین انداخته باشد، شما می‌توانید حتی با قراردادن ورق 2 دل، دست را ببرید. البته این قانون هم یک استثنا دارد و آن‌هم این‌که حریف دیگرتان درست مانند شما هیچ ورق پیکی نداشته باشد و از یک ورق حکم بالاتر از شما استفاده کند. در این ‌صورت، برنده این دست از بازی پاسور، تیم حریف شناخته می‌شود.

 

قانون چهارم: تعیین برنده بازی حکم

در بازی پاسور حکم، شما و تیم حریف مرحله‌به‌مرحله بازی می‌کنید. تیمی که هفت دست را ببرد، یک امتیاز دریافت می‌کند. این امتیاز در یک جدول ثبت و در پایان هر راند نمایش داده می‌شود. شما می‌توانید امتیازات تیم‌ها را در آن ببینید. در آخر بازی تیمی برنده است که پس از پایان 10 راند، بیشترین امتیاز را کسب کرده باشد.

 

تنظیمات بازی جذاب حکم

یکی از ویژگی‌های کاربردی این بازی، امکان ادامه‌دادن بازی قبلی است. معمولا زمانی که گوشی را برمی‌دارید و خود را سرگرم بازی پاسور می‌کنید، زمان را از دست خواهید داد. در این مواقع احتمالا مجبور می‌شوید یک بازی را نیمه‌کاره رها کنید و به سراغ کارهای دیگر خود بروید. برای همین در این بازی برای شما گزینه «ادامه‌دادن بازی قبلی» وجود دارد که با انتخاب آن می‌توانید بازی نیمه‌کاره خود را از سر بگیرید.

امکان تعیین سرعت بازی و تنظیمات صدا با فعال یا غیرفعال‌کردن افکت‌‌ها هم جزو تنظیمات کاربردی هستند که برای این بازی در نظر گرفته شده‌اند. در ضمن، شما می‌توانید طرح پشت کارت‌های پاسور خود را عوض کنید. جالب‌تر این‌که حتی می‌توانید طرح قالی پس‌زمینه را به سلیقه خود تغییر دهید تا احساس یکنواختی به شما دست ندهد.

 

با دانلود بازی حکم بدون اینترنت سرگرم شوید

بازی جذاب حکم بدون هیچ هزینه‌ای شما را ساعت‌ها سرگرم می‌کند. حجم اولیه این بازی بسیار کم است. به‌علاوه، این بازی کاملا آفلاین اجرا می‌شود و برای سرگرم‌شدن با آن هیچ نیازی به اینترنت نخواهید داشت.

البته باید بگوییم پس از نصب بازی ورق و در میان برخی از مراحل، تبلیغات میان‌برنامه‌ای به شما نمایش داده می‌شود که البته با توجه به جذابیت بازی می‌توان از آن‌ها چشم پوشید. پس همین حالا این بازی را دانلود و به یاد قدیم‌ها شانس و هوش خود را بسنجید.

 

سوالات متداول

آیا بازی حکم ایرانی آفلاین است؟

بله این بازی بدون نیاز به اینترنت و به‌صورت کاملا آفلاین اجرا می‌شود.

بازی پاسور حکم چندنفره است؟

این بازی کاملا یک نفره است و شما با سه هم‌گروهی فرضی بازی می‌کنید.
 
نظرات کاربران - ۱۰۴،۴۷۶ رأی
۴.۳ از ۵
۵
۴
۳
۲
۱
vali oshtorak
vali oshtorak
۱۴۰۲/۰۴/۱۹
عالیست.😲😲😲😲
سام
سام
۱۴۰۲/۰۴/۱۳
عالی دمتون گرم
mehdi42
mehdi42
۱۴۰۲/۰۴/۱۸
سلام من امروز این بازی رو دانلود کردم‌بازیه خوبیه ولی وسطاش هی فیلیمو تبلیغات میکنه اینو درستش کنین