بازار یک بستر ارائهٔ محتوای اندرویدی است. محتوای موجود در بازار توسط توسعه‌دهندگان و تأمین‌کنندگان، بر روی آن قرار می‌گیرد و بازار به طور مستقیم نقشی در تولید آن‌ها ندارد. بنابراین تمام مسئولیت یک محتوا  بر عهدهٔ تأمین‌کنندگان محتوا است. 

اگر محتوایی که مالکیت آن طبق قوانین کپی‌رایت به شما تعلق دارد، بدون تأیید و رضایت شما در بازار منتشر شده است، لطفاً مورد را از طریق آدرس ایمیل "developers@cafebazaar.ir" در قالب زیر به اطلاع ما برسانید. بازار شکایت شما را به دقت بررسی، و در صورت وارد بودن شکایت، محتوای مورد نظر را از دسترس خارج می‌کند.


جهت بررسی موارد مربوط به کپی‌رایت، لازم است اطلاعات مورد نیاز را در قالب زیر برای ما ارسال کنید:


۱- نام صاحب کپی‌رایت اثر.

۲- اطلاعات تماس، شامل نام شما، شمارهٔ تماس و آدرس ایمیل. (اگر شما صاحب کپی‌رایت اثر نیستید لطفاً رابطهٔ خود را با صاحب اصلی آن شرح دهید)

۳- این موارد را شرح دهید: (الف) لیست دقیق محتوایی که از انتشار آن شکایت دارید و محل قرارگیری آن در برنامه. (ب) شمارهٔ ثبت و مجوز‌های مربوط به محتوا، در صورت وجود.

۴- لینک برنامه در بازار، نام آن، شمارهٔ نسخه (درصورت لزوم) و نام ناشر آن را شرح دهید.

۵- این جمله را اضافه کنید: «مطمئن هستم که صاحب کپی‌رایت اثر، اجازهٔ انتشار محتوای ذکر شده را در برنامهٔ بالا نداده و طبق قانون نیز توسعه‌دهندهٔ برنامه مجاز به استفاده از آن نیست»

۶- این بیانیه را اضافه کنید: «بدینوسیله اعلام می کنم که اینجانب، اجازهٔ اقدام در این‌باره را از طرف صاحب کپی‌رایت اثر دارم و محتوای این گزارش حقیقت دارد و صحیح است.»

۷- با آدرس "developers@cafebazaar.ir" مکاتبه کنید.


درصورتی که ناشر برنامه قانون کپی‌رایت را به صورت مکرر نقض کرده باشد، بازار حساب توسعه‌دهندگی ایشان را مسدود خواهد کرد. اگر اعتقاد دارید که توسعه‌دهنده‌ای بصورت پی‌ درپی قوانین را نقض می‌کند لطفاً اطلاعات کافی را جهت رسیدگی به موضوع برای ما ارسال کنید.