کهربا (گیاهان دارویی)

کهربا (گیاهان دارویی)

Version 1.0
10
Active installs
Medical
Category
1
MB
Size

کتاب هوشمند راهنمای بهینه ایمنی فراورده های طبیعی

نرم افزار کهربا یک نرم افزار علمی با هدف کمک به همکاران پزشک و تیم پزشکی جهت ارزیابی سطح ایمنی فراورده های طبیعی و داروهای گیاهی طراحی شده است.


این برنامه ویرایش اول جدول ایمنی مصرف داروهای طبیعی به همراه ملاحظات مصرف آنها در دوران بارداری و شیردهی بوده که مورد تایید و برگرفته از آخرین ویرایش اطلاعات American Herbal Product Association (AHPA)  در سال 2013 می باشد.


امید است این نرم افزار بتواند به عنوان یک راهنمای سریع در ارزیابی ایمنی داروها در مطب و بیمارستان برای همکاران عزیز تیم پزشکی مفید باشد.
 


گیاهان مورد مصرف در فراورده های گیاهی از نظر ایمنی جزو یک یا چند دسته می باشند که با اعداد 1 تا 3 مشخص می شوند. همچنین از نظر تداخل با داروهای دیگر به دسته های متفاوتی تقسیم می شوند که آنهم با حروف A و B و C مشخص می شوند و هر کدام از این اعداد و یا حروف دارای معانی خاص خود بوده که پزشک بر اساس آنها تصمیم به تجویز یا حذف دارو در بیمار خود می نماید. بدون دانستن چنین اطلاعاتی پزشک در تجویز دارو یا بررسی عوارض یا تداخلات احتمالی داروی مورد نظر در بیماران سر درگم بوده و چه بسا ممکن است در اثر تجویز نادرست درگیر مسائل قانونی گردد.


نرم افزار کهربا یک ابزار دسترسی سریع و مطمئن به ایمنی داروهای طبیعی می باشد که بر اساس آخرین اطلاعات دارویی موجود و با استفاده از منابع انجمن تولید کنندگان گیاهان دارویی آمریکا تدوین شده است. این نرم افزار حدود 350 عدد از گیاهان دارویی موجود در بازار دنیا را تحت پوشش قرار داده و علاوه بر تعیین اندام مورد استفاده این گیاهان در مصارف دارویی سطح ایمنی و نیز سطح تداخلات این داروها را تعیین می نماید. بنابراین همکاران پزشک می تواندد با جستجوی داروی مورد نظر در نرم افزار و بررسی اطلاعات آن به ایمنی مصرف آن در بیمار خود پی ببرند و این امکان نه تنها شامل فراورده های دارویی طبیعی مورد مصرف در ایران می شود بلکه امکان ارزیابی فراورده های داروهای موجود در بازار دنیا را نیز فراهم می نماید

logo-enamad logo-samandehi