پندنامه سعادت

پندنامه سعادت

Version 1.8.1
500
Active installs
Religious
Category
3
MB
Size

چهل توصیه اخلاقی و معنوی از آیت الله علی پهلوانی تهرانی (سعادت پرور) است که با عمل به آنها می توان سلوک الی الله را طی کرد .
بعضی از ویژگی های نرم افزار "پند نامه"
1- ظاهر گرافیکی زیبا
2- قابلیت اشتراک گذاری با پیامک
3- قابلیت اشتراک گذاری با نرم افزار های ،واتس اپ ، وایبر ، اینستاگرام و ....
4- قابلیت تغییر فونت در برنامه (5 فونت زیبا)
5-قابلیت تغییر اندازه متن مطالب
--------------------------------------
نمونه ای از مطالب توصیه های اخلاقی و معنوی آیت الله سعادت پرور(ره) در زیر آمده است.

کوشش بی جا برای دنیا مکنید که به غیر روزی خود نتوانید رسید. غم و غصه دنیا را به خود راه ندهید که زیان در این است.
--------------------------------------
زندگی نامه آیت الله سعادت پرور پهلوانی (ره)

آیت الله علی پهلوانی تهرانی (سعادت پرور)، در سال ۱۳۰۵ هجری شمسی در تهران تولد یافت. وی از نوجوانی در محضر اساتید بزرگی مانند شیخ محمد زاهد، آیت الله حاج شیخ علی اکبر برهان، آیت الله العظمی مرعشی نجفی، آیت الله العظمی بروجردی و حضرت امام خمینی(ره) حاضر شد و تا مرحله اجتهاد پیش رفت.
از آنجا که وی به مباحث اخلاقی- عرفانی و طی مراحل سیر و سلوک علاقه فراوانی داشت، مدت چهل سال در محضر علامه طباطبایی حضور یافت. آیت الله پهلوانی به واسطه انجام دستورات اخلاقی و درک فیوضات روحانی مرحوم علامه، به درجاتی از عرفان و معنویت دست یافت که پس از رحلت علامه طباطبایی، برخی از شاگردان آن استاد فرزانه، با اصرار فراوان، خوشه چین اخلاق و عرفان آیت الله پهلوانی شدند و ایشان در طول حیات خود، شاگردان بسیاری را تربیت کرد.
سرانجام در سحرگاه پنج شنبه دوازدهم شوال ۱۴۲۵ برابر ۵ آذر ۱۳۸۳قلب شان از حرکت ایستاد و روح پر فتوحش در نزد پروردگار جای گرفت. بدن مبارک ایشان را پس از غسل و کفن و خواندن نماز به امامت حضرت آیت الله بهجت(ره) در حرم مطهر حضرت معصومه(س) در مسجد شهید مطهری(ره) در نزدیکی مرقد مرحوم علامه طباطبایی(ره) به خاک سپردند. مقام معظم رهبری در پیام خود ضمن تفقد و دلجویی از خانواده محترم آن مرحوم، چنین مرقوم فرمودند: «آن بزرگوار عمر طیب و طاهر و همراه با تلاش مبارکی را در تعلیم و ترویج معارف الهی و توحیدی گذراندند و نمونه ای از صفا و اخلاص بودند.»

طراحی:احــمد نـــظری
منبع : آلامتو http://www.alamto.com/

logo-enamad logo-samandehi