۲۰۰
نصب فعال
استراتژی
دسته
۴
مگابایت
حجم

توجه! نام کاربری و کد ورود در تمامی سامانه بازیتک یکسان است و اگر در یکی از بازیها ثبت نام کرده‌اید، نیاز به ثبت نام مجدد نمیباشد!


ویژگی های بازی:


امکان بازی چند نفره همزمان


ویژگی "حریف میطلبم" به صورت درخواست مسابقه سریع و تصادفی با هر فردی که در لیست باشد


امکان چت کردن در هنگام بازی


ثبت رکورد و رقابت با بقیه بازیکنان


امکان بازی بر روی موبایل و وب


امکان دیدن جدول رده بندی و مقایسه رتبه خود با دیگران


ارسال نوتیفیکیشن هنگام درخواست بازی به بازیکنان آنلاین


اشترک گذاری بازی یا لیگ برای سایرین


ارسال درخواست آنلاین و آفلاین


توضیحات :


بازي كوريدور كلاسيك كه تاكنون جوايز بين المللي زيادي را به خود اختصاص داده است، يك بازي تقريباً كامل و بي‌عيب و نقص است. اين بازي قشر مخاطب گسترده اي دارد و يك بازي ايده آل براي خانواده هايي است كه فرزنداني در گروه هاي سني مختلف دارند. كوريدور كلاسيك، يك بازي استراتژيك است كه در آن حركت‌ها به سرعت صورت مي گیرد. آنچه این بازی را از سایر بازی های مشابه متفاوت می نماید، وجود موانعی  است كه فرد در صفحه قرار مي‌دهد تا راه حريفش را سد كند و او را مجبور به انتخاب راه‌هاي ديگر نمايد. اين موانع، حركات مستقيم بازيكنان را بي اثر و رقابت بازيكنان را شديدتر مي‌سازد. بازيكنان بايد براي برد از تفكر تحليلي و منطقي و استراتژي هاي يك ذهن رياضي استفاده كنند. کوریدور براي بازی دو يا چهار بازيكن طراحي شده است.


قوانین بازی کوریدور ساده و آسان به نظر می آیند ولی نباید فریب این سادگی را خورد چراکه برای مهارت یافتن و تسلط در این بازی، باید از تفکر استراتژیک، برنامه ریزی و مهارت های حل مسئله به خوبی استفاده نمود.


اگر به بازي هايي كه به ميزان فکر زیاد نياز دارند علاقه منديد، بازي كوريدور برايتان جالب خواهد بود. مدت اين بازي كوتاه است و به همين دليل، حتي بازيكنان كم سن و سال مي توانند بارها و بارها بازي كنند، بدون اينكه احساس خستگي نمايند و از طریق آزمون و خطا و محک زدن استراتژی‌ها، دائماً شیوه بازی خود را بهبود بخشند. از آنجا كه اين بازي نياز به توانايي تفكر استراتژيك دارد، به نظر مي رسد براي افراد 12 سال به بالا مناسب تر است. بزرگسالان معمولاً بيشترين لذت را از اين بازي مي برند و به طور متوسط مي توانند در هر ساعت، 4 يا 5 بار بازي كنند.


این بازی با فعال سازی قسمت اجرایی ناحیه پیشانی کرتکس مغز، توانایی حل مسئله را در افراد افزایش می دهد. فعالیت این ناحیه مغز همچنین با آزادسازی مواد محافظ عصبی، روند رشد بیماری آلزایمر را کند می‌نماید.


 


قوانین :


 در شروع بازی مهره هر بازیکن در خانه وسط در پایین صفحه قرار دارد و بازیکنی که درخواست کننده بازی است در ابتدا باید حرکت کند باید بازی کند.


بازی زمانی تمام می شود که یکی از بازیکنان زودتر مهره خود را به سمت مقابل برساند.


هر بازیکن می تواند در نوبت خود یا مهره اش  را تکان دهد و یا یک مانع در صفحه قرار دهد. در حالتی  که هیچ مانعی باقی نماند بازیکن باید مهره‌اش را حرکت دهد.


چنانچه  زمان مجاز حرکتتان تمام شود و یا  اتصال به اینترنت بیش از ۳ دقیقه قطع باشد بازنده بازی خواهید بود.


هر بازیکن ۱۰ مانع دارد و موانع باید به گونه ای قرار داده شوند که دو مربع را بپوشاند.موانع باید با هدف تسهیل حرکت خود بازیکن یا در جهت جلوگیری از دسترسی آسان بازیکن مقابل به پایان صفحه استفاده شود.


وقتی دو مهره روبروی هم قرار بگیرند و هیچ مانعی بین آنها نباشد، بازیکنی که نوبت اوست، مهره اش می تواند از روی مهره حریف بپرد و بدین طریق یک خانه اضافی پیش می رود. اگر مانعی در پشت مهره حریف وجود داشته باشد،  بازیکن می تواند مهره‌اش را به سمت راست یا چپ مهره حریف حرکت دهد.


هر بازیکن سه تا۳۰ ثانیه فرصت دارد تا حرکتی انجام‌دهد.

logo-enamad logo-samandehi