Duolingo – آموزش زبان دولینگو

Duolingo – آموزش زبان دولینگو

نسخهٔ ۵.۱۵۲.۲
نصب +۵۰۰ هزار
دسته‌بندی آموزش
حجم ۴۷ مگابایت
آخرین بروزرسانی ۱ خرداد ۱۴۰۳
Duolingo – آموزش زبان دولینگو

Duolingo – آموزش زبان دولینگو

Duolingo
نسخهٔ ۵.۱۵۲.۲
نصب +۵۰۰ هزار
دسته‌بندی آموزش
حجم ۴۷ مگابایت
آخرین بروزرسانی ۱ خرداد ۱۴۰۳
مشاهده‌ی نتایج بررسی آنتی‌ویروس

تصاویر برنامه

معرفی برنامه

جزئیات بیشتر

برنامه Doulingo؛ روشی آسان برای آموزش زبان!

بیشتر ما خاطراتی از کلاس‌های زبان داریم؛ دوره‌ها و کلاس‌هایی که زمان زیادی از ما می‌گرفت و الزاما نتیجه‌بخش نبود. صرف وقت و هزینه‌های زیاد و ناکام ‌ماندن در یادگیری زبان باعث شد افراد زیادی قید آن را بزنند. به ‌مرور برنامه‌های اندرویدی مختلفی ساخته شدند تا زحمت یادگیری زبانی جدید را برایتان به حداقل برساند.

این اپلیکیشن‌ها ایرادهای کوچک و بزرگ زیادی داشتند که استفاده از آن‌ها را سخت می‌کردند. پس از مدتی با شناسایی نقاط ضعف و قدرت این نوع از برنامه‌های آموزش زبان، برنامه‌ی Doulingo طراحی و تولید شد تا یک ‌بار برای همیشه پرونده‌ی آموزش زبان را برای کاربران کم‌حوصله ببندد!

معرفی برنامه‌ی Doulingo

اهمیت یادگیری زبان بر هیچ‌کس پوشیده نیست. فرقی نمی‌کند دانشجو باشید، در محیط خانه به فعالیت بپردازید یا زمان‌تان را صرف کار کنید؛ در هر صورت تسلط به زبان یعنی ورود شما به دنیایی نامحدود از اطلاعات. هرچه در یادگیری زبان حرفه‌ای‌تر باشید، دسترسی بیشتری به این اطلاعات خواهید داشت. از طرفی مشغله‌های زیاد، به شما اجازه وقت‌گذاشتن برای یادگیری زبان را نمی‌دهد. برنامه‌ی Doulingo ساخته شده تا در کم‌ترین زمان ممکن، شما را با یادگیری زبان آشنا کند.

برنامه‌ی دولینگو فقط در حوزه‌ی آموزش زبان انگلیسی طراحی نشده است. در این برنامه امکان یادگیری بیش از 25 زبان مختلف را خواهید داشت. شاید بتوان دریافت و نصب برنامه‌ی Doulingo را آسان‌ترین راه برای تسلط به زبان‌های انگلیسی، روسی، آلمانی، اسپانیایی، عربی، ژاپنی، چینی، کره‌ای، فرانسوی، ایتالیایی، هندی و... دانست.

شاید از خودتان بپرسید چرا نام Doulingo را برای این برنامه انتخاب کرده‌اند. آزمون‌های مختلفی برای تعیین سطح زبان طراحی شده که هریک ویژگی‌های منحصر به‌ فردی دارند. علاوه‌بر آیلتس و تافل، آزمون دولینگو هم از تست‌های معتبر تعیین سطح زبان است که بعضی از ادارات، دانشگاه‌ها و سازمان‌ها در کشورهای مختلف آن را می‌پذیرند.

ثبت‌نام در این آزمون راحت‌تر از آیلتس و تافل است. برای شرکت در آزمون دولینگو فقط باید 50 دلار بپردازید. نام برنامه‌ی Doulingo از این آزمون گرفته شده است.

شیوه‌های آموزش زبان در Doulingo

یکی از ویژگی‌های خوب برنامه‌ی دولینگو آموزش همه‌ی ابعاد زبان جدید است. شما در این برنامه مهارت‌های نوشتاری و املا را به‌ خوبی فرا می‌گیرید. اگر صدای برنامه‌ را از حالت Mute خارج کنید، با لهجه‌ی زبان جدید آشنا می‌شوید. در یکی از مراحل آموزش دسترسی Doulingo به میکروفون را فعال کنید. کلمات خواسته‌ شده را با صدای بلند بخوانید تا دولینگو کیفیت لهجه‌ی شما را ارزیابی کند.

 علاوه‌براین طراحان برنامه‌ی Doulingo کلمات پرکاربرد زبان انگلیسی را با اولویت نسبت به دیگر لغات به شما آموزش می‌دهند. همراه با یادگیری کلمات، در هر درس چند نکته درباره‌ی اصول آن زبان و قوانینش یاد می‌گیرید. در دولینگو کلمات در گروه‌های مشخصی مانند غذا، حیوانات، خانواده، اشیا، مشاغل و... دسته‌بندی می‌شوند؛ شما این کلمات را به‌ترتیب درس‌ها می‌بینید.

این طور نیست که پس از یادگیری لغات مربوط به حیوانات، سراغ دسته‌بندی غذا و خوراکی بروید؛ بلکه ترکیبی از گروه‌های کلمات به شما آموزش داده می‌شود. دولینگو متناسب با پیشرفت شما در برنامه به شما مدال و جام‌های رنگارنگ اهدا می‌کند تا به ادامه‌ی این راه و یادگیری بیشتر زبان تشویق شوید. هرچه دستاورهای بیشتری در Doulingo داشته باشید، این نشان‌های افتخار هم بیشتر می‌شوند.

انواع دوره‌ها در برنامه Doulingo

رعایت ترتیب دوره‌ها اهمیت زیادی در Doulingo دارد. شما تا زمانی که به سطح قابل قبولی در یک دوره نرسید، امکان ورود به دوره‌ی بعدی را نخواهید داشت. این دوره‌ها متناسب با سیر یادگیری‌تان طراحی شده‌اند. شرکت در درس‌ها هم به همین شکل است. زمانی اجازه‌ی ورود به یک درس را دارید که درس قبلی را به‌ خوبی گذرانده باشید.

پس از گذراندن چند درس مشخص باید در آزمون برنامه‌ی Doulingo شرکت کنید. اگر نمره قبولی را به‌ دست آوردید، اجازه‌ی ورود به دوره‌ی بعدی به شما داده می‌شود. توجه به نوار پیشرفت را فراموش نکنید. این نوار بالای صفحه‌ی نمایش قرار دارد و آماری از پاسخ‌های درست و سطح توانمندی‌های شما را نشان می‌دهد.

مرور، یکی از مهم‌ترین بخش‌های آموزش است که مدرسان حرفه‌ای از آن غافل نمی‌شوند. برنامه‌ی Doulingo هم از تکنیک مرور درس‌ها برای تثبیت اطلاعات و اطمینان از یادگیری شما استفاده کرده است.

پس از ورود به هر درس و یادگیری لغات و قوانین جدید، با چند کلمه‌ی قدیمی مواجه می‌شوید که آن‌ها را در درس‌های قبلی فراگرفته‌اید. مرور این کلمات و نکات آموزشی درس، توانایی شما را بیشتر می‌کنند. پس از به ‌پایان رسیدن هر درس فهرستی از کلمات برای شما نمایش داده می‌شود که در یادگیری آن‌ها ضعیف بوده‌اید. برای به ‌خاطر سپردن مفهوم این لغات زمان بیشتری صرف کنید و چند بار به مرورشان بپردازید.

نکته‌‌ی مهمی که درباره‌ی آموزش زبان‌ در Doulingo وجود دارد، زبان اصلی برنامه است. انتخاب زبان دولینگو هم در راهنمایی شما برای استفاده از بخش‌های مختلف و هم در دسترسی به زبان‌های آموزشی تاثیر می‌گذارد.

برای مثال اگر زبان انگلیسی را به‌عنوان پیش‌فرض برنامه انتخاب کنید، امکان فراگیری 30 زبان را خواهید داشت. با انتخاب زبان عربی، حدود پنج زبان را به عربی فرا می‌گیرید. زبان ترکی استانبولی فقط دسترسی به یادگیری چهار زبان را از طریق ترکی فراهم می‌کند. متاسفانه Doulingo از زبان فارسی پشتیبانی نمی‌کند. شما می‌توانید زبان‌های دیگر را از طریق انگلیسی یاد بگیرید.

نقاط قوت برنامه‌ی Doulingo

ممکن است به‌خاطر روزمرگی‌ها و کارهای مختلف فراموش کنید تمرینات زبان را انجام دهید. از یاد بردن مرور درس‌های زبان کم‌کم شما را از جریان یادگیری دور می‌کند. در برنامه‌ی Doulingo دیگر فراموشی بهانه ‌یخوبی برای درس نخواندن، نخواهد بود!

این برنامه چند بار درطول روز انجام تمرین‌های زبان را به شما یادآوری می‌کند. اگر برای مدتی نسبت به یادآوری‌ها بی‌توجه باشید، پیام‌هایی از سوی Doulingo به شما ایمیل می‌شود تا یادگیری زبان را پشت گوش نیندازید.

پرداختن به بخش‌های مختلف زبان از مهم‌ترین نقاط قوت برنامه‌ی دولینگو است. این برنامه هر چهار مهارت اساسی یادگیری زبان را به کاربران آموزش می‌دهد. شما این مهارت‌ها را در زبان انگلیسی با نام‌های Reading، Speaking، Writing و Listening می‌شناسید.

استفاده از تصاویری انیمیشنی دوست‌داشتنی، فضای برنامه‌ی Doulingo را از حالت خشک و رسمی خارج می‌کند. این موضوع کمی هیبت ترسناک آموزش زبان را می‌شکند تا بهتر معنی لغات و قوانین زبان را یاد بگیرید.

استقبال از برنامه‌ی Doulingo باعث شده طراحان امکانات بیشتری به آن اضافه کنند. این برنامه نه‌تنها روی اندروید، بلکه روی سیستم‌عامل آیفون، ویندوز و مک هم اجرا می‌شود. با ساخت حساب کاربری در برنامه‌ی اندرویدی Doulingo، امکان اجرای آن روی هر دستگاه دیگری را خواهید داشت.

پیش از انتخاب زبان موردنظر برای آموزش در برنامه‌ی دولینگو به تعداد دوره‌های هر زبان توجه کنید. تعداد دوره‌ها و دروس برای همه‌ی زبان‌ها یکسان نیست. زبان انگلیسی بیشترین دوره‌ی آموزشی و درس را دارد. به‌روزرسانی‌های مرتب برنامه‌ی دولینگو خیال کاربران را از تدوین دوره‌های جدید راحت می‌کند. با هر بروزرسانی برنامه‌ی دولینگو، علاوه‌بر رفع ایرادها، امکانات بیشتری به آن اضافه می‌شود.

دریافت و نصب برنامه‌ی دولینگو

برنامه‌های آموزشی اطلاعات زیادی را با بهترین تصاویر و با کیفیت‌ترین گرافیک دراختیارتان می‌گذارند؛ بنابراین اصلا دور از انتظار نیست که حجم بالایی داشته باشند. حجم نسبتا زیاد اپلیکیشن‌های آموزشی کاربران را از دریافتشان منصرف می‌کند. خوشبختانه برنامه Doulingo شامل آن‌ها نمی‌شود!

این برنامه با حجم کم، فقط 23 مگابایت، ارائه شده است. برای استفاده از برنامه‌ی Doulingo نیاز به پرداخت هیچ هزینه‌ای ندارید. هیچ بخشی از دولینگو با پرداخت درون‌برنامه‌ای باز نمی‌شود. شما برای پیشرفت در Doulingo و کسب مدال افتخار چاره‌ای جز درس‌خواندن و حل تمرین ندارید.

پس از دریافت و نصب دولینگو، آن را اجرا کنید. ایمیل و نام کاربری خود را در بخش مربوطه بنویسید تا یکی از کاربران این برنامه‌ی آموزشی باشید. زبان موردنظر برای یادگیری را انتخاب کنید و روی آن ضربه بزنید. در این قسمت باید مدت زمان دلخواه را برای یادگیری روزانه‌ی زبان مشخص کنید. پس از انجام همه‌ی این مراحل سراغ اولین درس Doulingo بروید. اگر کمی صبور باشید، پس از مدتی متوجه تقویت سطح زبانتان خواهید شد.

سوالات متداول

آیا برنامه‌ی دولینگو فقط به آموزش زبان انگلیسی می‌پردازد؟

خیر با دریافت و نصب این برنامه، امکان یادگیری 30 زبان‌ها مختلف را خواهید داشت. این زبان‌ها شامل انگلیسی، اسپانیایی، ایتالیایی، آلمانی، فرانسوی، هندی، عربی، تایلندی، کره‌ای، چینی و... می‌شوند.

برنامه‌ی Doulingo از زبان فارسی پشتیبانی می‌کند؟

خیر؛ شما می‌توانید زبان‌های مختلف را به‌کمک زبان انگلیسی آموزش ببینید.

استفاده از دولینگو نیاز به هزینه دارد؟

برای یادگیری زبان به کمک Doulingo نیاز به پرداخت هیچ هزینه‌ای نیست. در این برنامه حتی پرداخت‌های درون‌برنامه‌ای هم طراحی نشده است.
نظرات کاربران - ۱۲،۴۲۰ رأی
۴.۶ از ۵
۵
۴
۳
۲
۱
mar
mar
2024/05/21
برنامه ی خیلی عالی هستش✨ ممنون از سازنده ش ❤️
ستاره..
ستاره..
2024/05/23
برنامه خوبیه برای زبان یاد گرفتن فقط نمیدونم چرا بروزش کردم نمیاره!!
Unnamed User
Unnamed User
2024/05/25
برای یادگیری زبان همراه با سرگرمی خیلی خوبه