شرح چهل حدیث امام خمینی

شرح چهل حدیث امام خمینی

نسخه ۱.۰
نصب از بازار
۶۰۰۰ تومان
+۵۰۰
نصب فعال
مذهبی
دسته
۳
مگابایت
حجم

چهل حديث يكى ديگر از آثار ضمير فيض پذير عارف و عالم ربانى ، حضرت امام خمينى سـلام الله عـليـه ، اسـت . مـعـظـم له ايـن كـتـاب را در شـرح و بـيـان چهل حديث از احاديث موروث از معصومان نگاشته اند. سنت اربعين نويسى از قديم الايام در ميان علماى دين معمول بوده است ، و حضرت امام نيز براى مسلوك داشتن سنت سلف بـر عهده گرفته بودند كه كتابى در اين زمينه تصنيف كنند. مطاوى كتاب همه در تفحص از حقيقت اخبارى از پيشوايان معصوم دين و سرشار از تذكرات اخلاقى و نكات عرفانى و حكمى است .
اربـعـين (چهل حديث ) عنوان كتابهايى است كه معمولا در بردارنده 40 حديث است ؛ يـا آنـكـه 40 بـاب اسـت در حديث . تاءليف اربعينيات ظاهرا از قرن چهارم هجرى مـعـمـول شـده و در كـتـابـهـاى عـربـى بـه كـتـب الاربـعـينيات معروف است . بناى اربـعـينيات حديث مشهورى است كه در طرق كثير روايت شده ، و آن حديث چنين است : من حفظ على امتى اءربعين حديثا فى اءمردينها، بعثه الله تعالى يوم القيامة فى زمرة الفقهاء و العـلمـاء. كسانى همچون ابوبكر كلاباذى (وفات 380) و ابو عبدالرحمن سلمى و ابو نـعـيـم اصـفـهـانـى و شـيـخ بـهايى ، و غير ايشان در اين باب تاءليف كرده اند، و هر يك اربعين خود را به قصدى پرداخته اند، مثلا يكى احاديث مربوط به توحيد، و يكى احاديث دربـاره زهـد و نـسـك و مـواعظ، و ديگرى احاديث در باب عبادات را جمع كرده ؛ مانند اربعين حـاوى 40 حديث از طريق اهل بيت نبوت از شيخ بهايى ، كه ابن خاتون ، از علماى شيعه و از شـاگـردان شـيـخ ، بـر آن شـرح نـوشـتـه اسـت . اربـعـيـن مـجـلسـى دوم ، شـرحـى مـفـصـل بـه عـربـى بر 40 حديث كه تقريرات درسى مجلسى است . يا كتاب الاربعين از شـهـيـد اول كـه مـشـتـمل است بر 40 حديث ، بدون شرح و توضيح ، و بيشتر احاديث آن در باب عبادات است . يا اربعين نورالدين عبدالرحمن جامى كه حاوى 40 حديث و ترجمه منظوم آنهاست .
كـتـاب حاضر در اصل تقريرات امام خمينى ، قدس الله روحه ، بوده است كه مضامين آن را در مـدرسـه فـيـضـيـه و ملا صادق در قم براى شاگردان خود ايراد فرموده بودند؛ سپس تـصـمـيـم گـرفـتند كتابى در همين زمينه تاءليف كنند، و اين كتاب را در 1358 ه‍ ق . به پايان آوردند.


گروه شمع سوخته این کتاب را به صورت کامل و فهرست شده برای شما طوری طراحی کرده که شما هر حدیثی را که انتاخب کردید برای مطالعه خود حدیث، ترجمه، و تفسیر و شرح آن به صورت جداگنه دردسترس شماست و به شما این امکان را میدهد که متن دلخواه خود را (چه حدیث، چه ترجمه و چه شرح آن) به راحتی در برنامه های چت خود و حتی پست جدید برای شبکه های اجتماعی خود استفاده کنید.


امیدواریم که مورد استفاده دوستان باشد و مارا ازدعای خیرشان بی نصیب نگذارند.


پیروز باشید


 نظرات کاربران

mahmoud mahmoudi
۱۳۹۷/۰۸/۲۸
سلام و درود خدا بر روح ملکوتی حضرت امام خمینی عالیه دستتون درد نکنه اجرتان با صاحب الزمان عج
daniel
۱۳۹۷/۰۴/۰۶
سلام بهتره پی‌نوشت‌ها را طوری تعریف کنید که با کلیک روی هر شماره به پی‌نوشت‌ها مورد نظر بشود رفت و مطالعه کرد و دوباره برگشت به متن اصلی
علی
۱۳۹۵/۰۵/۳۰
سلام ببخشید من خودم برنامه روخریدم برای 2 نفر فرستادم .. حالا میخواستم پولش رو بپردازم .. باید چیکار کنم؟
سعید
۱۳۹۵/۰۱/۱۷
با سلام. چرا برخی از متون برنامه به صورت منقطع و ناخانا میباشد. لطفا اصلاح کنید برنامه رو
فرید
۱۳۹۴/۰۹/۲۷
عالی ، دستتان درد نکنه