قبله نما و قطب نما دیجیتال

نصب‌های فعال ۵۰٬۰۰۰+
حجم ۷٫۳ مگابایت
نسخه 3.8.1
با پرداخت درون‌برنامه‌ای

توضیح

● توجه : لطفا دقت کنید اگر دستگاه شما سنسور قطب  نما  ندارد (دقت کنید برنامه این را اعلام میکند) این برنامه و یا هر قطب نما دیگری در دستگاه شما کار نخواهد کرد لطفا به این خاطر نظر بد نگذاشته زیرا مشکل از دستگاه شما است و به برنامه ارتباطی ندارد لطفا انصاف را رعایت کنید .

با استفاده از قبله نما و قطب نما دیجیتال یکی از دقیق ترین قبله نمای موجود به راحتی جهت یابی کنید و جهت دقیق قبله (قبله یاب) یا هر مکان دلخواه را در هر کجا با استفاده از GPS پیدا کنید. این برنامه در مسافرت ها، گردش ها، مسیر یابی و یا حتی برای تعیین جهت دقیق قبله در خانه میتواند مورد استفاده قرار بگیرد پس داشتن آن روی هر دستگاهی ضروری است. اگر دستگاه شما از قطب نما پشتیبانی نمی کند میتوانید با استفاده از نقشه موجود در قسمت مکان جهت مقصد خود را بیابید.  

لطفا منصف بوده و از گذاشتن نظر بد به این خاطر خودداری کنید زیرا مشکل از برنامه نیست و دستگاه شما فاقد این سنسور است(این سنسور یک قطعه سخت افزاری مانند دوربین هست و در صورت نبود هیچ نرم افزار قطب نمایی قادر به کار کردن نیست).   

● این برنامه از سنسور قطب نما برای تعیین جهت استفاده میکند پس  برای استفاده از قطب نما و قبله نما دستگاه شما باید از سنسور قطب نما(این قطعه سخت افزاری در دستگاه شما وجود داشته باشد) پشتیبانی کند.  در غیر این صورت هشدار عدم وجود سنسور نمایش داده میشود که به این معنا میباشد که نه تنها این برنامه بلکه هیچ قطب نما دیگری در دستگاه شما اجرا نخواهد شد. اما شما میتوانید با استفاده از نقشه موجود در برنامه جهت قبله یا مکان دلخواه خود را بیابید.   

قطب نما  برای استفاده از قطب نما و قبله نما (قبله یاب) دستگاه را از آهنربا دور نگه دارید. این برنامه زمان کالیبره کردن دستگاه را به شما هشدار میدهد برای کالیبره کردن طبق بخش راهنما برنامه عمل کنید. در صورتی که پس از کالیبره کردن قطب نما به درستی کار نمیکند دستگاه خود را راه اندازی مجدد کنید. 

 قبله نما   قبله نما(قبله یاب) براساس مختصات جغرافیایی شما اندازه گیری میشود یکی از دقیق ترین روش های موجود(قابل استفاده در تمام نقاط جهان) لذا برای استفاده از قبله یاب نیاز به فعال سازی GPS میباشد .

تعیین مقصد📍   شما میتوانید مقصد خود را تغییر دهید با وارد کردن آدرس یا وارد کردن مختصات مکان دلخواه میتوانید جهت مقصد خود را در قطب نما مشاهده کنید و در قسمت مکان فاصله خود تا مقصد و دیگر جزئیات را مشاهده کنید.

نقشه🗺️   در قسمت مکان میتوانید جزئیات مکان فعلی خود در نقشه و فاصله خود تا مقصد را مشاهده کنید.

تراز سنج   در برنامه همچنین تراز سنج ساده اما دقیقی در نظر گرفته شده که میتوانید برای تراز کردن استفاده کنید.

● برای دریافت مختصات مقصد توسط جی پی اس بهتر است در فضای باز قرار بگیرید و حالت GPS را در دقت بالا (High accuracy)    قرار دهید. و یا  برای دریافت بهتر مقصد در فضای بسته در قسمت تنظیمات دستگاه خود GPS را در حالت ذخیره نیرو (استفاده از Wi_Fi یا دیتا برای تعیین موقعیت) قرار داده و بهتر است همیشه اینترنت دستگاه روشن باشد تا دستگاه سریع تر موقعیت شما را شناسایی کند.

● در صورت داشتن مشکل لطفا از طریق ایمیل برنامه مشکل خود را گزارش دهید. و لطفا در قسمت نظرات در صورت داشتن مشکل به صورت کامل مشکل را شرح دهید تا بتوانیم مشکل را حل کنیم.

تغییرات آخرین نسخه

ممنون از شما برای استفاده از این برنامه.

لطفا با امتیاز به برنامه و خرید بسته های برنامه، از ما حمایت کنید،‌ ممنون از حمایت شما.

تغییرات این نسخه:

● بهبود عملکرد

● آیکون جدید

دسترسی‌ها

 • خواندن کارت حافظه
 • خواندن وضعیت تلفن و شناسه
 • تغییر یا حذف محتویات کارت حافظه
 • دریافت اطلاعات از اینترنت
 • com.google.android.finsky.permission.BIND_GET_INSTALL_REFERRER_SERVICE
 • اتصال به Wi-Fi و قطع اتصال از آن
 • ممانعت از به خواب رفتن دستگاه
 • پرداخت از طریق بازار
 • مشاهدهٔ اتصالات Wi-Fi
 • مشاهدهٔ اتصالات شبکه
 • دسترسی سرویس بر بستر وب گوگل
 • دسترسی کامل به اینترنت
 • موقعیت مکانی دقیق (مبتنی بر GPS و شبکه)
 • موقعیت مکانی تقریبی (مبتنی بر شبکه)

در رسانه‌ها

قبله نمای دیجیتال: ابزاری کاربردی برای مسافرت ها

امروزه بسیاری از ابزارهای کاربردی در اسمارت فون ها جای گرفته اند و دیگر نیازی به حمل چندین وسیله نداریم. یکی از این ابزارها قطب نماست که برای پیدا کردن جهت و مسیریابی از آن استفاده میکنیم. در این مطلب به نقد و بررسی یک اپلیکیشن اندرویدی به نام "قبله نما دیجیتال" پرداخته ایم، در ادامه با ما همراه باشید.

قطب نما و قبله نمای دیجیتال

تا به حال از قطب نما استفاده کرده‌اید؟ شاید برایتان جالب باشد که بدانید این وسیله چطور کار می‌کند. قطب نما با استفاده از میدان مغناطیسی زمین، جهت قطب شمال را نشان می‌دهد. این جهت در واقع شمال مغناطیسی است که با شمال حقیقی‌ اندکی فاصله دارد. امروزه تلفن‌های همراه نیز به قطب نما مجهز هستند و بر اساس داده‌های آن و موقعیت کاربر، می‌توانند جهت قبله را نیز تعیین کنند.