سیاحت غرب (حوادث عالم برزخ)

سیاحت غرب (حوادث عالم برزخ)

نسخهٔ ۱.۰
۱۵،۰۰۰ تومان
نصب +۲ هزار
دسته‌بندی مذهبی
حجم ۲ مگابایت
آخرین بروزرسانی ۲۵ فروردین ۱۳۹۴
سیاحت غرب (حوادث عالم برزخ)

سیاحت غرب (حوادث عالم برزخ)

نارون سافت
نسخهٔ ۱.۰
۱۵،۰۰۰ تومان
نصب +۲ هزار
دسته‌بندی مذهبی
حجم ۲ مگابایت
آخرین بروزرسانی ۲۵ فروردین ۱۳۹۴
مشاهده‌ی نتایج بررسی آنتی‌ویروس

تصاویر برنامه

معرفی برنامه

جزئیات بیشتر

سرگذشت ارواح پس از مرگ
داستانی آموزنده درباره حوادث عالم برزخ
...پر فروش ترین کتاب سده اخیر...

ماجرا از زبان شخصی روایت می‌شود که از دنیا رفته است و از زمانی شروع می‌شود که راوی داستان می‌میرد. بعد از غسل میت و کفن و دفن، راوی ماجرای سوال قبر را تعریف می‌کند. و پس از آن به فشار قبر اشاره می‌کند.

بخش‌های مختلف کتاب بر اساس مطالبی تنظیم شده که در احادیث درباره عالم برزخ آمده است. مواردی مثل عذاب قبر، کیفر برخی از اعمال، ملاقات با بعضی از اموات،... در متن داستان گنجانده شده است.

این کتاب یکی از مشهورترین کتبی است که در سده ی اخیر تالیف شده که شادروان نجفی قوچانی با نام سیاحت غرب یا (سرنوشت ارواح بعد از مرگ) نگاشته است. مرحوم قوچانی با اینکه یک روحانی بود اما همانند یک نویسنده ی حرفه ای، به شرح داستان خویش پس از مرگ خود می پردازد و خواننده را با ترس ها و حوادثی که پس از مرگ گریبانگیرش می شود آشنا می کند.

استفاده از آیات و احادیث
در بخش‌های مختلف کتاب، آیات قرآن و یا احادیث متناسب با بحث از زبان راوی داستان نقل می‌شود. نویسنده تلاش کرده است در بین این داستان نقش باورهای شیعه به خصوص اعتقاد به ولایت اهل بیت و محبت به امام علی(ع) در جهان پس از مرگ را تبیین کند. به گونه‌ای که در بیشتر مسیر برزخ فردی به نام هادی راهنمای راوی است. نویسنده هادی را محبت امام علی(ع) معرفی می‌کند که در عالم برزخ به شکل جوانی زیبارو مجسم شده و فرد درگذشته را کمک و راهنمایی می‌کند. در لابلای داستان به تناسب خوشی‌ها و ناخوشی‌های مسیر توصیه‌های اخلاقی و شرعی متعددی نقل شده است.

تلفن تصویری در عالم برزخ
از نکات جالب کتاب آن است که در جایی از داستان حبیب بن مظاهر که از شهدای کربلا و یاران امام حسین(ع) است از طریق تلفن با راوی تماس می‌گیرد. راوی می‌گوید تلفن از تلفن‌هایی بود که هنگام مکالمه تصویر طرف مقابل را نیز نشان می‌داد.


برچسب ها: آقا نجفی قوچانی"کتاب سیاحت"غرب"عالم برزخ"داستان زندگی"ارواح"سرگذشت ارواح"فشار"عذاب قبر"کیفر"گناهان"احادیث و روایات"

نظرات کاربران - ۷۵۹ رأی
۴.۷ از ۵
۵
۴
۳
۲
۱
ALi
ALi
۱۳۹۴/۰۲/۰۸
خيلى ممنون
A.B
A.B
۱۳۹۴/۰۲/۰۷
دید آدم نسبت به زندگی عوض میشه برنامه ی خوبیه
حمید
حمید
۱۳۹۴/۰۲/۰۷
عالی