تنزيل

تنزيل

نسخه ۵.۶
رایگان
با پرداخت درون‌برنامه‌ای
۱۰۰
نصب فعال
مذهبی
دسته
۱۹
مگابایت
حجم


اپلیکیشن اندرويدي تنزیل، مناسب برای هر ایرانی علاقه‌مند به قرآن

قابليتها و ویژگیهای منحصر بفرد تنزیل که سایر برنامه های مشابه ندارند:

1- براساس روش ساده فهم قران تهیه شده است . هر سوره را به اجزای کوچکتری به نام فراز تقسیم کرده و ضمن مشخص كردن ايات ابتدا و انتهاي هر فراز،عصاره مفهوم هر فراز را ارایه کرده است .توضيحات اين روش با عنوان "مباني و روش مطالعه و فهم ساده قرآن" در تالار گفتوهاي قرآن پويان ارايه شده است.


2-با نگاه منسجم به هر سوره،برای هر سوره یک درس یا محور مشخص شده است.

3-با توجه به لذت و فهم بهتر مطالعه قران به ترتيب نزول، سوره ها ،به ترتیب نزول فهرست شده اند  و برای هر مرحله (از مراحل ده گانه نزول) توضیحاتی اورده شده است. ترتيب نزول فوق و توضيحات مراحل مختلف نزول در تالار گفتوهاي قرآن پويان ارايه شده است.

(در این برنامه فهرست سوره ها به ترتیب نزول تهیه شده است.اما ميتوان با قراردادن در حالت جستجو در عنوان سوره،فهرست سوره ها به ترتيب قران هاي موجود را نيز در اختيار داشت. )

لذا مخاطب، با دانستن این سه مفهوم،پیام ایات و سوره را بهتر درک میکند

4 -نتایج جستجوی عبارات و کلمات را به ترتیب نزول سوره ها نشان میدهد . (امكاني منحصربفرد كه در ديگر برنامه ها موجود نيست)

باين ترتيب علاوه بر مشخص شدن كاربرد يك كلمه در سوره هاي مختلف،فراواني هر كلمه در مراحل مختلف نزول،زمان شروع ، پايان و اوج استفاده از برخي الفاظ نيز قابل استخراج است.

ساير امكانات تنزيل عبارتست از:

5-امکان ایجاد دسته بندی‌های مختلف با موضوعات مورد علاقه کاربر و قراردادن آیات مورد علاقه در هریک از دسته بندی‌ها. ترتیب نمایش آیات هر یک از دسته‌ها نیز به ترتیب نزول سوره‌هاست كه امكان كپي و باشتراك  گذاري نتايج هر دسته در ساير نرم افزارهاي مرتبط نيز فراهم ميباشد.

6-وجود  دو معجم عربی قرآنی (مقاییس اللغه و المفردات فی القران) و دو فرهنگ لغت عربی به فارسی (جامع و ابجد)

7-قابلیت پخش صوتي ترتیل سوره‌ها با صدای استاد پرهیزگار و نیز ترجمه فارسی صوتی سوره‌ها(ترجمه استاد فولادوند)

8- اجراي آفلاين برنامه :پس از نصب برنامه،نيازي به اتصال براي اينترنت نيست.در صورتیکه مایل به استفاده از هریک از امکانات غیر رایگان برنامه هستید،نخستین بار ،باید به اینترنت متصل باشید تا پس از خرید و دانلود،امکان استفاده فراهم شود.هم چنین برای دانلود فایل های صوتی ترتیل و ترجمه هر سوره ،برای نخستین دانلود ،باید انلاین باشید.در دفعات بعدي مراجعه،نيازي به انلاين بودن نيست.

9-امکان تغيير فونت،سايز و رنگ آيات و ترجمه 

توضيحات:

با کلیک بر روی علامت سه نقطه سمت راست هر آیه مربعی برای شما باز میشود که حاوی اطلاعات زیر است: 

-نام سوره و شماره آیه،  

-شماره فراز و شماره آيات ابتدا و انتهاي فراز 

-سال نزول، 

-مرحله نزول:در لیست ترتیب نزول تحقیقی ما،کل سوره ها در 10 مرحله تقسیم شده اند.که هر مرحله شامل توضیحات و مشخصاتی کلی از محتوای ان سوره ها و واکنش مخاطبان وحی است.

-عصاره فراز  

-درس سوره 

و قابليت كپي و اشتراك گذاري

نكته1: نسخه پايه برنامه شامل متن ايات ،ترجمه فارسي استاد فولادوند و فهرست سوره ها در دوحالت ترتيب نزول و مصحف فعلي،رايگان بوده ،ساير امكانات برنامه پس از پرداخت درون برنامه اي قابل استفاده خواهد بود.

در نسخه جديد(5.5) امكان ذخيره ايات دسته بندي شده توسط شما در فايل اكسل اضافه شده است.. با نصب تنزيل و فعالسازي علاقه‌منديها ميتوانيد،دسته‌بنديهاي مختلف موضوعي ايجاد نموده و ايات هر دسته را به ترتيب نزول سوره‌ها مشاهده و خروجي بگيريد.


در نسخه جديد(5.6) امكان مطالعه ترجمه ايات يك فراز پشت سرهم نيز اضافه شده است.
logo-enamad logo-samandehi