167 وصیت حضرت محمد ص به ابوذر

167 وصیت حضرت محمد ص به ابوذر

Version 1.0
500
Active installs
Religious
Category
646
KB
Size

بسم الله الرحمن الرحیم
از کاربران محترم خواهشمندیم 5 صلوات جهت شادی روح با عظمت پیامبر اکرام ص و 5 صلوات به روح پاک جناب ابوذر س هدیه بفرمایید.متشکرم.
مقدمه
ابوذری که پرورش یافته مکتب عشق بود این معنی را خوب می دانست که عشق را باید از استاد عشق گرفت، زمانیکه وارد مسجدالنبی شد، لحظه ای پرتو جانان را در دل خسته خود احساس نمود و خلوت را غنیمت شمرده به خدمت استاد عشق رفت تا سرمشقی از حضرتش دریافت نماید، که اینک به خدمت عزیزان عرضه می شود تا شاید عاشقی تشنه از آن جرعه ای برگیرد... انشاا...
ابو حرب بن ابو الاسود دئلی از پدرش نقل می کند که گفت: هنگامی که ابوذر در تبعید گاه خود، ربذه، بسر می برد به خدمت او رسیدم، و او روایتی را برایم نقل کرد. ابوذر فرمود: صبحگاهی، در مسجد، بر رسول خدا (ص) وارد شدم، ایشان نشسته بودند و کسی جز علی (ع) در مسجد نبود، پس در آن خلوت مسجد فرصت را غنیمت دانستم، عرض کردم: پدر و مادرم فدایت باد، مرا سفارشی فرمایید که خداوند سبحان مرا از آن بهره‌مند سازد.
رسول خدا (ص) فرمود: آری ای ابوذر، توچه انسان باکرامتی هستی به راستی تو از اهل بیت ما هستی و من تو را به وصیتی سفارش می کنم و تو آن را حفظ کن، زیرا این موعظه در برگیرنده همه راههای خیر و نیکبختی است اگر آن را یاد گرفته و به کارگیری تو را کفایت کرده و از رحمت الهی بهره‌مند خواهد ساخت.

logo-enamad logo-samandehi