Microsoft Word: Write, Edit & Share Docs on the Go

Microsoft Word: Write, Edit & Share Docs on the Go

نسخه ۱۶.۰.۱۴۷۰۱.۲۰۱۳۶
+۸ میلیون
نصب فعال
ابزارها
دسته
۷۲ مگابایت
حجم

تصاویر برنامه

معرفی برنامه

برنامه‌ی Microsoft Word ؛ تجربه‌ای دوست‌داشتنی از نگارش متن!

نوشتن و نگارش متن یکی از کارهایی است که افراد در هر شغل و هر رشته‌ی تحصیلی با آن روبه‌رو هستند. نرم‌افزارهای زیادی برای این کار طراحی شده که در کامپیوترهای شخصی اجرا می‌شوند. شما همیشه به لپتاپ دسترسی ندارید. گاهی مجبور هستید با همان گوشی هوشمندی که در دست گرفته‌اید، کارتان را راه بیندازید.

برنامه‌های زیادی برای تایپ و نوشتن متن طراحی و عرضه شده است. بیشتر این برنامه‌ها امکانات اولیه‌ی نگارش را دارند و گزینه‌های چندانی در اختیارتان نمی‌گذارند. در چنین شرایطی نیاز به برنامه‌ای جامع احساس می‌شود؛ برنامه‌ای که همه یا دست‌کم بیشتر امکانات نرم‌افزار‌های تایپ را داشته باشد. برنامه‌ی Microsoft Word یکی از بهترین برنامه‌های اندرویدی است که می‌توانید برای نگارش از آن استفاده کنید.

معرفی برنامه‌ی Microsoft Word

مجموعه برنامه‌های Microsoft Office از بهترین‌ها نرم‌افزارهای ساخته شده در زمینه‌ی نگارش و ویرایش متن، ساخت پاورپوینت و طراحی جدول‌های کاربردی و... هستند. همه‌ی کاربرانی که حتی به‌اندازه‌ای کم با کامپیوتر کار کرده باشند، این شرکت و محصولات کاربردی‌اش را می‌شناسند. یکی از محصولات این شرکت Microsoft Word برای سیستم‌عامل اندروید است. طراحان این شرکت همه‌ی سعی خود را به‌کار گرفته‌اند تا امکانات نسخه‌ی ویندوز و مک Microsoft Word را در نمونه‌ی اندرویدی آن بگنجانند.

محیط کاربری و امکانات جذاب مایکروسافت ورد آن را به نمونه‌ای بی‌همتا میان رقیبانش بدل می‌کند. در ادامه با بخش‌های مختلف این برنامه‌ی اندرویدی آشنا می‌شویم.

دريافت و نصب برنامه‌ی Microsoft Word

برای نصب برنامه‌ی اندرویدی مایکروسافت ورد باید تقریبا 72 مگابایت از حجم اینترنتتان را مصرف کنید. این اندازه نسبت به سایر برنامه‌های نگارش متن و امکانات متعددی که دارد، کاملا عقلانی و معقول است. برای دريافت این برنامه از بازار نیازی به اینترنت پرسرعت ندارید. مایکروسافت ورد از پربازدیدترین برنامه‌های اندرویدی شناخته می‌شود. برای استفاده از امکانات بیشتر مایکروسافت ورد، حتما باید وارد حساب کاربری‌تان در مایکروسافت شوید.

اگر از قبل حساب کاربری ندارید، فقط در چند ثانیه می‌توانید آن را بسازید. فقط باید ایمیل خود را وارد و یک رمز عبور قوی انتخاب کنید. هرچه رمز عبورتان استانداردتر باشد، امنیت حساب کاربری شما در مایکروسافت بیشتر می‌شود. یک رمز عبور قوی شامل حرف انگلیسی بزرگ، حرف انگلیسی کوچک، عدد و حتی گاهی علامت‌های نگارشی است.

اگر در برنامه‌ی Microsoft Word حساب کاربری‌تان داشته باشید، به‌ راحتی به فایل‌های وردتان دسترسی خواهید داشت. روی هر دستگاهی که این برنامه را نصب کرده باشید، فایل‌های قبلی را در بخش فایل‌ها یا تاریخچه پیدا می‌کنید.

بخش نوشتاری در Microsoft Word

پس از اجرای برنامه‌ی مایکروسافت روی علامت + ضربه بزنید تا امکان نوشتن متن در فایلی جدید را داشته باشید. این بخش تقریبا اصلی‌ترین و مهم‌ترین قسمت مایکروسافت ورد است. با دو بار ضربه روی صفحه‌ی نمایش، کیبورد گوشی باز می‌شود و شما را با دنیای زیبای نگارش متن روبه‌رو می‌کند.

پایین صفحه‌ی نمایش نواری وجود دارد که امکانات کافی برای نوشتن را دراختیارتان می‌گذارد. در این قسمت به کمک گزینه‌های چپ‌چین، راست‌چین و انتقال متن به چپ یا راست نمای کلی متن‌تان را مشخص می‌کنید.

اگر در قسمتی از متن نیاز به شمردن چیزی داشتید، روی آیکون چند خط و نقطه ضربه بزنید. می‌توانید این موارد را با عدد هم نشان دهید؛ این دو گزینه به‌ترتیب با نام‌های Bullets و Numbering شناخته می‌شوند. آیکون هایلایت برای رنگی کردن همه یا بخشی از متن به‌کار می‌رود.

در برنامه‌ی مايکروسافت ورد کلمات یا جملات موردنظر را ایتالیک کنید یا با گزینه‌ی برجسته‌سازی آن را بهتر نمایش دهید. Microsoft Word رنگ کلمات را عوض می‌کند تا نسبت به بخش‌های دیگر متن متمایز باشند. برای افزودن لینک به متن روی آیکون دو حلقه کلیک کنید که به هم زنجیر شده‌اند.

اضافه‌کردن عکس، استایل و جدول به مطلب در مایکروسافت ورد

در نوار پایین صفحه‌ی نمایش گزینه‌هایی به‌چشم می‌خورد که کار شما را برای افزودن موارد مختلف به متن راحت‌تر می‌کند. آیکون ابر برای اضافه‌کردن نظر درباره‌ی بخش‌های مختلف متن به‌کار می‌رود. این آیتم بیشتر برای ویرایش متن استفاده می‌شود.

در ویرایش متون روی کلمه یا بخش موردنظر کلیک کنید و انتخاب آیکون ابر، نظرتان را درباره‌اش بنویسید. به کمک گزینه‌ی عکس، تصاویر را با اندازه، عرض و ارتفاع متفاوت درMicrosoft Word  بارگذاری کنید. درصورتی‌که نیاز داشتید در برنامه‌ی مایکروسافت ورد جدول بکشید، از گزینه‌یtable  استفاده کنید.

گاهی تغییراتی ناگهانی در متن انجام می‌دهید یا چیزی اضافه می‌کنید که باب میلتان نیست؛ در این شرایط از گزینه‌ی undo برای برطرف‌کردن آن کمک بگیرید. استفاده از فرمول‌های مختلف در بعضی از مطلب‌ها ضروری است.

در برنامه‌ی مایکروسافت شما می‌توانید از فرمول‌های ریاضی پیش‌ساخته یا فرمت‌های مختلف ریاضی بهره ببرید. روی آیکون مثلث در نوار پایین صفحه‌ی نمایش ضربه بزنید تا امکان استفاده از فرمول‌ها را داشته باشید.

برای انتخاب استایل گزینه‌ی مربوط به آن را از طریق آیکون مثلث پیدا کنید. اگر میان گزینه‌های مختلف و امکاناتش در مایکروسافت ورد سردرگم شدید، کافی است روی آیکون چراغ کلیک کنید. در کادر بازشده عملیاتی را بنویسید که قصد انجامش را دارید. برنامه شما را برای اجرای آن راهنمایی می‌کند و مسیر آن را نشانتان می‌دهد.

نوار بالای صفحه‌ی نمایش

در نوار پایین صفحه‌ی نمایش مایکروسافت ورد هر امکاناتی که برای نگارش متن لازم دارید، دردسترستان قرار می‌گیرد. نوار بالایی صفحه‌ی نمایش گزینه‌های بیشتری دراختیارتان می‌گذارد. به کمک دو گزینه‌ی موبایل مود و پرینت مود، نحوه‌ی نمایش متن در گوشی موبایل را انتخاب کنید.

حالت موبایل مود دقیقا مانند زمانی است که در بخش نوت گوشی متنی می‌نویسید. حالت پرینت مود، نوشتن مطلب را در نرم‌افزار مایکروسافت ویژه‌ی نسخه‌ی ویندوز و مک تداعی می‌کند. با ضربه روی آیکون حرف A ابزارهای لازم برای نگارش متن ظاهر می‌شود. آیکون ذره‌بین طراحی شده تا کلمه یا عبارت خاصی را در متن جست‌وجو کنید.

آیکون سه نقطه امکانات بیشتری دراختیارتان می‌گذارد. از طریق این آیکون می‌توانید فایل نوشته‌تان را در هر شبکه‌ی اجتماعی دلخواهی به ‌اشتراک بگذارید. اگر می‌خواهید برای این فایل نامی انتخاب کنید، روی نوشته‌ی Document یک بار ضربه بزنید و نام دلخواه را در کادر ایجادشده بنویسید.

اگر می‌خواهید از درستی املای کلمات مطمئن باشید، گزینه‌ی Dictation را فعال کنید؛ البته این گزینه بیشتر برای نگارش متن به زبان‌های انگلیسی کاربرد دارد. برای آنکه دستیار صوتی گوشی متن را با صدای بلند بخواند، از گزینه‌ی Read aloud  کمک بگیرید. برای شخصی‌سازی بیشتر مایکروسافت ورد وارد بخش تنظیمات در نوار بالایی صفحه‌ی نمایش شوید.

سوالات متداول

برنامه‌ی مایکروسافت ورد در گوشی چه تفاوتی با نسخه‌ی ویندوز یا مک آن دارد؟

این برنامه همه‌ی امکانات نسخه‌ی ویندوز و مک را دراختیارتان می‌گذارد تا تجربه‌ی کاربری خوبی از نوشتن مطلب در آن داشته باشید.

آیا استفاده از این برنامه نیاز به پرداخت هزینه دارد؟

برنامه‌ی مایکروسافت ورد کاملا رایگان است. برای کار با هیچ بخشی نباید هزینه‌ای بپردازید.

آیا برنامه‌ی Microsoft Word از زبان فارسی پشتیبانی می‌کند؟

برای کار با بخش‌های مختلف مایکروسافت ورد باید به سطوح ابتدایی زبان انگلیسی مسلط باشید. البته می‌توانید از این برنامه برای نگارش متن به زبان فارسی استفاده کنید.

نظرات کاربران

حمیدخا ن
۱۴۰۰/۰۸/۲۶
خیلی خیلی عالیست
باربد
۱۴۰۰/۰۸/۰۱
عالی
Elham
۱۴۰۰/۰۹/۰۵
عالی
ارغوان
۱۴۰۰/۰۸/۲۹
عالیه
محمد حسن
۱۴۰۰/۰۸/۲۷
عالیههههههه دست زحمت کشان درد نکنه
فاطمه
۱۴۰۰/۰۸/۲۸
برنامه ورد عالیه
Asal Kashani
۱۴۰۰/۰۹/۰۳
اوکیه🤩
Reza
۱۴۰۰/۰۹/۰۲
خیلی عالی دست سازنده درد نکند
king amir
۱۴۰۰/۰۸/۳۰
عالی
محراب
۱۴۰۰/۰۸/۳۰
بیش از حد عالی
نصب نکنین
۱۴۰۰/۰۸/۳۰
عالی
محمد رضا
۱۴۰۰/۰۸/۳۰
خیلی عالی هستش😉😁😁😁😁😁
Amir7pro
۱۴۰۰/۰۹/۰۶
عاللللللییییی