جدول تناوبی عناصر

جدول تناوبی عناصر

نسخه ۱.۰.۱
هزار
نصب فعال
ابزارها
دسته
۵۸۴
کیلوبایت
حجم

افتخارات :
راه یابی به مرحله نهایی اولین جشنواره سالیانه پردیس در انتخاب برترین اپلیکیشن های موبایل (برگزار کننده : آزمايشگاه خدمات ارزش افزوده تلفن همراه دانشگاه صنعتی شریف)


***توصیه می شود قبل از خرید ابتدا نسخه دمو این برنامه که رایگان می باشد را دریافت و در صورت اجرای صحیح و سازگاری نسخه اصلی را خریداری کنید***

جدول تناوبی عنصرهای شیمیایی‏، نمایش جدولی عنصرهای شیمیایی بر پایهٔ عدد اتمی، آرایش الکترونی و ویژگی‌های شیمیایی آن‌ها است. اعتبار جدول تناوبی به پای دیمیتری مندلیف نوشته شده است با اینکه پیشروان دیگری پیش از او وجود داشته‌اند. او این جدول را در سال ۱۸۶۹ منتشر کرد.

امروزه جدول تناوبی شامل ۱۱۸ عنصر می شود که ۱۱۴ تا از آن‌ها به صورت رسمی از سوی اتحادیه بین‌المللی شیمی محض و کاربردی پذیرفته و نامگذاری شده‌اند. در این برنامه تمامی ۱۱۸ عنصر شناخته شده به همراه مشخصات آن ها گنجانده شده است. از جمله مشخصات آورده شده در این برنامه برای عناصر مختلف می توان به موارد زیر اشاره کرد :
-نام ، شماره عنصر ، علامت اختصاری
- گروه شیمیایی ، تناوب، بلوک
-رنگ
-جرم حجمی، سختی
-وزن اتمی
-شعاع اتمی، شعاع کووالانسی، شعاع واندروالسی
-ساختار الکترونی
-ساختار کریستالی
-حالت ماده
-نقطه ذوب و نقطه جوش
-گرمای تبخیر و گرمای هم جوشی
-الکترونگاتیویته
-انرژی پتانسیل یونیزاسیون
و ...

همچنین در این برنامه عناصر به دو صورت طبقه بندی و نمایش داده می شوند. یک حالت بر اساس طبقه بندی گروه های عناصر مانند دسته فلزات قلیایی، فلزات واسطه، هالوژن ها و ... و حالت دیگر بر اساس طبقه بندی بلوکی عناصر مانند بلوک s، بلوک f و ...


ویژگی های برنامه :
-امکان انتقال به حافظه خارجی
-امکان نمایش جدول و مشخصات در دو حالت افقی و عمودی
-امکان بزرگنمایی جدول

logo-enamad logo-samandehi