The Sims™ Mobile - سیمز

The Sims™ Mobile - سیمز

error این برنامه به دستور کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه، از حالت انتشار خارج شده است

نصب +۵ هزار
دسته‌بندی شبیه‌سازی
The Sims™ Mobile - سیمز

The Sims™ Mobile - سیمز

ELECTRONIC ARTS

error این برنامه به دستور کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه، از حالت انتشار خارج شده است

نصب +۵ هزار
دسته‌بندی شبیه‌سازی

معرفی برنامه

با بازی The Sims Mobile زندگی دیگری را تجربه کنید

اگر طرفدار سبک بازی‌های شخصی‌سازی باشید، بدون شک اسم بازی سیمز را شنیده‌اید. این بازی با سبک جذابی که دارد یکی از محبوب‌ترین بازی‌ها میان گیمرها شناخته می‌شود، تا جایی که با ورود به دنیای سیمزها و همراه شدن با اتفاقات روزمره زندگی سیمزها، به طور حتم به این بازی وابسته می‌شوید. حواستان باشد تا به خودتان بیایید، در دنیای سیمزها غرق شده‌اید.

The Sims Mobile از سری بازی‌های تمام‌عیار ژانر شخصی‌سازی به حساب می‌آید که هر آنچه در زندگی عادی با آن سروکار دارید، به زیبایی و جزئیات هر چه تمام‌تر در بازی سیمز موبایل به تصویر کشیده شده است. در این بازی می‌توانید سیمزهای خودتان را بسازید و بعد از سروسامان دادن آن‌ها، آستین‌ها را بالا زده و برای سیمزها تشکیل خانواده دهید!

در The Sims Mobile تا می‌توانید شخصی‌سازی کنید

بدون تردید موضوعی که باعث جذابیت این بازی شده، نامحدود بودن بازی سیمز از نظر مراحل اجرا و پیشبرد بازی است. این موضوع از رکن‌های اصلی بازی به حساب می‌آید که خاصیت سیمز است. در بازی سیمز گیمرها بدون هیچ محدودیتی تا دل‌شان بخواهد می‌توانند با جان بخشیدن به کاراکترهای سیمز برای آن‌ها خانه‌های متنوع بسازند و برای یک‌به‌یک کاراکترها یک شغل مناسب دست‌وپا کنند.

بعد از نصب بازی سیمز موبایل اولین کاری که باید انجام دهید، انتخاب شخصیت‌های بازی است. پس از تعیین جنسیت سیمز می‌توانید سرتاپای کاراکتر را آن‌طور که دوست دارید از میان آیتم‌های موجود، شخصی‌سازی کنید. آیتم‌ها تنوع خوبی دارند، حتی می‌توانید با پرداخت درون برنامه‌ای از آیتم‌های جذاب بیشتری بهره‌مند شوید. حتی این امکان وجود دارد که برای سیمزها نام و نام خانوادگی یا اسم خاص انتخاب کنید.

بخش شخصی‌سازی که از پرطرفدارترین قسمت‌های بازی The Sims Mobile شناخته می‌شود، آیتم‌های جذاب و متنوعی مانند انتخاب رنگ پوست، فرم صورت، فرم بدن، حالت و رنگ موها، لباس، شلوار و... را در اختیار گیمرها قرار داده است.

پس از انتخاب شخصیت سیمز وارد شهر سیمزها خواهید شد. در این قسمت با یک خانه درهم ریخته روبه‌رو هستید که باید آن را با یک خانه‌تکانی درست‌وحسابی، سروسامان دهید. در اولین مراحل بازی، داخل خانه فقط‌وفقط لوازم اصلی به چشم دیده می‌شود. بنابراین با استفاده از درآمدی که به‌دست می‌آورید، باید شروع به عوض‌کردن وسایل خانه و بهبود دکوراسیون و وضعیت آن کنید.

در این قسمت هم آیتم‌های متنوع و کارآمدی برای تغییر دکوراسیون خانه قرار داده شده است. می‌توانید با سلیقه خودتان لوازم خانه، مبلمان، تخت‌خواب و... را ست کنید. البته در نظر داشته باشید، برای عوض‌کردن وسایل و استفاده از آیتم‌های بازی سیمز موبایل درست مثل دنیای واقعی به پول نیاز دارید. بنابراین نمی‌توانید به یک تغییر دکوراسیون ناگهانی فکر کنید، بلکه باید قدم‌به‌قدم پیش بروید. اگر با فضای این بازی آشنایی نداشته باشید، بدون شک به خودتان می‌گویید پس چگونه از آیتم‌های پولی بازی استفاده کنم؟

درآمد سیمزها چگونه تامین می‌شود؟

در ابتدا باید گفت، در بخش شخصی‌سازی ظاهر سیمزها و لوازم خانه هیچ اجباری برای خرید نیست، ولی نمی‌توان از این آیتم‌های دوست‌داشتنی چشم‌پوشی کرد. جالب است بدانید، سیمزها برای دخل‌وخرج زندگی به سرکار می‌روند. درآمد اصلی شما از همین سرکار رفتن سیمزها تامین می‌شود که با جمع‌آوری آن‌ها می‌توان وسایل شیک‌وپیک برای خانه خرید.

با این حال باید حواستان باشد که زیادی هم ول‌خرجی نکنید، چون به‌ دست آوردن پول در بازی سخت است، ولی خرج‌کردن آسان! با افزایش سطح بازی (لِول) می‌توانید در قسمت‌های دیگر بازی هم مشغول به کار شوید یا کار خودتان را توسعه دهید.

گیم پلی متفاوت و کاربرپسند سیمز موبایل

در ابتدای بازی سیمز موبایل، کاراکتر به صورت پیش‌فرض وارد یک کافه می‌شود که شما با سرویس‌دهی به مشتریان باید نوارهای درخواست روزانه را پر کنید تا پول به‌ دست آورید. انجام این کارها به قدری ساده و لذت‌بخش است که بدون اینکه متوجه شوید، ساعت‌ها سرگرم این بازی خواهید شد و همه تلاش‌تان را برای بالابردن سطح بازی می‌کنید.

در بازی The Sims Mobile المان‌های تودل‌بروی متعددی برای بازیکنان در نظر گرفته شده که تجربه آن‌ها حس‌وحال خوبی به کاربر می‌دهد.

در جریان بازی امکان اضافه کردن سیمزهای بیشتری به شهر سیمزها وجود دارد. این کاراکترها با انواع صداهای (زن، مرد و کودک) ضبط شده با یکدیگر ارتباط برقرار می‌کنند و پس از پایان زمان گفت‌وگو این امتیاز به سطح بازی اضافه می‌شود.

روابط سیمزها در اوایل بازی خیلی ساده پیش می‌رود، اما با افزایش لِول بازی، گیمر می‌تواند برای سیمزها خانواده تشکیل دهد، یا بعضی از شخصیت‌های بازی را بازنشسته کند.

مدیریت سیمزها در بازی چگونه پیش می‌رود؟

برای تامین هزینه‌های بازی می‌توانید به صورت همزمان همه سیمزها را به سوی کسب‌وکارها (رستوران، کافه، آرایشگاه و...) راهی کنید. کاراکترها را به حال خود رها نکنید و اجازه ندهید، بی‌کار بنشینند. برای مثال می‌توانید آن‌ها را با مشاغل، کشاورزی و... سرگرم کنید تا هم پول بیشتری گیرتان بیاید و هم امتیاز خوبی از بازی کسب کنید.

از مزیت‌های این بازی، تغییر زاویه دوربین تنها با پیمایش انگشت روی صفحه یا امکان بزرگ‌نمایی روی شخصیت‌ها و سوژه‌های موجود در بازی به شمار می‌آید. مدیریت سیمزها کار آسانی به حساب می‌آید. در طول بازی می‌توانید برای زندگی کاراکترها هدف مشخص کنید و آن‌ها را در راه محقق‌شدن خواسته‌هایشان همراهی کنید.

این هدف‌ها حول محور عشق، شهرت، موفقیت، احترام و... هستند و می‌توان شخصیت‌های منحصربه‌فردی از سیمزها خلق کرد. کاراکترها در راستای هدفی که انتخاب کرده‌اند، از طرف بازی سیمز موبایل پیشنهادهایی دریافت می‌کنند. به عنوان مثال یک رابطه عاشقه میان سیمزها می‌تواند این‌گونه شروع شود که کاراکتر با پرسش «کاروکاسبی شما چطور است؟» با فرد مقابل دوست شود.

همچنین کنار پیداکردن دوست‌های جدید، امکان برقراری ارتباط از طریق فیس‌بوک با ساخت گروه و منوی چت با سایر دوستان در بازی The Sims Mobile وجود دارد. گرچه این ارتباط به چت‌کردن ساده محدود نمی‌شود و می‌توانید برای دیدن یکدیگر به خانه‌های هم بروید و به این شکل دورهمی‌های به‌یادماندنی با سایر گیمرها و طرفداران این بازی داشته باشید.

گرافیک خوش‌رنگ‌ولعاب بازی The Sims Mobile

بازی سیمز موبایل یکی از بهترین بازی‌های ساخته شده، برای پلتفرم موبایلی به شمار می‌آید که همه جزئیات ریزودرشت بازی را به زیبایی و دقت هر چه تمام‌تر به نمایش می‌گذارد. این بازی علی‌رغم وجود بعضی از باگ‌‌های فنی، از نظر فنی به خوبی عمل کرده و توانسته رضایت سیمزبازها را به‌دست آورد.

طراحی شخصیت‌ها، خانه‌ها، وسایل خانه و هر آن چیزی که در تصویر بازی مشاهده می‌کنید، بسیار خوب بازسازی شده است.

بازی سیمز گرافیک بالا و جذابی دارد که حتی با زوم حداکثری چیزی از گرافیک و فریم بازی کم نمی‌شود. از جذاب‌ترین عناصر این بازی طیف رنگ‌های شاد و فانتزی بازی است که رابط کاربر دل‌نشینی برای گیمرها به تصویر می‌کشد.

موضوع بعدی که به کاراکترهای این بازی جان بخشیده، صداگذاری خوب شخصیت‌های بازی به حساب می‌آید. موسیقی متن بازی سیمز از نسخه The Sims 4 اقتباس شده و با توجه به نسخه موبایلی بازی، گیم سیمز به خوبی در این قسمت ظاهر شده تا رضایت کاربران را به دست آورد.

ویژگی‌های بازی سیمز

 • گیم پلی  وسیع با محیط بزرگ بازی
 • وجود قابلیت‌های مهم بازی مثل نسخه اصلی
 • گرافیک بالا
 • صداگذاری خوب شخصیت‌ها
 • امکان بازی گروهی و چت با دوستان
 • قابلیت تشکیل خانواده
 • قابلیت سرکار رفتن
 • خرید درون برنامه‌ای
 • شخصی‌سازی کاراکترها
 • تغییر دکوراسیون خانه‌ها
 • امکان اضافه‌کردن تعداد زیادی سیمز به بازی

چرا باید بازی سیمز موبایل را نصب کنید؟

از گیمرهای کم سن‌وسال گرفته تا گیمرهای پا به سن گذاشته یا همان بازیکنان با سابقه، همه‌وهمه به سبک بازی‌های ویدئویی علاقه دارند، اما با یک تفاوت! بعضی از گیمرها ژانر بتل رویال را می‌پسند، عده‌ای دیگر سبک بازی‌های ورزشی، ماشینی، فکری و... . با این حال گسترده بودن طیف بازی‌ها چیزی از ارزش این دسته از بازی‌های شخصی‌سازی کم نمی‌کند، بلکه طرفداران بسیاری هم دارد.

بازی سیمز موبایل از زمانی که میان دیگر رقبا اسم‌ورسمی به دست آورد، یکی از بازی‌های پررنگ و اصلی پلتفرم موبایل شناخته شد؛.جالب است بدانید، بازی سیمز ابتدا روی کامپیوتر اجرا می‌شد، ولی با استقبال گیمرها و در دسترس بودن گوشی‌های هوشمند، کمپانی ماکسیس در 6 مارچ سال 2018 نسخه سیمز موبایل را منتشر و روانه بازار کرد.

اگر این بازی دوست‌داشتنی را نصب کرده‌اید، تجربه استفاده از بازی The Sims Mobile را در اختیار دیگر کاربران بازار قرار دهید تا آن‌ها هم بتوانند تصمیم بهتری برای دانلود و نصب بازی داشته باشند.

سوالات متداول

در بازی سیمز موبایل چگونه پول دار شویم؟

با فرستان کاراکترهای بازی به سرکار و ماموریت‌هایی که از آن می‌توان کسب درآمد کرد، امکان جمع‌آوری پول وجود دارد. همچنین با پرداخت درون برنامه‌ای زودتر می‌توانید پول‌دار شوید.

چگونه در بازی سیمز موبایل ازدواج کنیم؟

باید میزان دوستی شما با فرد مقابل حداقل به سطح 4 برسد.

نسخه هک شده بازی سیمز موبایل چیست؟

در نسخه مود شده بازی همه آیتم‌ها و قفل‌های پولی بازی باز هستند و در انجام بازی هیچ محدودیتی ندارید. گرچه بازار نصب بازی‌های مود شده را به دلیل آسیب‌رساندن به گوشی هوشمند اصلا توصیه نمی‌کند.
 
نظرات کاربران - ۸۹ رأی
۳.۸ از ۵
۵
۴
۳
۲
۱
Ghazal
Ghazal
۱۴۰۰/۱۰/۱۲
من خانواده خودم رو ساختم
رامین
رامین
۱۴۰۰/۱۰/۱۲
خوبه
mobina
mobina
۱۴۰۰/۱۰/۱۴
عالیه. من این بازی رو خیلی دوست دارم. فقط اینکه توبازی چجوری میتونم وسایل خونه رو بفروشم؟