۱۰۰
نصب فعال
کاربردی
دسته
۹۱۸
کیلوبایت
حجم

تبلت بخرم یا موبایل یا جفتشان را بی خیال بشم لپ تاپ بخرم (حالا لپ تاپ بخرم یا کامپیوتر)؟
برای نهار قورمه سبزی درست کنم یا آبگوشت یا سبزی پلو؟
برم ریاضی فیزیک، تجربی یا هنرستان؟
برم دانشگاه یا درس را ول کنم برم سر کار آزاد؟

همه ما در زندگی با انتخاب های گوناگونی رو به رو هستیم که از تصمیمات کوچک روزانه (انتخاب غذای نهار، انتخاب مکان بیرون رفتن با دوستان، ...) تا تصمیمات بزرگ و مهم (انتخاب همسر، انتخاب رشته تحصیلی، انتخاب شغل، ...) را شامل می شود.

در یک روند تصمیم گیری (انتخاب گزینه دلخواه)، باید چند پارامتر موثر برای برتری گزینه ها نسبت به هم معرفی کنیم، مثلاً برای مکان بیرون رفتن با دوستان، پارامترها شامل فاصله، نظر اکثریت، هزینه احتمالی آنجا و ... هستند که همه ما کما بیش می دانیم (یا برای یک انتخاب درست باید به آن فکر کنیم).

پس می دانیم چه گزینه هایی داریم و می دانیم چه پارامترهایی در انتخاب ما موثر هستند، ولی مرحله ای که همه کمابیش محتاج مشاوره هستیم، این است که اولویت بندی این پارامترها چگونه در انتخاب گزینه برتر به ما کمک کند؟

مثلاً اگر نظر جمعی دوستان برایمان بسیار مهم تر از هزینه باشد و هزینه کمی مهمتر از فاصله، و از طرفی فاصله کم اهمیت تر از نظر دوستان، چگونه گزینه ها را نسبت به هم امتیازبندی کنیم، وقتی نظر دوستان نسبت به گزینه اول بد است، ولی هزینه اش عالی و فاصله اش با ما خوب؟

نرم افزار کاربردی "تصمیم" اینجا به کمک شما می آید و با اولویت بندی هوشمندانه پارامترها نسبت به هم و هر گزینه نسبت به پارامترهای معرفی شده، نقش مشاوری امین و دلسوز را برای شما بازی می کند.

امیدواریم در تصمیم گیری های خود سربلند باشید :)

logo-enamad logo-samandehi