شمع آرایی

شمع آرایی

Version 1.0
<10
Active installs
Education
Category
4
MB
Size

صدف‌ها را می‌توانید با موم شمع پر کنید و شمع‌های زیبائی را بسازید که هر بار دیدن آنها خاطرات قدم زدن در ساحل دریا را به‌یاد آورید، زمانی که در ساحل دریا قدم می‌زنید می‌توانید این صدف‌های زیبا را جمع‌آوری کنید و از آنها برای هدیه دادن به دوستان استفاده کنید. 
شمع‌هائی که در این صدف‌ها درست می‌شوند زمانی که آنها را در یک بشقاب به‌همراه جلبگ‌های دریائی در روی میز قرار می‌دهید منظرهٔ جالبی درست می‌کنند. و یا اینکه می‌توانید برای اینکه به‌طور واقعی احساس کنید که در ساحل دریا هستید آنها را به‌همراه تکه‌های چوب و خزه‌ها و سنگ‌های ریز تزئین کنید. و همچنین می‌‌توانید از قالب‌های فلزی نازک به شکل ماهی استفاده کرده و با آنها شمع بسازید و به‌همراه صدف‌ها تزئین کنید و با فرو کردن در آب آنها را شناور کنید.
آماده کردن صدف‌ها: اگر مایل هستید که از صدف‌ها به‌عنوان قالب استفاده نمائید لازم و ضروری است که آنها را قبل از اینکه با موم پر کنید به‌طور کامل تمیز کرده و خشک نمائید...
▪ مواد و لوازم مورد نیاز
صدف و گوش‌ماهی، خمیر بتونه قالب، موم پارافین، ظروف برای ذوب کردن موم به روش بن ماری، دماسنج مخصوص موم، فیتیلهٔ آماده شده، قیچی، قالب فلزی به‌شکل ماهی که مخصوص ساختن موس شکلات است، کاسهٔ کم عمق یا بشقاب، اسیدسیترین (به میزان ۱۰ درصد موم)، رنگ موم، قاشق برای هم زدن، سوزن فیتیله.
۱-صدف‌ها را روی یک سطح صاف قرار دهید و برای اینکه به‌طور راست قرار بگیرند با تکه‌ای از خمیر بتونه آنها را به سطح بچسبانید. موم پارافین را تا ۸۲ درجه سانتی‌گراد (۱۸۰ درجه فارنهایت) به روش بن ماری حرارت دهید و سپس موم ذوب شده را با دقت در صدف‌ها بریزید و آنها را کاملاً پر نکنید.
۲- بگذارید تا کمی سفت شود درست به اندازه‌ای که بتوانید فیتیله را در آن قرار دهید. فیتیله را در اندازه لازم با قیچی ببرید و آن‌را در وسط هر صدف پر شده قرار دهید طوری که در حدود ۲ سانتی‌متر از فیتیله در بالای شمع اضافه باشد، اگر موم جمع شد با موم ذوب شده بیشتری پر کنید و بگذارید تا سفت شود.
۳- اکنون شمع‌هائی که به‌شکل ماهی می‌باشند را درست کنید قالب‌ها را در یک بشقاب قرار دهید و ته آنها را با خمیر بتونه بچسبانید. قالب‌ها را طوری‌که آنها در یک سطح تراز قرار بگیرند مرتب کرده و محکم با خمیر بتونه به سطح بشقاب بچسبانید.
۴- اسید استیرین را با روش بن‌ماری ذوب کنید و رنگ را اضافه نمائید و هم بزنید طوری‌که به‌طور کامل با هم مخلوط شوند، وقتی رنگ حل شد پارافین را اضافه کنید و حرارت دهید تا به ۸۲ درجه سانتی‌گراد (۱۸۰ درجه فارنهایت) برسد موم ذوب شده را با دقت در قالب‌ها بریزید و دقت کنید که کاملاً تا لبه پر نکنید.
۵- موم را اقلاً به مدت یک ساعت بگذارید تا خودش را بگیرد و اگر موم جمع شد با موم ذوب شده آنها را پر کنید، وقتی‌که موم به‌طور کامل گرفت از کناره‌های قالب رها خواهد شد طوری‌که ماهی به راحتی می‌تواند وارونه شود. وسط هر ماهی را با سوزن سوراخ کنید و در هر سوراخ فیتیله را قرار دهید و دقت کنید که ۲۰ سانتی‌متر از فیتیله بیرون باشد.
این شمع‌های زیبا در کنار دریا، فقط به یک بشقاب کم‌عمق نیاز دارند تا در آن شناور شوند و زمانی که آنها را روی یک میز ناهار یا در محل دیگری از خانه قرار دهید منظرهٔ جالبی به آنجا خواهد بخشید و وقتی که آنها را روشن می‌کنید هوای مطبوع و دل‌انگیزی تولید می‌کنند و آن فضا را رومانتیک جلوه می‌دهد. 
 

logo-enamad logo-samandehi