هزار
نصب فعال
کتاب‌ها و مطبوعات
دسته
۱۴
مگابایت
حجم

به این برنامه در جشنواره موبایل ایران رأی دهید.

مجموعه کتب درسنامه مهدویت اثر حجت الاسلام والمسلمین خدامراد سلیمیان عضو هیئت علمی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی می‌باشد.

درباره کتاب:

يكي از نيازهای اساسی در ترويج درست و اصولی مباحث مهدويت متنهای آموزشی دقيق و جامع است كه متأسفانه به پديد آوردن آن چندان اهتمامی صورت نگرفته است. آنچه پيش روی شما خواننده محترم قرار دارد، مجموعه‌ای چهار جلدی با عنوان درسنامه مهدویت می‌باشد.

جلد اول این مجموعه با عنوان "حضرت مهدی از ولادت تا امامت" است. در اين جلد به بحث و بررسی درباره موضوع مهدويّت از ابتدای شكل‌گيری، تا آغاز امامت حضرت مهدی پرداخته شده است. در جلد دوم که با عنوان "حضرت مهدی و دوران غيبت" می‌باشد، مباحث مربوط به پنهان زيستی آن امام بيان خواهد شد. در جلد سوم با عنوان "حضرت مهدی از ظهور تا قيام" به بررسی موضوعات مربوط به ظهور و مسائلی که تا قبل از قيام حضرت رخ مینمايد، اشاره خواهد شد و بالاخره در جلد چهارم حکومت جهانی ايشان با عنوان "حضرت مهدی و حکومت جهانی" بررسی شده است.

درباره نویسنده:

نگارنده اثر، حجت الاسلام والمسلمین سلیمیان میباشد که افتخار دارد مدتی از عمر خود را به مطالعه و پژوهش در باره مهدويّت سپری نموده و بيش از 2500 روايت نورانی را از حدود يكصد منبع اوّليه شيعه و سنّي مورد بررسی و كنكاش  قرار داده و صدها كتاب مربوط به اين موضوع مهمّ را مطالعه کرده است. ایشان همچنین مجموعه‌ای را با نام  فرهنگ نامه مهدويّت منتشر نموده است.
در این مجموعه، مجموع مباحث مهدويت در 4 جلد بیان شده است.
جلد اول: حضرت مهدی عج از ولادت تا امامت
جلد دوم: حضرت مهدی عج و دوران غیبت
جلد سوم: حضرت مهدی عج از ظهور تا حکومت جهانی
جلد چهارم: حضرت مهدی عج و حکومت جهانی
 

نشر دیجیتال پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی:

مجموعه برنامه‌های تولیدی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی را در صفحه ویژه محصولات پژوهشگاه در بازار مشاهده نمایید. همچنین انتقادات و پیشنهادات خود را از طریق ایمیل it@isca.ac.ir مطرح نمایید.

logo-enamad logo-samandehi