آموزش Vray

آموزش Vray

نسخه v۵.۰
۱۰
نصب فعال
آموزش
دسته
۶
مگابایت
حجم

تا حالا به این فکر افتادین که چرا باید وقت زیادی رو صرف پیدا کردن متریال های آماده برای کارهاتون بکنید!؟


همیشه وقتی نوبت متریال دادن به کار میشه شما باید دنبال تک تک متریال هایی که برای قسمتهای مختلف تو ذهنتون هست بگردین... بعد از کلی گشتن بین متریال هایی که رو هارد کامپیوتر ذخیره کردین حالا باید اینترنتو برای پیدا کردن متریال زیرو رو کنید... که 90 % مواقع هم اونی که می خواین پیدا نمیشه... یا رنگش مناسب نیست! یا کیفیتش و یا ...


حالا باید دست از پا درازتر برگردینو از همون متریالای روی هارد یکیو انتخاب کنین و با کلی دنگو فنگ اونو به مکس معرفی کنینو بندازینش رو کارتون، تازه بعد که تست رندر میگیرین عمق فاجعه رو می بینین!! اینکه متریال حرفه ای ساخنه نشده و محل های تکرارش روی کار کاملا تابلو!


من یه پشنهاد بهتر دارم بیاین برای یک بارم که شده ساختن متریالو امتحان کنین... باور کنین به نظر من ساختن متریال خیلی از استفاده از متریال های آماده آسونتره! علاوه بر این همیشه همونی که می خواستین میشه چون خودتون ساختینش!!


من توی این برنامه آموزش ساختن انواع متریال توی ویری رو به زبان ساده براتون گفتم.


آموزش Vraymtl که مهمترین و پر کاربرد ترین متریال ویری هست و انواع متریال مثل چوب، سنگ، فلزات، شیشه و... رو مشه باهاش ساخت.


آموزش Vraylightmtl که برای ساختن متریال اجسامی که از خودشون نور تولید میکنن مثل صفحه تلوزیون و... رو باهاش می سازیم.


آموزش Vray2sidedmtl که برای ساخت متریال های اجسام نازک که نور و از خودشون عبور می دن مثل پرده، برگ درختان و ...


لیست مقادیر IOR reflection و IOR refraction هم توی این برنامه هست. که برای متریال های مختلف متفاوته و برای اینکه متریال به واقعیت نزدیک بشه باید در ساخت متریال از این مقادیر استفاده بشه.


بنظر من از دست ندید. یک بار برای همیشه ساخت متریال رو یاد بگیرین تا هم توی این زمینه خودکفا بشین، هم تو وقت صرفه جویی کنید، و هم مجبور نشین هر متریالیو حتی بی کیفیت روی کارتون بندازین...


ممنون که نظرای خوب و امتیازای بالا میدین ;-)


 


ویری متریال، متریال ویری، ویری - Vray - material

logo-enamad logo-samandehi