بهترین دمنوش های گیاهی

بهترین دمنوش های گیاهی

Version ۱.۰
نصب +۵۰۰
Category تناسب اندام
Size ۳ مگابایت
Last Update ۲۰ اسفند ۱۳۹۴
بهترین دمنوش های گیاهی

بهترین دمنوش های گیاهی

سینا شمسی
Version ۱.۰
نصب +۵۰۰
Category تناسب اندام
Size ۳ مگابایت
Last Update ۲۰ اسفند ۱۳۹۴
View the antivirus scan results

Images

Introduction

More Info

با استفاده از این نرم افزار شما می توانید بهترین دمنوش های گیاهی را در منزل تهیه کنید.
روش تهیه و خواص تک تک دمنوش ها در این نرم افزار نوشته شده و شما می تونین حتی با شِیک کردن ( تکان دادن ) گوشی خود یک دمنوش تصادفی رو ببینید 


دم نوش چیست؟؟:


دَم‌نوش نوعی نوشیدنی است که در آن جزیی از گل، برگ، ساقه، ریشه، دانه، پوستِ میوه یا اجزای دیگر گیاهان دارویی که قابل حل در آب است، بصورت خشک یا تازه مورد استفاده قرار می‌گیرد. دم کردن یا گرفتن عصاره به وسیلهٔ آب متداول‌ترین و قدیمی‌ترین روش به کار بردن داروهای گیاهی است. روش تهیه به این صورت است که ابتدا روی گیاه که به طرز صحیحی خرد شده آب جوش می‌ریزند، سپس آن را به مدت چند دقیقه در یک ظرف در بستهٔ شیشه‌ای یا چینی می‌گذارند و گاهی آن را هم می‌زنند و سپس مایع را از کاغذ صافی یا الک با شبکهٔ ریز عبور می‌دهند.


تاریخچهٔ دم‌نوش را نمی‌توان از تاریخچهٔ گیاهان دارویی جدا کرد. اگرچه گیاهان دارویی منشاء طبیعی دارند و در مقایسه با داروهای شیمیایی عوارض کم‌تری ایجاد می‌کنند اما مصرف بی‌رویه یا غیرعلمی برخی از این گیاهان می‌تواند موجب عوارض ناخواسته و حتی مسمومیت‌های شدید گردد؛ بنابراین مصرف گیاهان دارویی نیز همانند داروهای شیمیایی باید با آگاهی و پس از اطلاع از سازوکار عمل آن‌ها باشد.


 


برنامه نویس:
سینا شمسی


***تمامی اطلاعات این نرم افزار توسط بنده جمع آوری شده***

User Reviews - ۰ Rates
0 from 5
5
4
3
2
1