خلاصه کتاب بیشعوری

خلاصه کتاب بیشعوری

Version v۱.۰
نصب +۵۰ هزار
Category کتاب‌ها و مطبوعات
Size ۷ مگابایت
Last Update ۲۴ اسفند ۱۳۹۴
خلاصه کتاب بیشعوری

خلاصه کتاب بیشعوری

مسعود سروی
Version v۱.۰
نصب +۵۰ هزار
Category کتاب‌ها و مطبوعات
Size ۷ مگابایت
Last Update ۲۴ اسفند ۱۳۹۴
View the antivirus scan results

Images

Introduction

More Info

خلاصه کتاب بیشعوری اثر خاویر کرمنت


کتاب «بیشعوری» اثر خاویر کرمنت با ترجمه‌ی محمود فرجامی، شما را با خطرناک‌ترین بیماری تاریخ بشریت یعنی بی‌شعوری آشنا می‌کند. این کتاب با زبانی طنزگونه به بررسی پدیده‌ی بی‌شعوری در دنیای امروز می‌پردازد. اگر برای شناخت و درمان این معضل بزرگ تاریخ بشریت و نحوه‌ی رفتار با مبتلایان به این بیماری یک راهنمای عملی ارزشمند می‌خواهید، در خواندن این کتاب درنگ نکنید.نویسنده معتقد است بی‌شعورها، افرادی نابغه و باهوش هستند. نابغه‌هایی خودخواه، مردم‌آزار و با اعتمادبه‌نفسی کاذب. این افراد با منفعت‌طلبی‌های خود در نهایت به خود و افراد جامعه ضرر می‌رسانند. بی‌شعوری یک بیماری است و بی‌شعور یک بیمار. خاویر کرمنت در این کتاب این موضوع را به‌خوبی مورد بحث قرار داده و با لحنی طنزگونه و ماجراهایی ساختگی اما نزدیک به واقعیت زندگی‌، یک‌چیز را به ما گوشزد می‌کند: دنیا را بیماری مسری و خطرناک بی‌شعوری تهدید می‌کند و اگر الان به فکر چاره نباشیم، بی‌شعورها دنیا را نابود می‌کنند.
در بخشی از کتاب می‌خوانیم: «بیشتر بیشعورها را می‌توان از روی رفتار تهاجمی و اخلاق قلدرمآبانه‌شان شناخت. اگر با گردن‌کلفتی و ترساندن دیگران نتوانند کارشان را به انجام رسانند، حقه سوار می‌کنند یا قانون و مقررات را طوری انگولک می‌کنند تا نتیجه‌اش به نفع‌شان شود. مثل تمام اعتیادها، مساله‌ی انکار در بی‌شعوری هم مساله‌ی مهمی است. آن‌ها قبول نمی‌کنند که باید مسئولیت‌پذیر باشند و یا دست‌کم زیر حرفشان نزنند و حاضر به پذیرش اشکال و اشتباه در کارشان باشند. 
بیشعورها کسانی‌اند که فکر می‌کنند قانون در رابطه با آن‌ها تعریف و معین می‌شود و آن‌ها تافته‌های جدابافته‌ای‌اند که حق انجام هر کاری را که اراده کنند، دارند. بیشعوری مرض وقاحت و سوءاستفاده از دیگران است. مشکل درمان بیشعوری آن است که آدم بیشعور معمولا قبول نمی‌کند، بیشعور است. اگر هم عاقبت قبول کند، باز هم تمایل دارد تقصیر آن را به گردن دیگران بیندازد.»
 


برای کسانی که علاقه مند به مطالعه این کتاب هستند و وقت کمی دارند این اپ توصیه میگردد.

User Reviews - ۱،۷۲۳ Rates
4.5 from 5
5
4
3
2
1
هستیم حالا
هستیم حالا
۱۳۹۵/۰۴/۲۶
عالی بود راستش این کتاب رو خوندم فهمیدم منم بیشعورم بخاطر عصبانیتم و بعضیا جاها خودخواهی ولی سعی میکنم واقعا ازین کتاب خوب شما حتما پندبگیرم
yasaman
yasaman
۱۳۹۵/۰۱/۰۳
mn dost dashtm
لاله
لاله
۱۳۹۵/۰۱/۲۰
عالی بود