روانشناسی والدین و کودک

روانشناسی والدین و کودک

+۱۰۰
نصب فعال
سبک زندگی
دسته
۳
مگابایت
حجم

روانشناسی کودک 


درک فرزند ، یکی از مهمترین چیزهایی است که باید به عنوان والدین یاد بگیرید. هدایت و پرورش فرزندتان به هنگام رشد و بلوغ  بسیار ضروری و مهم می باشد . شما به عنوان والدین ، باید در نظر داشته باشید که فرزند شما دارای ویژگی  های شخصیتی منحصر به فردی است که در طول زندگی با وی باقی می ماند .


یکی از راه هایی که می توانید فرزندتان را درک کنید این است که  او را هنگام خواب، خوردن یا بازی مشاهده کنید. ویژگی های خاصش را به یاد بسپارید و به نحوه ی انجام فعالیت های او دقت کنید و توانایی سازگاریش را با محیط اطراف و دوستان را محک بزنید ، دریابید کدام فعالیت ها را به بهترین نحو ممکن انجام می دهد ؟ آیا تطابق او با تغییرات محیط  دشوار است یا خیر ؟ و مدت زمان تطابق او با محیط چقدر است؟ 


پاسخ به این سوالات ، ویزگی های طبیعی یک کودک را نشان می دهد ، هرچند که ممکن است در این زمینه استثناهایی وجود داشته باشد . 


تا آنجا که امکان دارد، زمان  کافی برای صحبت با فرزندانتان اختصاص دهید تا زمینه درک بهتر و کسب اطلاعات بیشتر در مورد توانایی و نقاط ضعفشان   فراهم شود .
 صحبتهای کودکان ، فرصت خوبی برای درک اندیشه و احساساتشان در اختیار شما قرار می دهد و همچنین مطالعه و درک مقاله های روانشناسی کودک در زمینه های مختلف ، اطلاعات  و تکنیک های رفتاری خاصی را ارایه میدهد که در شناخت هرچه بیشتر کودکان به شما کمک میکند .


 


منابع:کتاب آلبرت الیس مترجم:مهرداد فيروزبخت و کتاب دانش خانواده عمومی و جمع آوری در چندین کتاب دیگرنظرات کاربران

swer
۱۳۹۷/۰۷/۰۶
عالیه